Uyku Getiren Kahve Üretildi

35

Uyuyamıyor musunuz? Counting Sheep adlı kahve uyumanıza yardımcı olacaktır.

20150121222139-sheep

Counting Sheep Coffee, yani koyun sayma kahvesi, uyku sorunu çekenleri rahatlatarak uykuya hazırlıyor.

Birçoğumuz kahveyi günü sonlandırmak için değil güne başlamak için ve enerji vermesi için içer. Hatta yoğun çalışma dönemlerinde uyumamak için kahve içtiğimiz olmuştur. Ancak Vancouver merkezli bir kahve firması, Counting Sheep adlı, uyku getiren bir kahve üreterek uyku kaçırmasıyla ünlü kahve hakkındaki düşüncelerimiz değiştirmeyi amaçlıyor.

İçinde Valerian kökü ve tarihte Roma ve Yunanistan’da insanları rahatlatmak için kullanılan karışımlar bulunan kahve bu sayede insanları uykuya hazırlıyor.

Valerian kökü; Asya ve Avrupa’da doğal olmak üzere, dünyanın birçok yerinde yetişen bir bitkidir. Adı Latince sağlıklı veya güçlü anlamına gelen “valere” kökünden gelmektedir. Aktivitesini oluşturan maddeler kök kısmında bulunur. Geleneksel olarak 2000 yıldır sakinleştirici ve anksiyete giderici olarak kullanılmaktadır. Örneğin MÖ 2. yüzyılda Galen uyku bozukluklarının tedavisinde kullanmıştır. Buna benzer türler geleneksel Çin ve Hint tıbbında kullanılmıştır.

Firmanın kurucularından Deland Jessop, bu fikrin, kafeine karşı hassasiyeti bulunan eşinden çıktığını söyledi. Eşinin, saat 15:00’dan sonra içtiği bir kahvenin bile gece uykusunu bozduğunu ve uyku sıkıntısı yarattığını belirten Jessop bu nedenle farklı bir kahve türü geliştirmeye başladıklarını belirtti. Ürün Amazon.com üzerinden poşeti 11 dolara satılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here