Windows Live Messenger 8 Nisan’dan İtibaren Kullanımdan Kalkıyor

Bir dönemin fenomen mesajlaşma hizmeti 8 Nisan’dan itibaren dünya genelindeki kullanımdan kalkıyor. Kullanımdan kaldırılacak olan Windows Live Messenger yerine, Skype kullanılacak. Skype, 2011’in Ekim ayında Microsoft bünyesine katılmıştı. Daha önce Messenger’ın 2013’ün ilk çeyreğinde kullanımdan kaldırılacağını belirten Skype’ın müdürü Tony Bates, hesapların bir an önce güncellenmesi gerektiğini söyledi.

Windows Live Messenger The End
Windows Live Messenger The End

Kullanıcılarına mail ile de uyarılarda bulunan şirket, eski Messenger hesapları ile Skype’a erişimin sağlanacağını söyledi. Microsoft’un kullanıcılarına gönderdiği maillerde, güncellemeden sonra otomatik olarak Messenger’ın bilgisayarınızdan kaldırılacağını ve yerine Skype’ın kurulacağını belirtti. Messenger, 8 Nisan 2013 tarihinde Çin hariç tüm dünyada kullanımdan kaldırılmış olacak.

iPhone, Android ve Windows Phone’da da güncellenmeli
Windows Live Messenger kullanan akıllı telefon sahiplerinin, bu uygulamayı kaldırarak yerine Skype uygulamasını kurmaları gerekiyor.

1 YORUM

  1. microsoft hiç kullanıcılarının zevkini düşünmüyor.ben şahsen halen skype a geçmedim.berbat bi program.keşke messenger tekrar kullanıma açılsa.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here