Uzaktan Kontrol Edilebilen Kilitler

Uzaktan Kontrol Edilebilen Kilitler

Yeni geliştirilen bir teknoloji ile evinizin ya da ofisinizin kapılarını cep telefonu ile kontrol edebilirsiniz.

kilitt

Eviniziden ya da ofisinizden çıktıktan sonra kapınızı kilitleyip kilitlemediğinizi hatırlamıyor olabilirsiniz. Bir çok insanın sıkça başına gelen bu durum karşısında kimi zaman geri dönüp te kapıyı kontrol etmek pek mümkün olmayabiliyor. Bu durumu göz önünde bulunduran geliştiriciler yeni nesil uzaktan kontrol edilebilen kilit sistemleri geliştirmişler.

Sesame

Sesame akıllı kilit, basit ve verimli kullanımı ile bu alanda oldukça iyi bir alternatif sunuyor. Firma, sahibi olduğu 5 farklı kilit sistemi patenti ile, uzun süredir kilit üretimi piyasasında bulunuyor. Yeni geliştirilen sistemi ise, Bluetooth sahibi, askeri düzeyde klit sistemine sahip bir akıllı kilit sistemi. Cihaz sayesinde cep telefonunuzu kullanarak kilitlerinizin durumunu görebiliyor gerektiğinde tek bir tuşla kilitleyebiliyorsunuz.

Blueguard

Bir çok kilit sisteminin montaj yöntemi ile monte edilebilen Blueguard, akıllı kilit özelliği ile Wi-Fi ve Bluetooth gibi avantajların yanında renkli kamera sistemi ile de oldukça sağlam bir alternatif. Cihazın fiyatı yaklaşık 200 dolar.

Haven

Ev güvenlik sistemi konusunda araştırma ve geliştirmeler yapan firma, akıllı kilit sistemine de el atmış durumda. Sahip olduğu akıllı kilit sistemi ile yine uzaktan kontrol edilebiliyor. Cihazın fiyatı ise 250 dolar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here