Whatsapp’a Sesli Görüşme Özelliği Geliyor

iOS cihazlara sahip kullanıcılar Whatsapp uygulaması ile görüşme yapabilecek.

whatsapp

Whatsapp anında mesajlaşma uygulaması geçtiğimiz yıl Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alındıktan sonra geçtiğimiz ay için 700 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaşmış duruma geldi. Facebook f8 konferansında uygulamanın kurucularından Brian Acton, iOS işletim sistemleri için yeni bir özelliğin uygulamaya kazandırılacağını duyurdu.

Whatsapp geçtiğimiz yıl sesli görüşme üzerinde çeşitli yatırımlar ve araştırmalar yaptı. Sesli görüşmenin sesli mesaj özelliğinden farklı çalıştığını belirten Acton bir kaç hafta içinde özelliğin hizmete gireceğini belirtti.

Facebook’un whatsapp adlı uygulamaya 19 milyar dolar yatırması da oldukça ilginç karşılanmıştı. The Wall Street Journal adlı gazeteye göre uygulama, yılın ilk yarısında yaklaşık 230 milyon dolar zarar etmişti. Facebook’un gelirlerini genel olarak reklamlardan kazandığı bilinen bir gerçek ancak Whatsapp adlı uygulama her üyeden yıllık 1 dolarlık ücret talep ediyor ve herhangi bir reklam barındırmıyor. Ancak whatsapp’ın sahip olduğu potansiyel ve kullanıcı sayısı Facebook’un elinde oldukça güçlü bir varlık bulunmasını sağlıyor ve istediği zaman bu gücü yeni geliştirmelerle ve kazanç olanakları ile yenileyebilir. Facebook’un CEO’su Zukckerberg ileriye dönük olarak whatsap hakkında planları olduğunun mesajını da Mobile World kongresinde açıkça belirtmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here