Ücretsiz Android uygulaması, aramalara metin konu başlığı ekliyor

Ücretsiz Android uygulaması, telefon aramalarına metin konu başlığı ekleme imkanı sunuyor

SayWhat, yazılı ve sesli iletişimi birleştirerek telefon aramalarına bir “konu başlığı” ekleme imkanı sunan ücretsiz yeni bir Android uygulamasıdır.

SayWhat
SayWhat

Cep telefonu dönemi, görüşmeleri eskiye nazaran çok daha mobil hale getirmiş olmakla beraber halen gelen bir çağrının ne ile ilgili olduğunu cevap vermeden anlayabilmek mümkün olmamaktadır. SayWhat, yazılı ve sesli iletişimi birleştirerek telefon aramalarına bir “konu başlığı” ekleme imkanı sunan ücretsiz yeni bir Android uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.

İsrail merkezli SayWhat Labs tarafından sadece birkaç hafta önce piyasaya sürülen uygulama, kullanıcılara telefon aramalarını bir kişisel mesaj ve yüz ifadesi ile yapma, kabul etme veya reddetme olanağı sağlıyor. Özellikle, hem arayan hem de aranan kişi arama anında karşılıklı kişisel mesaj ve yüz ifadesi gönderebiliyor. Şirket yetkilileri uygulamayı, “SayWhat‘ın e-postalardaki konu başlığına benzer bir sistem ile hem gelen aramayı kabul etmek veya reddetmek hakkında fikir verdiğini hem de sesli aramalara ruh hali, başlık ve aciliyet derecesi belirterek daha eğlenceli bir kullanım sağladığı” şeklinde tanımlıyor. Gündelik, eğlence, iş, aşk, vb. farklı konu başlıkları altında toplanan ön tanımlı mesajlar veya yüz ifadeleri kullanılabildiği gibi, kullanıcı kendi girişlerini de yapabiliyor. Böylelikle, cevap vermeye müsait olmayan kullanıcı “Üzgünüm, şu anda konuşamam” diye cevap verebilirken, arayan kişi de aramanın ne kadar acil olduğunu belirtebiliyor. SayWhat ayrıca aradıkları kişinin konuşmaya müsait olup olmadıklarını anında anlayabilmeleri için kullanıcılara “Can you talk?” tuşunu da sunuyor. Aşağıdaki video, uygulama hakkında detaylı bilgi veriyor.

SayWhat halen Google Play’de İngilizce, İspanyolca, Almanca, Portekizce, Rusça, Fransızca, İtalyanca, İbranice, Korece, Japonca, basitleştirilmiş ve geleneksel Çince dil seçenekleri ile mevcut bulunuyor. iOS ve Windows işletim sistemleri için uygun versiyonlar da yakın piyasaya sunulacak. Mobil uygulama girişimcileri: Siz de bir tane ister misiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here