Uludağ Üniversitesi İnovasyon Yarışmasında 2 Ödül Aldı

Uludağ Üniversitesi İnovasyon Yarışmasında 2 Ödül Aldı
Uludağ Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi

Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası (TTSİS) ve Türk Tekstil Vakfı tarafından düzenlenen ‘Üniversitelerarası İnovasyon Yarışması’nda Uludağ Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinin projeleri birincilik ve ikincilik ödülü aldı.

Uludağ Üniversitesi

Orijinallik, rekabetçilik, pazarlanabilirlik, ulusal ekonomiye ve teknolojiye katkı kriterleri baz alınarak; uluslararası ve ulusal akademisyenler, sanayiciler, bakanlık yetkilileri ve çeşitli Ar-Ge merkezi müdürlerinden oluşan bir kurul yapılan değerlendirmede ödüle layık görülen projeler şunlar:

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ: Prototip Floklama Makinesi Tasarımı, İmalatı ve Flok İplik Üretimi. Prof. Dr. Özcan Özdemir, Prof. Dr. Mehmet Kanık, Dr. Sibel Şardağ, Berrak Tüzüner (Y.L.öğrencisi) ve Ahmet Genç (İba Genç Makine Ltd.; SANTEZ proje ortağı)

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ: Polyesterin Boyama Sonrası Temizlenmesinde Redüktif Yıkama Yerine Ozon Gazı Kullanımı. Doç. Dr. Hüseyin Aksel Eren

Birincilik ve ikincilik ödülleri, Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası’nın Avrupa Tekstil ve Hazır Giyim Konfederasyonu (Euratex) ile birlikte 16 Kasım 2012’de Ritz-Carlton Otel’de gerçekleştirdiği “Teknik Tekstillerin Geleceği Kongresi”nde proje sahiplerine verildi.

Kongre ve törene, başta TTSİS Yönetim Kurulu Başkanı Halit Narin ve Euratex Başkanı Alberto Paccanelli olmak üzere, AB ve Türkiye’nin önde gelen tekstil üreticileri, kullanıcıları, bakanlık yetkilileri, ihracatçı birlikleri, akademisyenler ve çeşitli kamu kurum temsilcilerin de yer aldığı yaklaşık 300 kişi katıldı. Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here