X-ray’de ötmeyen kemer

Küresel kriz birçok firmayı kapanma noktasına getirirken yeni pazarlara ve farklı ürünlere yönelen firmalar çok fazla etkilenmedi.


Son yıllarda yenilikçi (innovative) ürünlerle dikkat çeken erkek giyim markası Süvari, x-ray cihazından geçerken ötmeyen kemer üretti. Daha önce ‘kravat olmasa da düz durabilen yaka’, ‘gömlekten ayrı kol ve yaka bedenleri’, ‘esnek belli pantolon ve kemer‘ gibi yeniliklere imza atan şirket, bu ürünlerle cirosunu yüzde 20 oranında artırdı.


Yeni ürünün tanıtımı için düzenlenen toplantıda konuşan Süvari Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Coşkun, erkeklerin hayatlarını kolaylaştıracak ürünler sunmaya devam ettiklerini, şirket bünyesinde yer alan Ar-ge ekibinin 3,5 yıllık çalışması sonucu üretilen x-ray cihazından geçerken ötmeyen kemerin piyasaya sunulduğunu açıkladı. Krize aldırmadan yatırımlarına devam ettiklerini, şirket olarak en hızlı büyümelerini son iki yılda yakaladıklarını söyledi. 2001 yılında 1 milyon 150 bin lira cirosu olan firmanın 2010 yılını 100 milyonun üzerinde bir ciro ile kapatacaklarını ifade eden Coşkun, mağazalaşmaya hız vereceklerini belirtti. Şu anda 80 olan mağazalarını 2011 sonunda kadar 100’e çıkaracaklarını anlatan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı, özellikle yurtdışında mağaza ve üretim tesisleri açacaklarını vurguladı. 2015 yılında 300, 2021’de ise 1.000 mağazaya ulaşmayı hedefleyen şirket, özellikle yurtdışında büyümeyi düşünüyor. Şirketin bugün itibariyle yurtdışında 20 mağazası bulunuyor. 2015’te bu sayı 150’ye kadar çıkacak. Pamuk fiyatlarının yükselmesinden dolayı tekstil ürünlerinde de fiyat artışlarının görülebileceğine dikkat çeken Coşkun, Suvari olarak bu yıl ürünlerine herhangi bir zam yapmayı düşünmediklerini belirtti.


Sosyal yönü de olan bir firma olduklarını anlatan Süvari Genel Müdürü Fatih Coşkun ise daha önce etiketlerinde; ‘İstanbul Kültür Başkenti ve Mevlânâ Yılı’ etkinliklerine destek verdiklerini, şimdi ise ekim alanı hızla azalan pamuğa dikkat çekmek için ‘Pamuk ekim alanları artırılsın’ kampanyası başlatacaklarını söyledi.
Kaynak:Zaman

3 YORUMLAR

  1. Samet Gulec sanirim firmanin reklam sorumlusu . :)
    Boyle urunler ozellikle hava alanlarinda iyi bir bulus olarak gorulmez ,ki zaten bu kemeri ilk bulanda bu firma degil . Kotu niyetli kisiler bu kemerlerin icine neler yerlestirebilr varin siz dusunun.

  2. Süvari her zaman yenilikçi bir yapı içersinde. Müşterisini dinleyebilen ve ihtiyaçlara yönelik yenilikler yaparak müşterisinin yüzünü güldüren bir firma. Süvari mağazalarına girdiğimde kendimi evimde hissetmem ve istediğim kalitede ürün satın alacak olmanın verdiği mutluluk da ayrı bir konu başlığı olarak burada sunulabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here