Uygulama Fikirleri TagTagCity

Uygulama Fikirleri TagTagCity
TagTagCity

TagTagCity Konuma özel uygulama aracılığıyla sağlanan kitle yorumları ve multimedya içeriği. Belçika merkezli TagTagCity, gerçek zamanlı görüntüler aracılığıyla insanlara yakınlarındaki ilgi çekici konumlar ve özel yerler ile ilgili daha fazla bilgi sağlamayı hedefliyor.

TagTagCity
TagTagCity

Gerçek zamanlı verileri kullanarak dijital bilgi oluşturmak, özellikle turizm girişimcileri için gittikçe popüler bir hale geliyor. Bunun en önemli örneklerinden birini Galler’deki Monmuth şehrinin, bölgede veri ulaşımını sağlayan pek çok QR kodu aracılığıyla kendisini “Wikipedia Kasabası” olarak tanıtmasında görmüştük. Şimdi de Belçika merkezli TagTagCity, gerçek zamanlı görüntüler aracılığıyla insanlara yakınlarındaki ilgi çekici konumlar ve özel yerler ile ilgili daha fazla bilgi sağlamayı hedefliyor.

 

Platform, kitle kaynaklı bir çalışma yürüterek, önceliği Brüksel şehrinde olmak üzere bölgedeki hemen hemen her yer hakkında anlaşılır bir genel görünüm sunmaya çalışıyor. Bir müze, restoran ya da gezi konumu belirli bir içerik ile etiketlendiğinde; insanlara ziyaretleri esnasında akıllı telefonları ile kolayca ulaşabilecekleri bilgileri içeren fiziksel bir NFC ya da QR kodu etiketi yapıştırılıyor. Ziyaretçi notları kadar mekanlar hakkında tarihi bilgiler ile ilişkin ses ve görüntü dosyaları da sisteme yükleniyor ve bu kodları taratarak kullanıcılar bulundukları mekan veya yakın bölgede kendilerine sunulan indirim olanaklarından da yararlanabiliyor.

Sistem, hem işyeri sahiplerine bölgeyi ziyaret eden insan sayısı hakkında bir veritabanı oluşturuyor hem de ziyaretçilere hakkında hiç bilgi sahibi olmadıkları için ziyaret etmedikleri yerleri ilgi çekici hale getiriyor. Şirketler, akıllı telefonların sağladığı kolaylıklardan başka nasıl daha verimli yararlanabilir ki?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here