Ücretsiz Hattan Kırsal Portal Servisi

Telefon üzerinden bilgi servisi, kırsal kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor. Apna Chaupal, taşra kullanıcılarının bir ücretsiz hattı arayarak özel yerel bilgileri alabildiği bir sesli servistir.

Cep telefonu kullanıcılarının sayısında görülen artış, taşra alanlarındaki tüketicilere yönelik yeniliklerde de bir artışı teşvik etti ve bu alanda ilgi çekici bir örnekle daha karşılaştık. Hindistan’daki telekomünikasyon sağlayıcısı Bharti Airtel tarafından piyasaya sürülen Apna Chaupal -ya da “Kırsal Portal“- taşra kullanıcılarının bir ücretsiz hattı arayarak özel yerel bilgileri alabildiği bir sesli servistir.

Kırsal Portal
Kırsal Portal

Hindistan’daki taşra kullanıcılarının, Apna Chaupal’e bağlanmaları için cep telefonlarından 58080 numaralı hattı aramaları yeterli oluyor. Daha sonra da tarım, sağlık, eğitim, istihdam, eğlence ve din gibi pek çok kategoriye abone olabiliyorlar. Mandi ekin fiyatları, aşk nasihatları, astroloji, İngilizce dersleri, vize bilgileri, müzik ve daha fazla başlıklar dahil olmak üzere başlıklarla bu servis tüm yerel dillerde mevcut durumda bulunuyor. Abonelik ücretleri, 10 gün için 10 Hindistan Rupisi’nden başlıyor. Ayrıca, özel sorunlar için uzman yardımı istemek de mümkün.

Kısa bir süre önce World Bank raporunun belirttiği üzere, dünya nüfusunun yaklaşık dörtte üçü cep telefonu kullanıyor. Teknoloji alanındaki girişimciler: Bu gerçeği ezici çoğunluğa hizmet etmek için nasıl kullanabilirsiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here