Vin Baker 105 Milyon Dolarlık Serveti Nasıl Batırdı

9

105 Milyon Dolarlık Serveti 5 Yılda Batıran Eski Yıldız

Bir aralar NBA yıldızlarından biri olan Vin Baker 105 milyon dolarlık büyük servetini 5 yılda yedi. Dibe vurun eski yıldız saatlik 8 dolar gibi küçük bir mebla’ya Starbucks’da garsonluğa başladı.

105-milyon-dolari-batirip-garson-oldu-h1438408005

Ne kadar çok paranız olursa olsun eğer parayı elinizde tutmayı bilmiyorsanız servetiniz eriyip gidecektir. Ee atalarımız boşuna dememiş hazıra dağ dayanmaz diye. Bir aralar ünlü bir basketbol yıldızı olan Vin Baker parayı kazanmak da başarıya ulaştı ama yanlış adımlar ve yatırımlar sonucu servetini 5 yıl gibi kısa bir sürede bitirmeyi başardı. Beş parasız kalan Vin baker sonun da Starbucks’da garsonluğa başlamak zorunda kaldı. Elinde avucunda hiçbir şeyi kalmayan Baker her şeye rağmen mutlu olduğunu ve hayatından memnun olduğunu söyledi.

Sydney olimpiyatlarında Amerika Birleşik Devletleri Milli Takımı ile birlikte altın madalya kazanan Baker 2006 yılında kariyerini bitirdi ardından alkol sorunları yaşayan Baker kilo aldı ve bir restorant şirketi ile de ortaklığını bitirince Durham’da ki evini kaybetti. Sonuç olarak gelirini iyi yönetemeyen Baker iflasın eşiğine geldi ve kaçınılmaz son gerçekleşti.

44 yaşındaki eski yıldız yinede haline şükür ediyor. Eğer bana bu restoran’da çalışma fırsatı verilmeseydi sonum alkol aşırı uyuşturucu ve ölüm olabilirdi. Bu yüzden kendimi şanslı hissediyorum ifadelerini kullandı. Son olarak çalışması gerektiğini ve ailesine bakması gerektiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here