Yemek Tarifi Uygulamaları ile Kazanabilirsiniz

Yemek Tarifi Uygulamaları

Yemek tarifi uygulamaları yazdırarak para kazanabilirsiniz. Özellikle bayanların ilgi duyduğu yemek tarifleri telefon ve tabletlerde en çok indirilen uygulamalardan bazıları. Mobil uygulama sektöründe para kazanmak iki türlü. Birincisi yapılan uygulamanın ücretsiz dağıtılması ve mobil reklam yayınlanması. İkincisi ise uygulamanın ücretli olarak satılması.

Yemek Tarifi Uygulamaları
Yemek Tarifi Uygulamaları

Yemek tarifleri uygulamalarında size google play‘den bazı örnekler vereceğiz. Örneğin Türkçe olarak Google Play’de yemek tarifleri araması yaptığınızda Offline çalışan Yemek Tarifleri sloganıyla karşımıza Aldenard isimli bilişim firması çıkıyor. Şu ana kadar 100-500 bin arası indirilen bu uygulama alanındaki en çok indirilen ücretsiz uygulamalardan birisi. Bir diğer örnek ise 10.000 -50.000 arası indirilen Resimli Yemek Tarifleri uygulaması. Bu uygulamalar mobil adsense reklamı yayınlayarak veya uygulama içerisine özel reklam alarak para kazanıyorlar.

Ücretli Yemek Tarifleri uygulamalarına bakacak olursak My Cookbok – Benim Yemek Kitabım uygulaması ingilizce olarak satışa sunulmuş . 3.53 dolardan satışa sunulan uygulamanın ortalama 5-10 bin kişi arasında satıldığı belirtiliyor. 7500 kişiden hesaplama yapılırsa 26.475 dolar kazanan My Cookbook bunu 16.12.2013 ‘den beri yani 30 günde başarmış.

Yemek tariflerinde satılan uygulamalara bakıldığında ise dikkat çeken bir fikir olarak şunu söyleyebiliriz. Çin yemek tarifleri, Kore yemek tarifleri, Kek tarifleri, Çorba tarifleri gibi niş alanlardaki yemek uygulamaları daha çok dikkat çekiyor.

Mobil uygulamada dikkat etmeniz gerekenler ise içeriğin kaliteli olması ve pazarlamanın iyi yapılması. Fiyatları çok üst düzeylerde tutmak yerine 1-5 dolar arasında bir politika izlemek mantıklı.

Genel Bayilik Başvuru Formu :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here