Vcd-dvd dükkanları için mor fikirler.

1-Müşterilerinize film alma konusunda yardımcı olmak için filmin fragmanını izletin. Bunu bilgisayar sistemlerinizle rahatlıkla yapabilirsiniz. Fragmanları yayınlayan ingilizce ve türkçe siteler mevcut.İnternet ağınız yavaş ise fragmanları kendi bilgisayarınıza indirin.
2-Kategorilere göre filmleri zaten ayırdığınızı görüyorum ama burada dikkat etmeniz gereken filmlerin yerleri karıştığı zaman müdahalede gecikiyorsunuz.Komedi filmlerinin arasında Testere’yi görmek hiç de hoş değil.
3-Gelecek filmler,Yeni gelenler,Top 10 gibi bir tabelanız olabilir ve bunu vitrinde yayınlayabilirsiniz.
4-Filmlerin üzerine akıllı işaretler (7+,13+,Şiddet ve korku içerir,Genel izleyici gibi) koyabilirsiniz.
5-Müşteriye bütün filmleri tek tek aratmak yerine bilgisayarınıza hepsini kaydedip bir arama butonu koyabilirsiniz.Raflarınızı numaralandırmanız işinizi kolaylaştıracaktır.
6-Özel müşterileriniz için özel hizmetler sunun. Mesela yeni gelen filmin sms ile ulaştırılması gibi. Film posteri hediye etmek gibi.
7-Sinema, Dvd+ ve Film+ gibi kendi alanınıza giren dergileri mutlaka bulundurun ve sizde takip edin.Hatta bunları sizde satabilirsiniz.
8-Bazılarınız vitrine televizyon koyuyor,birde film takıp öylece bırakıyor. Bunun yeterli etkiyi vereceğine inanmıyorum.Fragmanlardan oluşan bir vcd yapıp izletmeniz daha etkileyici olacaktır.
9-Mümkün olduğunca filmler hakkında bilgi edinin.Müşterileriniz size film hakkında bir çok soru soracaktır. Bu film nasıl?Hangi filmi tavsiye edersiniz gibi?
10-Yan ürünleri satarken lütfen konunuzla ilgili olsun. Vcd, Dvd çalar, sinema sistemi, boş cd ,cd çantası ve aksesuarları satmayı insan anlıyorda. Vcd-Dvd dükkanında oyuncak satmakda ne demek?
11-Mümkünse kendi çevrenizde evlere servis verin.
12-Müşterilerinize kartvizit vermeyi unutmayın.

4 YORUMLAR

  1. toptan vcd dvd film var alimde ilgililere….5432135783 not: hepsi orjinaldir yakşalık 2500 adet

  2. İlk olarak saygılarımı iletiyorum engin fikirlerinize ihtiyacım olacak çünkü yakında kısmet olursa bir dükkan açacağım ve kaliteli hizmet vermek istiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here