Wellness Trendi Sebzeyi de içiriyor.

İyi ve sağlıklı yaşam kelimelerinden oluşan “wellness” trendi her sektörde etkisini gösteriyor.Özellikle gıda sektörü wellness tarafından ele geçirilmiş durumda.
Tüketiciler artık hem lezzeti hem de sağlığı aynı üründen talep ediyorlar.Find/Svp araştırmasına göre 2005 yılından beri her 5 Amerikalı’dan 4’ü wellness ürünlerini tercih ediyor.Yine Tüketicilerin yüzde 78’i yararlı olduğunu düşündüğü ürünlere güveniyor., yüzde 61’i ise sağlıklı ürünler satan marketleri tercih ediyor.Amerika’da gazlı içecek tüketimi düşerken, en hızlı büyüyen kategori ise doğal meyve suyu.
İşte bu amaçla, Campbell büyüme gösteren yeni pazara sektörün en yenilikçi ürünlerini sunmaya karar verdi.İlk ürünü de “Vegetable Goodness” olan sebze içeceği oldu.Uzmanlar tarafından bu, riskli bir ürün olarak yorumlandı.Çünkü her ne kadar tüketicilerin yüzde 85’i sebze yemenin önemli olduğunu düşünse de, ne kadarlık bir kısmının sebze içeceğini tercih edeceği tartışma konusu oldu.
Campbell’in hedefi , V8 yüzde 100 sebze içececeğini günlük bir alışkanlık haline getirmekti.Bu yeni içecek 2005’te HealthFocus’un yaptığı araştırmada yüzde 68 olumlu tercih ile birinci seçildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here