Vecta : Isınmada nanoteknoloji dönemi

‘Moleküler Isı Transferi Sistemi’ (HeatPowercell) ile enerji alanında çığır açan Vecta, yüzde 80’lere varan enerji tasarrufu sağlayan ürünleriyle son yılların en önemli buluşlarından birine imza attı.
Tamamı Türk ortaklı Baytek’in yüzde 100 yerli teknoloji kullanarak ürettiği ve dünya patentini de aldığı Vecta markalı ürünlerin tanıtım toplantısı 14 Ocak Çarşamba günü Mövenpick Hotel’de yapıldı. Toplantıya enerji teknolojileri konusunda devrim yaratan ürünün yaratıcısı ve Baytek Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kuşbaygı ve Baytek CEO’su İsmet Başgül ev sahipliği yaptı.
Enerji sistemlerinde devrim
‘Moleküler Isı Transferi Sistemi’ ile enerji kullanımı konusunda bir devrim yaratacaklarına dikkat çeken Hakan Kuşbaygı, bu buluşlarıyla sadece Türkiye’de değil tüm dünyada önemli bir adım atacaklarına inandıklarını söyledi. Ürünlerinin hem Türkiye hem de dünyada kullanımı için gerekli patent başvurularının yapıldığını da belirtti.TESADÜFEN BULUNDU


Çalışmalarına 2000 yılında başladıklarını kaydeden Kuşbaygı, bir grup mühendisin yoğun çalışmalarıyla böyle bir sonuca ulaştıklarını belirtti. Sistemi tesadüfler sonucunda bulduklarını da kaydeden Kuşbaygı, şunları anlattı:
“Tesadüfi bir olay sonucu, bir metalin ısı iletimi konusundaki aykırı davranışta bulunduğunu gördük. Yüksek kapasiteli bir kaynak makinesine rağmen metal boru bir türlü kaynak tutmuyor, aldığı ısıyı anında iletiyordu. Borunun içinden su geçtiğini fark ettik. Sonra kendimize şu soruyu sorduk. ‘Acaba içinden hiçbir şey geçmese de metal ısıyı yine de hızla iletebilir mi?’ Kafamızı kurcalayan bu olayın üzerinde çalışmaya ve araştırmaya başladık. Bugün HeatPowercell ya da Türkçe’deki karşılığıyla “Moleküler Isı Transfer Sistemi” dediğimiz sistem 7 yıl boyunca bu konudaki çalışmamız sonucu doğmuştur. Bu sistemle nasıl ürünler üretebileceğimizi ve nasıl uygulayabileceğimizi araştırdık. Ürünlerimizi ürettik ve ekonomik ve ekolojik açısından birçok testten geçirdik. Bu, uzun ve meşakkatli bir süreçti. Ürünlerimiz öncelikle Türkiye Standartları Enstitüsü (TSE) ve Türkiye’nin önemli üniversiteleri tarafından da test edildi. Bu testlerin de sonucunda üretime geçtik. Ürünlerimiz artık tüm Türkiye’de ve dünyada birçok ülkede satışta. Ürünlerimizin en önemli özelliği enerjiden yüzde 80’lere varan tasarruf sağlaması. İnanıyoruz ki bu buluşumuzla dünya bilim tarihine adımızı yazdıracağız.”YÜZDE 80’E VARAN TASARRUFVecta ürünlerinin yüzde 80’lere varan tasarruf sağladığına dikkat çeken Hakan Kuşbaygı, “2008 kışında kullanılan sobaların yüzde 25’i Vecta olsaydı, Türkiye Keban Barajı gibi bir barajı yeniden yapabilecek tasarrufu sağlayabilecekti” dedi.
Ortaya çıkardıkları ürünleri Vecta markasıyla piyasaya sunduklarını söyleyen Baytek CEO’su İsmet Başgül, ilk etapta elektrikli ısıtıcılar, kalorifer peteği ve seralar için özel üretilmiş ısıtıcılarla piyasaya girdiklerini ifade etti. Yeni buluşlarıyla birlikte bu alanda konusunda yepyeni bir çağ açan ve bugüne kadar bilinen tüm ısınma sistemlerinden daha verimli ve avantajlı olduklarını kaydeden Başgül, “Vecta markalı ürünlerimiz ‘Moleküler Isı Transfer Sistemi’ ile donatıldı. Bu sistem sayesinde az enerjiyle çok ısınma olanağı sağlanıyor. Sistemde kullanılan ‘Heatpowercell’ ile ısı enerjisi çok hızlı ve homojen bir şekilde tüm yüzeye yayılıyor. Çok az miktarda enerji ile çok üst seviyede ısı yaratılıyor. Piyasada kullanılan ısıtma teknolojileri içinde Vecta ürünlerine emsal oluşturabilecek, gerek yakıt tüketimi, gerekse imalat teknoloji ile benzer bir sistem bulunmuyor” dedi.


500 KİŞİYE İSTİHDAMŞu anda üretimi, İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan 9 bin metrekarelik fabrikada ve ARGE Departmanında 150 kişilik bir istihdamla devam ettirdiklerini belirten Başgül, yeni fabrika alanları aradıklarını da ifade etti. İstanbul dışında da yer baktıklarının altını çizen Başgül şirket olarak 2009 sonuna kadar istihdam sayısının 500’e çıkarılmasının planlandığını da kaydetti.
Moleküler Isı Transfer Sistemli ürünler
Vecta ürünlerinin geleceğin buluşu olduğuna dikkat çeken Baytek Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kuşbaygı, ürünlerinin hayata ekonomik, ekolojik ve teknolojik çözümler sunduğunu kaydetti. Hakan Kuşbaygı, sistemi şöyle anlattı:
“‘Moleküler Isı Transferleri Sistemi ile madde, atomları etrafında sürekli hareket halinde bulunan elektronların ısı yüküyle yükletilip yüklenmiş oldukları bu ısı yükünü diğer atomların elektronlarına aktarmasıyla, ısı enerjisinin hızlı bir şekilde iletilmesini sağlayan nano teknoloji sayesinde, ısıtma teknolojilerinde bugüne kadar geliştirilmiş en ileri sistemdir. Isı enerjisini, hemen hemen hiçbir kayıba uğramadan kilometrelerce taşıyabildiğinden, jeotermal kaynaklardan elektrik enerjisi üretimine, klimalardan elektrikli ısıtıcılara hatta buzdolaplarına kadar geniş bir perspektifle kullanılabiliyor.“ÜRÜNLER
Elektrikli Isıtıcılar: Yüksek oranda ekonomi sağlayan Vecta Elektrikli Isıtıcılar gördüğü yüzeyi değil, bulunduğu mekanın tamamını ısıtıyor.
Radyatörler: Yakıt sistemi ne olursa olsun, Vecta Radyatörler ısınma sistemini değiştirmeye gerek duymadan ısıtma sağlıyor ve önemli enerji tasarrufları yaratıyor.
Sera Isıtıcılar: Vecta Sera Isıtıcıları seraları düşük maliyetlerle eşit şekilde ısıtıyor. Bu sayede ürünlerin koruma altında, verimliliği ve karlılığı artıyor.
Kaynak:Habertürk

59 YORUMLAR

 1. arkadaşlar bende soba var. 3 gün kullanmadım. 300 tl ye aldım. 200 tl ye hemen satarım. telefonum: 05446992266

 2. bu sobanın ne üreticisiyim ne pazarlamacısı, en küçük bir bağlantım yok… sadece bildiğimi paylaşmak istiyorum… ben çok araştırdım bu sobayı ve çalışma mantığını, almadım cesaret edip ama birkaç bilgim oldu… kendini bile ısıtmıyor diyenler haklı, sobanın ısıtma mantığı merkezden kendini ısıtarak yayılma şeklinde yani bildiğimiz ufolar ve kömür sobaları gibi değil. merkezinde yani sobada çok düşük bir ısı sobanın koca bir evi ısıtmasına yettiği için yok. nasıl derseniz; kendisini bile ısıtmıyor dediğiniz kadar sağladı ısıdaki pozitif sıcak elektronları tüm evdeki diğer maddelerin eşyaların etrafındaki elektronlar ile değiştirme, yani onlara pozitif elektron gönderme yolu il çalışıyor sistem… kullanım klavuzundada belirtir dikkat ederseniz ilk kullanıma başlandığında 24 saat min olmak şartıyla tavsiye ettikleri süre 36 saat çalışması gerekiyor, anca bu sürede evdeki diğer eşyalardaki atomları pozitif elektronlarla yüklüyor , ondan sonra sen ister günde 5 saat çalıştır istersen 18 saat istediğin ayarladığın ısıyı hep muhafaza ediyor, yani ilk çelışmada 30 saat çalışacak sonrası normal kullanım .faydasına gelince ufo gibi kömür sobası gibi ısınma yönteminde merkezde ısı 2400 wat lık bir sarfiyat gerektirirken bu sobada sarfiyet 100-200 wATlık … 100-200watlık sarfiyat pozitif elektron yüklemesi yapması için yeterli yani… böyle olunca diğer sobalar bir aylık hiç kapanmadan 600-700 TL lik elektrik faturası getirirken bu cihaz 70 – 80 TL lik fatura getiriyor aynı ısıyı alıyorsunuz yeterki ilk kullanımda 24-36 saat çalışsın…….BİRŞEYİ BELİRTMEK İSTİYORUM BEN SADECE ARAŞTIRARAK BU SONUÇLARA ULAŞTIM BİLGİMİ PAYLAŞMAK İSTEDİM YANİ BU SOBAYI ALAN CAMDAN ATMASIN ZARARA UĞRAMASIN DİE YAZIYORUM DİĞER SOBA ÜRETİCİLERİNİDE ETKİLEMEK İSEMEM HELE BENCE UFO DEDİĞİMİZ SOBALAR MÜTHİŞ SOBALAR İSTEYEN ALACAKSA ALIR ZATEN HANGİSİNİ BEĞENİRSE HEPSİ MEMLEKETİMİZİN SOBALRI İSTİHDAM YARATILSIN HALKIMIZ MİLLETİMİZ EKMEK YESİN YETER.. BAKIN NEDİORLAR 500-1000 KİŞİ İSTİHDAM OLACAK BU İŞTE İYİ BİR CİHAZSA KULLANILSIN 500 AİLE GEÇİNSİN …. SAYGILARIMLA

 3. ARKADAŞLAR…….yıllardır ısıtıcı üzerine satış yaptım….ve bıraktım.yok moleküler ısınma yok foton ısıtma…bırakın ALLAH aşkına bütün elektrikli ısıtıcıların hepsi elektrikli sobadır.önce bunu aklımızın bi köşesine yazalım.sonrasına gelelim.bu vecta çıkalı 1 yıl oluyor ve halen tüm araştırmalarımla emin olunki bi numara değiller.sakın almayın.illede alacaksanız kesinlikle kullanan birinin evine gidin öyle ya artık her mahallede en az 1 kişinin evinde 1 elektrikli soba vardır…buda demekki vecta yaygınlaşmadan almayın.paranız çoksa alacağım derseniz alın sorun yok…ama birinin evinde ısıttığını anlamadan kemikleriniz ısınmadan bu ürüne para vermeyin gidin 20 torba kömür alın bitince tekrar alın hiçdeğilse soba üzerinde kestane kızartırsınız…benim evim sobalı ve çocuk odasında elektrikli radyatör kullanıyorum küçük oldığıiçin oda ısınıyor…dediğim gibi vectay la bi sorunum yok ama ufo sahipleride eğer böyle bi ısıtma varsa biz nasıl bilmiyoruz..varsa şu kadar para vectaya biz ödeyeceğizdiye yüklü bi mşktar açıkladılar amahalen vecta da bi numara yok 1 yıl oldu.ısıtan bi şey olsaydı çoktaaan bilinirdi ve 70 milyon adetten fazlada satardı emin olun ve paranızı şimdilik çöpe atmayın….kalorifer yoksa en iyisi sobaaa başka tanımıyorum..tşkler

 4. arkadaşlar yeni aldım 1200 watt olandan
  malesef kendini bile ısıtamıyor sakın ALMAYIN
  BEN MERAKIMDAN ALDIM HATA ETTİM..

 5. gerçekten az yakıyor ben gölcükte anaç elektrigin sahibiyim ve bu sobalardan satıyorum hemde 125 ytl ye 5323810637 10 saatte 1 tl yakıyor

 6. Millet
  Şirket yönetimi demek ki halk için değil şirketin kendisi içinmiş.
  belli ki vecta ısıtıcıyı Kalite kontrol etmeden üretim de gerekli özeni göstermeden hakla satmişlar.Ne oldu ? Tüketici dünyanın her yerinde aynı.

  Devlet özel sektörü bu kadar koruyor.
  Böyle bir ısıtıcı olmadığından değil bu işi yapmalarına izin verilmedi.
  Devletin kendi politikası yoksa başkalarının politikası sizin devletinizde işler.

 7. ben vectayı almadım. ufo nun kazığından sonra. acele etmemeye karar verdim. hele %80 rakamını duyunca. hiç sormadım dahi. kokusu çıkar diye.
  çünkü %80 tasarruf dünyada bir devrim olur. ısıtıcıda değil diğer alanlardada kullanılır dı. o yüzden bulaşmadım.
  geçen hafta arkadaşım gidip almış. olağan üstü bir şey diyor.
  24 saat tam gün çalıştırdım. sonucuna inanamadım diyor.
  gece soğuktan, yataktan çıkıpta tuvalete gidemedim diyor.
  üşengeçlik ve yine soğuktan yataktan çıkıpta sobayı pencereden de atamadım diyor.
  uzun aradan sonra karıma sarılarak bir 24 saat geçirten bu soba imalatçısına teşekkürlerini telefon ederek söyledi.
  tercih sizin.
  karınızı sevindirmek istiyorsanız bu sobayı alın derim . :)))))

 8. inanılacak gibi değil.birileri kullandım ve memnunum diyor.birileri kulandım ve berbat diyor.birileri kendini bile ısıtmıyor derken,birileride ortamı iyi ısıtıyor diyor..hani ısınmak biraz subjektif bir kavramdır…insandan insana değişir.desek.biraz kendimizi ikna edebiliriz.ama burada kullandım diyenler arasındaki bu çelişkiyi hiçbir türlü izah edemeyiz.birşey hakkında bukadar derin ve zıt açıklamalar olmaz.
  ben merak ediyorum:cevtayı gerçekden kullanan var mı?kullandığı günlerde dışarının sıcaklığı kaç dereceydi?evin sıcaklığı kaç derece oldu?dışarının sıcaklığı karşısında sağladığı ev sıcaklığı veya ortam sıcaklığı için nekadar enerji harcadı…

 9. Ben ürünü aldım.İki gün kullandım.Hava ılıktı.Ama O, kendini bile ısıtmadı.Ertesi gün iade ettim.

 10. bu cihaz hakkında yeterli teknik bilgi alamayan (iç hava,dış hava,yalıtım durumu,oda sıcaklığı,test süresi,çekilen güç ,test alanı,test hacmi??????)3 kişi bakırköy akıl hastanesine müracaat etmiş.

 11. Şu 800 watt lık modeli 7/24 kullanan ve adam akıllı ısınan birinin fatura miktarını bekliyorum haftalardır. Kullanmadan önce ne geliyordu kullandıktan sonra kaç geliyor. Hadi bir yazın da bakalım.

 12. kimin ne dedigi belli degil kimisi kullandım sonuc fıyasko dıyor kımısı cok memnunum dıyor bu ne bıcım bır celıskı
  halk kendı kendıne bıle bılgı vermede tutarsız
  bır sey ıyıyse ıyıdır kotuyse kotudur bu ıkılemı anlamakta gucluk cekıyorum halen fıkır sahıbı olmadım ıyımı kotumu

 13. Arkadaşlar ben bu ürünü aldım kullandım çok memnunum, 36 saat durmadan çalıştıracaksınız ve hiç kapı pencere açmayacaksınız, işte tam o zaman cihaz kendini ısıtıyor. Cihazın ısınması benim için mutluluk, ev ise önemli değil. Nosunu veren arkadaşlarada tşk ederim, halkı iyi derecede kandırdıkları pardon bilgilendirdikleri için.

 14. merhaba arkadaşlar ben evimde 2 adet vecta 800 w ve 1200w kullanıyorum ve faturam 170 tl geldi evimde elektrikli ürünlerde dahil buzdolabı,bulaşık makinası,çamaşır makinası,tv,bilgisayar,fön,ktil,vs toplamı..arkadaşlar inanmıyan inanmasın benim bu üründen hiçbir çıkarım yok bende sizler gibi bir tüketiciyim.ben bütün çevreme bu ürünü anlattım ve onlarda kullanmaya başladı.bence sizlerde bir düşünün derim.aldığım yer levent polcenter mağzası tel:0212 269 94 11 saygılarımla

 15. Şu vecta yı 7/24 kullanan biri elektirik faturasının ne kadar geldiğini yazabilir mi? 120 TL geldi mi? Çok merak ediyorum. biri yazsın lütfen. Piyasaya çıkalı en baya oldu.

 16. yeni fikirlere ve yeniliklere destek olunmalı arkadaşlar hele bir de yerli ürün ise

  hiç kimse 71 milyonun gözünün içine bakarak yalan söyleme cüretini gösteremez diye düşünüyorum eski politikacılarımız hariç:))

 17. Arkadaşlar lütfen önyargılı olmayın ve denemeden ürünü kötülemeyin. Ürünü kullanmaya başladığınızda ne kadar tasarruflu olduğunu anlayacak ve bu ürünü üreten insanlara ömür boyu dua edeceksiniz. Eskişehir ve ilçelerinde ürün hakkında bilgi edinmek veya ürünü satın almak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmaktan mutlu oluruz. ŞAHİNAN TİCARET Kadir İNAN

 18. Malı görelim malı. Palavrayla olmuyor bu işler. Benim soba hep bedava ısıtıyor. Çünkü oduna para vermedim. Doğalgaz faturam sıfır çekiyor,çünkü almadım, kapının önünde bekliyor. Sayın vatandaşlarımız, bu tür esrarlı ürünlerde gözlerini dört açsınlar. Sonra tren çarpmış gibi olur, muhatap bulamazlar.

 19. Vecta Moleküler Isı Transferi Sistemi ile Ufo ve benzeri ısıtıcı gruplarını büyük tanıtım reklamlarıyla piyasadan yok edeceğine inanıyorum.
  Ben dokuz senedir Arçelik Satış Müdürlüğü yapmaktayım,böyle bir ürünün kaliteli satış elemanlarıyla piyasaya çok acil girilmesi gerekiyor.
  %80 elektrik tasarrufunun oluşu tüketiciye şu ekonomik koşullarda üstüne basarak durulması satışı hızlandıracaktır.
  Vecta'yı satmaya hazırım.Bayilik veya Satış Personeli olarak çalışmaktan onur duyarım.

 20. ben de acunun programında gördüm aldım ama doğrusu enerji tasarrufu olacağına inanıyorum .çünkü ısıtmıyor .3 gün kullandım baktım olacak gibi değil yeniden eski tarz radyatöre döndüm.galiba kandırıldım.bu arada belirtmek isterim 1200w olanından aldım pıyasadaki en güçlüsünden .bir kez daha reklamlara inanmayacağımı öğrenmiş oldum.

 21. Arkadaşlar;
  Ufo bu işten gerçekten çok büyük paralar kazandı.Kazanmaya da devam ediyor ki gördüğünüz gibi pazara başka firmalar girdikçe utanmadan başka üreticilerin yaptığı ürünleri kötülüyorlar.Neden çünkü 1 e yaptıklarını 10 satamayacaklar kar marjları ve satışları azalacak. Bu sırada da ürünlerinin reklamını yapmaya devam ediyorlar.Sanki kendi ürünleri çok güzel. Bir araştırmaya göre Ufo ile ısınırken sıcaklık yüzünüze vuruyor sa belli bir zaman sonra ciltte tahribata neden oluyormuş.Kullananlar dikkat etsinler.Ayrıca inşallah Vecta gibi bir çok firma bu pazara girer de rekabet artar.En azından 1 e yaptıklarını 10 satamazlar.Bu sayede uygun ürünü uygun fiyata alma şansını yakalamış oluruz.

 22. Arkadaslar ben aldım valla hemde 4 tane birden.Hesap orta.Anlasılmayan suki VECTA sadece bir MARKA.Asıl bakılması gereken bu markanın arkasındaki BAYTEK firmasında gizli.Ve kıyaslama yaptıgınız sey ELMAYLA ARMUT olmus.Isıkla ısıtan ısıtıcıların yeri BUFE arkadaslar ev degil.DÖNER makinesinin onundeki ET gibi donup duracagıma ısınmak icin, koydum odaya gayet guzelde ODAYI ısıtıyor.

 23. nerden alıyoruz hanı bayilik wermemişsiniz bi yere wecta güzel bir başlangıc yaptınız ama sonrası gelmıyor nereden alıcaz

 24. İlk başta VEKTA için 22.30 – 25.00 TL lik elektrik kullanımıyla 7/24 ısınma oluyor diye duyuru yaptılar. Durum böylese doğalgaz kullananlar bile Vekta geçer dedim. İlk başta Vektanın ücreti ise 230 civarında idi sonra 330 dediler. Baytek Ankara Bölge Müdürlüğünü aradım 800 vatlık bana uygun olan cihazı 7/24 kullanmam durumnda 108 TL eletrik faturası geleceğini söylediler. Bunun neresi % 80 tasarruf!!! Şimdi bu sahtekarlık değil mi?

 25. Kıyamet var Ahiret var HESAP VAR MİZAN VAR Eskiler derdiki İNSAN EDER KENDİNE GENE GENE KENDİNE Yazık değilmi insanları aldatmak herkeze söylüyorum Doğruya yanlış demekde aldatmaktır Yanlışa doğru demekte aldatmaktır.Bizi aldatan bizden değildir buyuruyor Yüce Peygamber Efendimiz. Dünya malı için ebedül ebet olan ahiret hayatımızı yakmıyalım inşaAllah.Tavsiyem odurki bekleyim görelim Görelim Mevlam neyler Neylerse Güzel Eyler.

 26. bu memlekette ufo infradet teknolojisi diyerek ,yakıt tasarrufu diyerek, milletimizin anlamayacağı foton, fotovoltaik gibi yazılarla milyon dolarları cebe indirdiler.ufo dediğimiz bizim bildiğimiz elektrikli sobadan farkıyok. şimdi vektanın pazarlama politikasınımı kıskanıyorlar.aç gözlü canavarlar sizi melekette bu işlere dur diyecek bi kurum yok varsada salla başı al maaşı modundalar.beyinleri körelmiş ay sonu gelsede maaaşı alsak derdindeler.uyanık pazarlamacılarda halkımızı yolarlar.bu vektada yolar sonra gelenlerde yolar kardeşim.bu ülkede makina mühendisi değil uyanık pazarlamacı olacaksın sonrada keyfine bakacaksın.

 27. Bodrum da vecta ürünleri için MAVİ-BEYAZ LTD ŞTİ konacıkta;ürünlerimiz stokta mevcut olup anında teslim ediyoruz.tel:319 06 25

 28. Ürününz çok güzel ve ilgi çekici Ürün hakkında daha detaylı ve fiyatı konusunda bilgilendirirseniz Ankaradan size destek vermek isterim.Başarılar dilerim.

 29. İstanbul Avrupa Yakasındaki Sayın Müşterilerimiz Ürün Bilgi ve Fiyat İçeriği İçin Direk olarak benimle görüşebilrisiniz. 0532 520 67 86 Bölge Mürü Harun KINIK

 30. arkadaşlar kesinlikle tavsiye ederim bu ürün süper ve dedikleri gibi tasarruflu ben aldım ve çok memnun kaldım..aldığım yer LEVENT'TE TEL:0212 269 94 11 oraya gidin hem size ürünü test ediyorlar hemde çok güzel anlatıyorlar..

 31. İstanbul Avrupa Yakasındaki Sayın Müşterilerimiz Ürün Bilgi ve Fiyat İçeriği İçin Direk olarak benimle görüşebilrisiniz. 0532 520 67 86

 32. Bende son bie aydır vecta bayiiligini almak icin ugrasıyorum . ama bi sitede ufo nun itirazi ile TSE bi akcıklama yapmıs ve vecta ısıtıcılarına belge vermediklerini hatta sirkete bu yuzden ceza gelebilecegini yazmıstı ne kadar dogru bilemiyecem artık. ben almadan once bir bayi bulsamda arayıp konussam diyorum ama henuz orta da bayi falan yok bu gun vecta dan beni aradılar ve sartlarını soylediler sartları aynen soyle……
  150000 TL teminat istiyorlar ayrıca her mal gonderişlerinde teminat isteye bilme durumlarının oldugunu soyledilr. bide saglam bir ekip istiyorlar radyatorler için ozellikle. bence bukadar cok teminat istemeleri cok sacama nerden bakarsak teminatın yıllık masrafı 5000 TL civarı bunu kim karsılayacak bilmiyorum ayrıca uretikleri cıhazların ne kadar gercek ve verimli oldukları da mechulll :S

 33. Arkadaşlar ufo uffffffffffffffffoldu galiba nedersiniz bukadar sataştığına göre vectayı bende aldım performansı gerçekten anlattıkları kadar güzel Allah yollarını açık etsin

 34. evet aldım ve 2 gündür kullanıyorum ve inanın bu ürün süper arkadaşlar..ben bütün tanıdıklarımı bu numaraya yönlendirdim..fiyatı 800 w soba kdv dahil 331.00 tl saygılar

 35. vecta'YI ÖĞRENDİĞİMDE gece sabaha kadar hesap yaptım kömür sobasından kurtuluyorum diye doğru dürüst uyku uyuyamadım bir aydır ne kendisine ne fiatına ulaşamadım herkes şu anda ümidini yitirmiş durumda demekki absürt kokusu var bu işte diyor.

 36. cihan taş aldın şimdi ısıtıyormu ondan haber ver! unutmadan bide fiyat verirsen seviniriz. şimdiden tşklr

 37. Bazı arkadaşlar umutla gerçeği birbirine karıştırıyorlar. Böyle birşey olsa ben herkesten çok sevinirim ama, eğer bir yolu olsa idi bence çoktan bulunmuş olurdu. Allahın Türk mühendislerine ne yazıkki lutfu olmaz çalışana araştırana lutfu olur. Bunca teknik ilerleme oldu hiçbirinde bizim temel katkımız olmadı. Dilerim bundan sonra olur ve dilerim ben yanılırım, ve evimi vecta ile donatırım.

 38. Hani yüde beş on anlaşılırda %80 gerçekten bilinen fizik kurallarına aykırı. Buda erke dönergeci gibi birşey olacak bu arada voliyi vuracaklar, nasıl aynı sistemi satatrken ufo başkalarının iki katı bedel alıyorsa, o yolla.

 39. adamlar zaten buluş yaptıklarını söylüyorlar,tabiki akla ve mantığa ilk etapta uymayacak,ayrıca kış ortasındayız bu yüzden çok meraklı olsalardı hemen hemen çıkarırlardı yani maksat belli bence insanlık tarihi,doğa,bilim için yaradanın bi mucizesi şans verinde türk mühendislerini kutluyor ve çevreye yararlı doğaya yardımcı ürünler çıkarttıkları için canı gönülden tebrik ediyorum.tabi japon,çin falan deselerdi hemen alırdınız.

 40. arkadaşlar ürün var size daha öncede yazdım ben ürünü aldım bile 0212 269 94 11 numaradan öğrenin bence

 41. malesef ürün yok ben devamlı arıyorum ama sonuç alamadım inşallah doğrudur. millet daha ucuza ısınır. mustafa aktif

 42. BU ISITICI KENDINE HAS TEKNOLOJISI ILE NE KADARLIK BIR HACMI ISITMISTIR BENZER RAKIPLERININ Aleyhıne % 80 tasarruf sağlayabılıyor….?.Ben bır makına muhendısı olarak ;ısının kayıpsız iletıldiğini varsaysak bıle ,eşit zaman dılımı ,belli hacımde ve esıt kosullarda yalıtımlı bır kapalı alanda rakıplerıne %80 üstunluk sağlıycak olması mumkun görulmuyor..eğer bu sağlanırsa bu elektrığin keşfi kadar büyük bir buluş olur.. Eğer ilgili sitede belirtildiği üzre TSE bir deney yapmışşa lütfen kaç derecede bır ortamı kaç zaman aralığında 20-25 derece ye çıkarmıştır ve bu alanın ne kadar hacımlı bır yer oldugunu da belırtılmesı lazımdır ayrıca diğer ısıtıcılarında aynı koşullarda test edılmiş olması gerekir..lütfen bunlar açıklansın..
  Saygılarımla
  önder Tosun

 43. 0212 269 94 11 ARIYIN BİLGİ ALIRSINIZ BEN BURDAN BİLGİYİ ALDIM..VE BU ÜRÜNÜ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.

 44. nedir bunlar kaç gündür tanıtımı yapılıyor ürün ne ortada nede fiyatı dalga mı geciyolar

 45. eğer gerçekten böyle bir şey rasgele bulunmussa rasgele Allah bilir daha neler bulunacakkk…tamamen fiyaskoooo

 46. Fiyatlar ve ürünler hakkındanet bilgi edinmek istiyorum ve bayilik şartlarınız nedir?Öğrenmek istiyorum.Çalışma hayatınızda başarılar diliyorum

 47. Kanıtlasınlar, tüm malvarlığımı bağışlarım

  Vecta markalı sobaların yüzde 80 enerji tasarrufu sağladığı yönündeki kampanyaya UFO'dan tepki geldi.

  UFO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdullah Yeşil, Vecta markalı sobaların, moleküler ısı transferi sistemiyle yüzde 80 enerji tasarrufu sağlaması halinde UFO'nun tüm mal varlığını Mehmetçik Vakfı'na bağışlamaya hazır olduklarını belirtti.

  Yeşil, yaptığı yazılı açıklamada, moleküler ısı transferi sistemiyle enerjiyi verimli kullandığını iddia eden Vecta markalı sobaların, “devrim yaratmak bir yana, tüketiciyi yalan iddialarla yanılttığını ve kandırdığını”, “termodinamik yasalarına ve Enerjinin Korunumu Kanunu'na aykırı bir sav ile halkı kandırmaya çalışan Baytek adlı firmanın yalanlarına karşı tüketiciyi korumak gerektiğini” ileri sürdü.

  “Metalin ısıyı hızla iletmesinin enerji tasarrufu sağlaması ile hiç bir bilimsel ilgisi olamayacağını” savunan Yeşil, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

  “Termodinamiğin birinci yasası olan enerjinin korunumu prensibine göre, enerji yoktan var edilemez ve var olan enerji yok edilemez. Gerçek olan, 1 kW elektrik enerjisinden 860 kcal ısı enerjisi elde edilebileceğidir. Bu bağlamda 1 kW'lık değer, 860,42065 kcal oranına eş değer ise, söz konusu ürünlerle, mevcut ısıtıcılara göre yüzde 80 enerji tasarrufu elde edilemez. Verilen reklamlarda ve yayınlarda 1 kW elektrik enerjisinden 4.300 kcal ısı elde edilebildiği iddia edilerek tüketici yanıltılıyor ve kandırılmaya çalışılıyor.

  Bir malzemenin ısıl iletkenliğinin yüksek olması, enerji tasarrufu sağlayacağı anlamına gelmez. Bir cihazın veya ısıtıcının materyallerinin ya da kullanılan malzemesinin değiştirilmesi, enerjinin korunumu kanununu değiştirmez. Bu yalan ve bilime aykırı olan durum ile kamuoyu ve insanlar kandırılmaktadır. Vecta markalı sobalar, moleküler ısı transferi sistemi ile yüzde 80 enerji tasarrufu sağlıyorsa, UFO'nun tüm mal varlığını Mehmetçik Vakfı'na bağışlamaya hazırız.”

  Ürünün henüz piyasaya çıkmamasına karşın ortaya konulan iddiaların akademik belgelerle açıklanması ve ispatlanması gerektiğini belirten Yeşil, reklamlarda Türk Standartları Enstitüsünün (TSE) adının geçtiğini, “TSE'nin böyle bir durumdan habersiz olduğunu” savundu.

  Yeşil, bazı reklam ve haberlerde TSE'nin referans olarak gösterildiğini, dünyada ve Türkiye'de yaşanan ekonomik krizin yarattığı güvensizlik ortamında vatandaşın daha hassas olduğunu ve tüketicilere yalan söylemenin kişi, firma ve kurumlara büyük zararlarla geri döneceğini kaydetti.

  VECTA NE İDDİA EDİYOR?

  Geçtiğimiz hafta düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtımın yapılan Vecta markalı sobaların tanıtım broşüründe, "Gördüğü yüzeyi değil, bulunduğu mekânın tamamını ısıtır. Diğerleri belli bir açıda ve sadece siz önünde durduğunuzda sizi ısıtıp ışıklarının ulaştığı alan kadar yerleri ısıtırken, VECTA mekânın neresinde olursanız olun sizi ısıtır. Çünkü enerjiyi aldığı andan itibaren bulunduğu ortamı ısıtmaya başlar. Kullanılan “Heatpowercell” (Moleküler Isı Transfer Sistemi) sayesinde ısıyı hızlı ve homojen olarak bütün mekâna yayabilme yeteneğine sahiptir. Yüzde 80’e varan ekonomi sağlar. Eskiden ödediğiniz faturanın yaklaşık beşte birini ödersiniz" ifadesi bulunuyor.

 48. diğer ısıtıcılarla arasındaki tüketim farkını noterden onoylatınızki güven oluştursun

 49. böyle bir pazarlama stratejisi olmaz.reklam yap ama ürün piyasada yok. ne zaman satmayı düşünüyorlar acaba

 50. bu günümüz türkiyesinin şartlarında eger söylenen dogruise sizi geçte olsa kutluyorum çokduyduk ama malesef hayal oldu ucuza ısınma ekonimik kriz insanlarımızı büyük sarstı herilmin fevkinde yeni bir ilim vardır .dahasını aramaktan geri kalmayın.sıgılar çalışma hayatınızda başarılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here