Wi-Fi Poster ile Yeni Film Afişleri

Wi-Fi Poster Fikri

Cheil reklam ajansı, yoldan geçenlerin internete bağlanmalarını, fragmanları seyretmelerini ve bilet rezervasyonu yapmalarını sağlayan film afişlerini tasarlıyor.

Wi-Fi Poster
Wi-Fi Poster

Kamuya açık WiFi bağlantısı, daha önce karşılaştığımız iPavement gibi kaldırım taşlarından ya da WiFi Donkeys gibi gezi parkında ziyaretçileri taşıyan eşeklerden sağlanarak beklenmedik yerlerde karşımıza çıkabiliyor. Şimdi de Güney Kore merkezli reklam ajansı Cheil, kullanıcılarına WiFi film afişleri ile ekstra içeriğe bağlantı erişimi imkanı tanıyor.

Film dağıtımcısı CJ Entertainment ile birlikte çalışarak, ajans geleneksel film afişlerinin günümüzün hızla ilerleyen dijital dünyasında durağan doğaları nedeniyle daha fazla ilgi çekmek zorunda oldukları için bir değişim rüzgarı başlattı. Pek çok reklamcı yayımcılık kampanyaları ile interaktif bir bağ kurmak için QR kodlarını tercih ederken, Cheil “The Berlin File” adında bir filmin posterlerini taşıyan reklam panolarına WiFi bağlantıyı destekleyen cihazlar kurdu. Yoldan geçenler posterlerin yakınlarına geldiklerinde, filmin adını taşıyan bir WiFi bağlantısına bağlanabiliyor, filmin detaylarını otomatik olarak indirebiliyor, fragmanların linklerine ulaşabiliyor ve sinema biletlerini satın alabiliyor. Bu fikrin tasarımcılarına göre, ilk denemeler sonucunda filmin web sitesinin kablosuz kullanıcıları ziyaretçi trafiğini %28.5 oranında arttırdı ve bu kullanıcılar normal kullanıcılara nazaran beş kat daha uzun süre siteyi ziyaret ettiler. Aşağıdaki video, kampanya hakkında detaylı bilgi sunuyor.

Filmin içeriğine ulaştıktan sonra kullanıcılar, diğer sitelere erişim için de WiFi bağlantısını kullanmaya devam edebiliyor. Bu yenilik, akıllı telefon kullanıcılarının dikkatini çekmek için ücretsiz içeriğin yanında hizmet de sunarak posterleri daha kullanışlı hale getiriyor. WiFi henüz her yerde erişilebilen hizmet olamamış iken, ücretsiz bağlantı imkanı markanızı daha tanınır hale getirebilir mi?
_____________________________________________________________________

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here