WinWin Mobile cepten yediriyor

Genç girişimcilerin kurduğu WinWin, yemek veya alışveriş bedelini cep telefonuyla 7/24 ödeme imkanı getirdi, 3 yılda 25 bin noktaya ulaştı
Global Payment çatısı altındaki WinWin Mobile, Türkiye’de cep telefonu aracılığıyla alış veriş ortamı sağlayan bir platform geliştirdi.

Uygulama 3 yıl içinde 25 bin üye işyerine 50 bin kullanıcıya ulaştı. Tamamen Türk mühendislerin geliştirdiği yazılımlarla işleyen sistem sayesinde kişiler cep numarası ve şifresini kullanarak dilediği gibi yemek yiyor, hatta alışveriş yapıyor. Kullanıcı yaptığı harcamaları hem internet siteminden hem de cep telefonuna indirebileceği uygulamayla inceleyip, bakiye bilgilerini görebiliyor.


PARA TRANSFERİ DE MÜMKÜN
WinWin Mobile sisteminde, elektrik veya şebeke kesintisi gibi sorunlar yaşanmıyor. Ne olursa olsun, nerede olursanız olun, sistem kesintisiz çalışıyor. Çevre dostu WinWin Mobile’da, ödeme onayı şifreyle yapıldığından fiş, slip gibi kağıt israfı neden olmuyor. Kullanıcı yaptığı harcamaları hem internet hem de cep telefonuna indirebileceği Turp uygulamasıyla inceleyip, bakiye bilgilerini görebiliyor.


25 BİN NOKTA
Öte Yandan kullanıcılar sisteme üye olan bir restorana giderek nakit para karşılığı kredi alabiliyor. Bunun karşılığı bonus kazanıyor. Örneğin 100 liralık Turp Para satın alan üye 110 liralık Turp Para sahibi oluyor. Öte yandan Turp Para transfer edilebiliyor. Yine sistem üyesi olan bir arkadaşınıza Turp Hesabınızdan, Turp Para transferi yaparak başka bir restorandan Turp Para’yı kullanması sağlanabiliyor. Ayrıca sistemde GSM kontörleri, satın almak da mümkün.


45 milyon dolar ciro
Global Payment Genel Müdürü Harun Beraha yönetimindeki şirkette elektronik ve IT takımları ile satış ve pazarlama kadrosundan oluşan 90 kişilik bir ekibe dikkat çekererek, “Yaş ortalaması 27 olan genç ve dinamik bir kadro ile faaliyet gösteren şirketin 2010 yılında 45 milyon lira ciro yaptı” diyor.


Sistem tamamen sanal ortamda çalışıyor
Sisteme kullanıcı olabilmek için, ilgili kullanıcıya ait isim soy isim, cep telefonu numarası sisteme giriliyor
Kullanıcıya ait şifre oluşturuluyor.
Kullanıcı restaurant’a gittiğinde kendisine TURP adı verilen cihaz ödeme için getiriliyor.
Tutar yazılıyor ve kullanıcıya veriliyor.
Kullanıcı tıpkı kredi kartsız kredi kartı işlemi yapar gibi önce cep telefonu numarasını yazıyor dahasonra ise şifresini giriyor.
TURP’la tuşuna basıldığında ekrana ÖDENDİ mesajı geliyor. Sabah

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here