Wikileaks çorap markası oluyor

5

One Minute gibi dile slogan olan birçok gündem konusu için marka başvurusu yapan Türk girişimcisi Wikileaks’i de atlamadı.


One Minute, Mavi Marmara gibi dile slogan olan ve uzun süre gündemde kalan birçok olayı boş geçmeyen Türk girişimcisi şimdi dalga dalga yayılan Wikileaks’i de fırsata çevirmek için harekete geçti. Süleyman Kaya ve Fatih Kaya isimli Merterli iki girişimci Wikileaks markasıyla çorap üretiminden müzayede hizmetlerine kadar birçok alanda faaliyet gösterebilmek için Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) başvurdu. Başvurunun girişini yapan TPE’nin onay vermesi halinde Wikileaks 25 ve 35 Nace koduna bağlı alanlarda marka olarak kullanılabilecek. Wikileaks dünyaya bilgi sızdırmadan önce markasını birçok ülkede tescil etmeyi unutmuş.


WIKIPEDIA UNUTMAMIŞ!
Ancak, Wiki (What I Know Is) açılımlı diğer siteler aynı hataya düşmemiş. Örneğin online bilgi bankası Wikipedia, sahibi Wikimedia tarafından Türkiye’de de tescil edilmiş durumda. Wikileaks için yapılan 2010/75136 numaralı başvuruya göre yatırımcılar bu markayı iç-dış giysiler, çoraplar.baş giysileri üretmek için kullanmak istiyor. Ayrıca reklamcılık, pazarlama ve halkla ilişkiler ile ilgili hizmetler, büro hizmetleri, iş yönetimi, muhasebe ve mali müşavirlik hizmetleri açık artırmaların düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesi hizmetleri gibi alanlar da kapsam içinde.Kaynak: HABERTURK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here