Ücretsiz en iyi 40 Microsoft yazılımı

Image Composite Editor

Image Composite Editor ile yüksek çözünürlüklü fotoğrafları birleştirerek bir panaromik resim oluşturabilirsiniz. Program, fotoğrafları elle düzenlemeye gerek kalmayacak şekilde başarıyla birleştirebiliyor.

trueSpace

trueSpace ile herhangi bir nesnenin 3 boyutlu modelini oluşturabilirsiniz.

Games for Windows – LIVE

Bu araç ile oyun demoları indirebilir, tanıtım videoları seyredebilir, oyunlarınız için eklenti paketleri indirebilir, arkadaşlarınızla bağlanabilirsiniz.

Microsoft Mathematics

Yakın zamanda ücretsiz hale getirilen program ile bilimsel problemleri çözebilirsiniz.

WebMatrix

WebMatrix, Microsoft tarafından sunulan ve Web sitesi geliştirmek için gerekli birtakım araçları barındıran bir koleksiyon.

Attack Surface Analyzer

Attack Surface Analyzer, sisteminizin iki görüntüsünü tarayarak aralarındaki değişiklikleri buluyor. Bu sayede sistemde yapılan değişikliklerin bir güvenlik açığı oluşturup oluşturmadığını görmeniz mümkün hale geliyor.

RichCopy

Araç, çok sayıda dosyayı kopyaladığınızda işlemi hızlandırıyor.

Pro Photo Tools

Fotoğrafların içerisinde bulunan metadata (değişme tarihi, GPS verisi, vb.) verilerini okumakta oldukça faydalı bir araç.

Microsoft Standalone System Sweeper

Boot CD’si olarak kullanılan araç, Windows’unuz açılmadığında imdadınıza yetişiyor, sisteminizdeki zararlıları kaldırıyor.

Windows Live Yazar 2011

Orijinal adıyla Windows Live Writer 2011, en iyi blog araçlarını bir araya getiriyor ve çevrim içi blog düzenleyicilere bir alternatif sunuyor.

Photo Info

Araç sayesinde dijital fotoğraflarda bulunan metada verilerini Windows Gezgini sağ tuş menülerinden direkt olarak düzenleyebiliyorsunuz.

Personal Folders Backup

Outlook’un kişisel klasörlerini otomatik olarak yedeklemek için bu eklentiyi kullanın.

Windows Live Mail 2011

Yazılım, önceki Windows sürümlerinde sunulan e-posta istemcisi Outlook Express’in bir devamı. Ücretsiz yazılım, yazılım reklam mesajlarını, virüsleri ve olta saldırılarını engelliyor; randevularınızı takip edebileceğiniz bir takvim sunuyor.

Virtual CDRom Control Panel

Windows XP ve Vista’da çalışan bu mini araç ile sanal CD ve DVD sürücüleri oluşturmanız ve bunlara ISO imajlarını bağlamanız mümkün.

Microsoft Security Essentials

Bir antivirüs yazılımı olan Security Essentials, arka planda sessizce çalışıyor ve sadece bir tehdit algılandığında ortaya çıkıyor.

Sysinternals Suite

Oldukça faydalı Windows araçlarından oluşan bir koleksiyon. Windows’u kurcalamayı sevenler, mutlaka sahip olmalı.

Power Calculator

Ücretsiz ‘Power Calculator’ ile sinüs, kosinüs almak ve logaritmik fonksiyonları hesaplamak da artık mümkün. Buna ek olarak basit fonksiyonları bir grafik olarak görüntüleyebilirsiniz.

Microsoft Desktops

“Microsoft Desktops” sayesinde Windows masaüstünüzde çok daha fazla yere sahip olabilirsiniz. Bu mini araç istenilen şekilde ayarlanabilir bir tuş kombinasyonu ile toplam dört sanal masaüstü arasında geçiş yapmanızı sağlıyor.

Virtual Earth 3D

Microsoft’un ‘Google Earth’e rakip eklentisi ‘Virtual Earth 3D’ ile yüzlerce şehrin 3 boyutlu görüntüsünü inceleyebilirsiniz.

PageDefrag (Windows XP)

Bu mini boyuttaki birleştirme aracı, kayıt defterinizi ve takas dosyasını birleştirerek sisteminizi hızlandırıyor.

Excel Viewer

Araç sayesinde Microsoft Excel’e sahip olmasanız da Excel dosyalarını açabilirsiniz. Değişiklik yapmanıza ise izin verilmiyor.

Virtual PC

Virtual PC ile farklı işletim sistemlerini sanal bir makine içerisinde varolan işletim sisteminiz üzerinde çalıştırabilirsiniz.

Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı

Bu ücretsiz araç ile sisteminizi virüslere ve solucanlara karşı tarayabilir, otomatik olarak temizleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here