Vue Akıllı Gözlük 1 milyon dolar yatırımı geçiyor

Vue Akıllı Gözlük

Vue Akıllı Gözlük

Vue Akıllı Gözlük günlük kullanım için tasarlanmış bir ürün. Normal cam veya güneş gözlüğü olarak kullanabileceğiniz bu ürün kemik iletimini kullanarak müzik dinleme imkanı sunuyor ve kişisel asistanınız olma özelliğine sahip. Akıllı telefonunuza entegre olan ürün ile yapabileceğiniz bir çok eylem bulunuyor.

Vue Akıllı Gözlük
Vue Akıllı Gözlük

Bu eylemlere örnek verecek olursak Vue Akıllı Gözlük ile müzik dinleyebilirsiniz ve cep telefonunuza gelen aramaları gözlüğün camıa dokunarak açabilir ve 5 saat hiç durmadan konuşma yapabilirsiniz. Navigasyon kullanımında sesli olarak yol tarifleri alabilir ve eğer spor yapıyorsanız antrenman bilgilerinizi gözlük sayesinde sesli olarak dinleyebilirsiniz. Normal kullanımda gözlüğün bataryası 1 hafta kadar gidebiliyor ama siz bir çok aktiviteden yararlanmak isterseniz şarj süresi epey düşüyor.

Vue Akıllı Gözlük Tanıtım Videosu

Vue Akıllı Gözlük Yatırım Tutarı

Gözlük için 4 senedir üzerinde çalışmalar yapan San Francisco merkezli şirket ürünü 2017 yılının Temmuz ayında destekçilere göndereceğini belirtiyor. Gözlüğün fiyatları ise 159 dolardan başlıyor ve 259 dolara kadar çıkıyor. Proje an itibariyle 968.405 dolar yatırım almış durumda ve 4615 destekçiye sahip. Ürünün finans toplama süresinin bitimine daha 20 gün var. Bu da demek oluyor ki 1 milyon doları rahat geçebilecek olan yatırım tutarı 2 milyon seviyesini bile geçebilir.

Akıllı Gözlükler ile ilgili

Akıllı gözlükler ile proje üretmek her ne kadar zor gibi gözükse de Google Glass ve diğer markaların bu konuda çalışmalarından dolayı bir çok teknoloji meraklısının ilgisini çekmiş durumda. Eğer iyi özellikleri bulunan bir gözlük üretmeyi düşünürseniz bu konuda Tübitak ve Kosgeb gibi kurumlardan rahatlıkla destek alabileceğinizi unutmayın. Gözlüğü geliştirmek ve içine bir çok teknolojik modülü yerleştirmek için yerli ve yabancı kaynakları araştırmanız gerekli. Özellikle yabancı ülkelerde bu konu üzerinde çok duruluyor ve ilk başaranların büyük paralar kazanabileceği kesin gibi gözüküyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here