Yaza özel 10 Bisiklet Aksesuarı

Yaza özel 10 Bisiklet Aksesuarı 5
Bisiklet mayosu

Yaza özel 10 Bisiklet Aksesuarı

İş fikri arayan girişimciler bazen sezona göre yatırım yapmak ister. Bu durumda ilk olarak hangi sektöre yöneleceğini araştırmaya başlarlar. Bahsedeceğimiz iş fikride bu konuyla ilgili. Teknolojinin değişimi, şirketlerin sürekli inovasyona uğrayan ürün geliştirmeleri ve yapılan arge çalışmaları sonucunda ortaya çıkan yeni ürünler her sezonda talep görmeye devam etmektedir.

2013 yaz sezonunda ise Bisiklet sektörü her zamanki gibi hareketlenecek

Asıl en çok satışın olduğu dönem ise Karne zamanı olacak. Karne hediyesi ile birlikte anılan bisikletin artık bir çok kesim tarafından kullanıldığı malum. Özellikle iş dünyasında da bisiklet ile işe gidip gelme yavaş yavaş trend oluyor. Yurt dışında ise bu konuda çalışanlara desteklerde verilmeye başlandı.

Sonuç olarakta Bisiklet kullanıcılarına yönelik işler gelecek vadediyor. Bu konuda sizinde araştırma yapabileceğiniz, üretebileceğiniz veya yurt dışından getirebileceğiniz bisiklet aksesuarlarından 10 tanesini bir araya getirdik.

1-Bisiklet Kaskları : Bisiklet sürücüleri zarif ve güvenli kasklar için özellikle araştırma yapıyorlar. Piyasada yok değil yalnız yeni teknolojilerle daha iyi ve akıllı kaskları üretmek mümkün. Örneğin bu adresteki akıllı bisiklet kaskı  kullanıcılarına kişisel sağlık durumları ile ilgili bilgiler veriyor. Kalp atışlarını bildirme özelliğine sahip bu kask şu an için 54.625 dolar yatırım almış durumda.

Bisiklet Kaskları

2-Dikiz Aynaları : Bisiklete ilave dikiz aynası diğerlerinden farklı olarak arkanıza bakmadan daha geniş bir görüş açısı oluşturmanızı sağlıyor. Amazon.com’da 17,50 dolara satılan bu ürünü kullanıcı kurulum kılavuzu ile kolayca monte edebiliyor. Dikiz aynası

dikiz
Dikiz Aynası

3- Bisiklet eldivenleri : Bisiklet eldivenleri de bir diğer geliştirilebilecek aksesuarlardan birisi. Daha önce akıllı telefonlar için üretilen eldivenleri görmüştük. Eldiveni çıkarmadan dokunmatik ekranlarda işlem yapmak mümkündü. İşte buradaki fikri bisiklet eldiveni ile birleştirmek akıllıca olur. Dokunmatik telefonlar artık bir çok kişide var bu yüzden bisiklet eldiveni gibi bazı ürünleri yeniden tasarlamak gerekiyor.

dokunmatik_eldiven__5_
Bisiklet Eldiveni

4- Lastik Tamir Kiti :  Basit ve etkili olabilecek bir iş fikride bisiklet sürücüleri için lastiklerini tamir edebilecekleri mini tamir kiti geliştirmek. Buradaki ürün Tamir Kiti 2.82 dolar. Bu tarz ürünleri geliştirmek fikir açısından ve bisiklet pazarı açısından olumlu olacaktır.

Lastik Tamir Kiti
Lastik Tamir Kiti

5- Bisiklet mayosu : Bisiklet mayosu artık daha çok tercih ediliyor. Pamuklu tişörtler terleme açısından dolayı kullanıcılar tarafından tercih edilmiyor. Bunun yerine bu sitedeki gibi ortalama 60 dolara satılan mayolar tercih ediliyor. Kısa kollu ve serin tutan bu mayoların daha çok özelliği bulunmakta. Bu yüzden bu alanda yatırım düşünen girişimcilerin bu adresteki mayoları incelemesi gerek.

Bisiklet mayosu
Bisiklet mayosu

6- Su Şişeleri : Su şişeleri bisiklet sürücüleri için vazgeçilmez aksesuarlardan biridir. Özellikle suyu soğuk tutacak şişe modelleri daha çok rağbet görüyor. Örneğin İzoleli su şişesi adı altında satılan 12 dolarlık bu ürün iyi bir örnek. Uzun bir bisiklet turundan sonra kim sıcak su içmek ister ki?

su
Su şişesi

7- Bisiklet koltukları : Rahat koltuklar, işte bu fikir kesinlikle gerekli nedeni ise bir çok bisiklet koltuğu ince ve rahatsız edici şekilde tasarlanmış. İşte bu yüzden biraz daha geniş ve rahat olan bisiklet koltukları da dikkat çekecektir. Burada önemli olan ise abartıya kaçmamak yani çok geniş ve kaba duran modellerden kaçınmak gerekli. Resimdeki koltuk bu konuda iyi bir örnek.

koltuk
Bisiklet koltuğu

8Bisiklet Pompası : Bisiklet pompası bir çok bisiklet satıcısında standart olarak bulunuyor. Bunlar genelde ucuz,adi ve kalitesiz pompalar ve genelde kullanım ömürleri ise az. Oysaki burada ki ürün gibi Topeak Pocket Rocket DXII bir pompa hem az yer kaplıyor hemde bir çok özelliğe sahip.

pompa
pompa

9- Bisiklet ayakkabıları : Bisiklet ayakkabıları, işte bu üründe sevdiğim fikirlerin arasında geliyor. Bisiklet sürmek güzel olsada her ayakkabı ile bu işi yapmak zor oluyor. Ama resimdeki bisiklet ayakkabıları özellikle bir çok bisiklet editörü tarafından da tavsiye ediliyor. 130 dolar yurt dışındaki satış fiyatı ayakkabıları daha yakından incelemek isterseniz bu linkten Türkiye’de ki toptancısına ulaşabilirsiniz.

tabangrn
Bisiklet ayakkabıları
ustgrnm
Bisiklet ayakkabıları

10–  Hız göstergeleri : Bisiklet sürücülerine hız göstergeleri satmakta aksesuar fikirlerimizin sonuncusu. Resimdeki bir hız göstergesi 80 lira civarında. Bu tarz ürünlerde farklı bir çok özelliği bir arada bulmak mümkün ve yurt dışından getirerek ülkemizde toptan olarak satabilirsiniz.

Hız göstergeleri

Son olarak bu ürünlerin bir çoğu aslında bilinse de ülkemizde bir çok bisiklet satıcısında bu ürünleri bulmak çok zor. Basit olarak şunu söyleyebiliriz ki bu tarz ürünleri bisiklet satıcılarına satanlar ve organizasyonunu iyi takip edenler bu iş fikirlerinden karlı çıkabilirler.
Muhammet Ok – www.morfikirler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here