WIN’2009 Fuarı, kapılarını açtı

İmalat sektörüne yönelik fuarı WIN’09 (World of Industry) açıldı. Avrasya iş ortağı olarak Mısır’ın seçildiği fuar kapsamında, işbirliği günleri kapsamında İran, Suriye ve Ukrayna pazarları mercek altına alınacak
Hannover Messe Bileşim Fuarcılık tarafından düzenlenerek Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyarete açılan WIN’09 fuarının birinci fazı, 8 Şubat Pazar gününe kadar gezilebilecek.
Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi N. Nezih Kazankaya, WIN Fuarlarının ziyaretçi ve katılımcı sayısında ulaştığı rakamlara sadece Türkiye’de değil, Avrasya ve Orta Doğu bölgesinde de herhangi bir fuarın ulaşamadığını belirtti.
2008’de 19 ülkeden toplam bin 408 kuruluşun stant açtığı fuarı, 120 bini aşkın ziyaretçinin gezdiğine dikkati çeken Kazankaya, 7 farklı sektörü aynı çatı altında ve 7 farklı fuarda buluşturan WIN Fuarlarının küresel krizden bunalan üretici KOBİ’ler ve ihracatçılar için “can simidi” işlevi göreceğini kaydetti.

İki fazdan oluşuyor
WIN fuarlarının birinci fazında, 14. Makina İmalatı ve Metal İşleme Teknolojileri Fuarı (MACHINERY’09), 9. Birleştirme, Kaynak ve Kesme Teknolojileri Fuarı (WELDING’09), 3. Yüzey İşleme Teknolojileri Fuarı (SURFACE TREATMENT’09), 8. Taşıma, Depolama, İstifleme ve Lojistik Fuarı (MATERIALS HANDLING’09) yer alırken, 26 Şubat-1 Mart 2009 tarihleri arasında düzenlenecek ikinci faz şu fuarlardan oluşacak:
16. Endüstriyel Otomasyon Fuarı (OTOMASYON’09), 10. Enerji, Elektrik ve Elektronik Teknolojileri Fuarı (ELECTROTECH’09) ve 6. Akışkan Gücü Teknolojileri Fuarı (HYDRAULIC & PNEUMATIC’09).

Kaynak:Milliyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here