Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İSTESOB), hayata geçirdiği eğitim programı ile 250 kursiyere hem patronluk öğretti hem de para kazandırdı.

Eğitimin ardından kendi iş yerlerini açacak kursiyerler, 27 bin lira hibe para ve 70bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi kullanmaya hak kazanacak.


İSTESOB, sektöre eğitimli eleman yetiştirmeye devam ediyor. Birliğin KOSGEB VE İŞKUR ile ortaklaşa yürüttüğü ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ kurslarının ikinci etabı tamamlandı. 60 saatlik eğitimlerin neticesinde 50 kursiyer programı sona erdi. Böylece genç patron adayı sayısı 250’ye çıkmış oldu.


Bir yandan iş yerleri kapanırken diğer yandan genç patron adayları yetiştirdiklerine dikkat çeken İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, “İşsizliğin yüzde 12’lere geldiği bir dönemde küçük esnafı temsil eden birlik olarak sektörün müteşebbis ihtiyacına cevap vermek istiyoruz.” dedi.


Kursa katılan genç patron adayları ise bu eğitim projesinden oldukça umutlandıklarını ifade ederek, günlük hayatta ihtiyaç duyulacak konuları öğrenmeye başladıklarını kaydetti. Yeni bir iş kurmanın heyecanını da yaşayan kursiyerler İSTESOB, KOSGEB ve İŞKUR kurumlarına böylesine anlamlı bir kursu ortaklaşa düzenledikleri için teşekkür etti. Star

4 YORUMLAR

  1. İyi güzel anladık girişimciliği destekliyorsunuz, peki işkura diyoruz ki benim güzel bir projem var ama ben şu an çalışıyorum aynı zamanda bu eğitim almak istiyorum ondan sonra projemi gerçekleştirmek istiyorum.İşkurun cevabına bakın işsiz olucaksın sigortan ödenmeyecek başka türlü bu eğitimi alamassın diyor. Allah Aşkına adam sigortalı çalışıyor diye girişimci olamıyacak mı? bu nasıl mantıkdır.
    Sizin yapacağınız iş bu kadar olur…

  2. İşkurun reklamında İŞ ARAMA İŞKUR diyor maden kosgeb iş yeri açana destek veriyor neden o zaman kendi sitelerinde bile sigortasız ve işyeri olmayacak deniliyor mademki işyerini destekliyor 1 gün içerisinde işyeri açılabiliyor o zamanda bunu kabul etmesler bir kaçyıl açmış olman gerekli :)bakalım görecegiz 8 kasımda başlıyor

  3. Bende kursa katılıp sertifikasını alanlardanım kurs çok güzel çok yararlı ancak bu kursun neticesinde kosgeb den destek almakta iş yeri kurmakta nerdeyse imkansız kosgeb pureje kabulü için iş yerini açmış olman gerekli diyor. iş yerini açıp destek alamamk söz konusu buda az sermayesi olan girişimcinin iflası demek.
    Sizin aracalığınız la yetkililere sesimizi duyura bilirsek önce projeyi incelesinler destek alacaksa bizler iş yerimizi açalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here