Yabancı bir şirketin franchisingi olacaklara öneriler

Yabancı bir şirketin franchisingi olacaklara öneriler

Master franchise anlaşması yaparken dikkat etmeniz gereken birçok etken olduğunu unutmayın. Gelecekteki başarınız, bu etkenleri doğrudan değerlendirip değerlendiremediğinizle bağlantılı.

1. İlk önce yurt dışından getirmek istediğiniz markanın gelişmiş ülkelerdeki başarısının gözünüzü boyamasına izin vermeyin.
2. Türkiye pazarı ile benzer ülkelerdeki gelişimini ve başarısını mutlaka inceleyin.
3. Türkiye pazarını iyi araştırıp. Aynı sektörde bulunan ve benzer iş yapan yerli ve yabancı şirketleri inceleyin onlarda gördüğünüz eksikleri bulup kendi şirketinizde artıya çevirin.
4. Başarı faktörlerinin nedenlerini tam olarak anlayın. Bir kriz içindeyiz, bu yüzden ana şirketin istediği franchise bedelinde mutlaka indirim isteyin.
5. Master franchise anlaşmasını, standart haliyle kabul etmeyin ve her maddesini müzakere edin.
6. Bu müzakerelerde ana şirkete yapılacak ödemeleri mümkün mertebe kazanca paralel hale getirin.

1 YORUM

  1. Ben Istanbulda yaşıyorum ve bakıyorum bütün AVM deki gıda sektöründeki ürünler ve yiyecekler aynı farklı birşey yok sanki birbirlerinin kopyası. Birazda alışılmışın dışına çıkın farklı bir ürün tanıtın ama negezer. Bir AVM de Kumpir yedim sonra midem bulandı gece uyuyamadım, salataları berbat velhasıl aynı şeyler. Döner, pizza, pideler tam bir rezillik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here