Yeni Bir Teklifi Tanıtmanın 10 Yolu

Yeni ürününüz veya hizmetiniz ne kadar iyi olursa olsun, bunu doğru bir şekilde tanıtamadığınız sürece hak ettiğiniz kadar iyi derecede geri dönüş alamazsınız. Hedef müşterilerinize yeni ürün veya hizmetinizi tanıtmak için aşağıdaki teknikleri inceleyebilirsiniz.

1- Mevcut müşterileriniz için özel bir ön sunum hazırlayın. Mevcut müşterilere yeni teklifinizi sunarsanız kendilerini büyük olasılıkla daha değerli hissedeceklerdir. Onlara ana lansmanın başlamasından önce sağladığı faydaları anlatmak için bire bir toplantılar düzenlemek aynı zamanda size hatalarınızı da en aza indirme fırsatı verecektir.

2- Müşterilerinizi fikrinizi yaymaya yönlendirin. Sözlü pazarlama, reklamcılığın en etkili şeklidir. Bu nedenle müşterilerinizi sizin için çalışmaya davet edin. Onlara, yeni ürün veya hizmetinizi, yeni bir kişi ile tanıştırmak için kendi siparişlerinde indirim alma hakkı sunun.

3- Hali hazırda olan ürün veya hizmetleri kapı açıcı olarak kullanın. Varolan bir ürünün satışını yaparken ücretsiz örnekler veya indirim kuponlarını verin. Böylece onlara yeni teklifler sunacağınız zaman hazırlıklı olacaklardır.

4- Onlara bir teklif yapın. Özel tanıtım fiyatları veya ikili alımlar için fırsatlar sunun. Bir promosyon fiyatını duyurmadan önce daima marjlarınızı ve teklifin süresini kontrol edin. Süreç boyunca da yoğun talep gelmesine karşılık önlemlerinizi almaya çalışın.

5- Faydaları vurgulayın. Yeni teklifin avantajlarını listeleyen ilanlar oluşturun. Mümkünse web sitenizi, giriş sayfasındaki yeni teklifi tanıtan bir banner ile güncelleyin. Geri dönüşümleri takip etmek için ayrı bir form sayfası oluşturun ve müşterileri dinleyin.

6- Çalışanlarınızdan yeni teklifi yaymalarını isteyin. Yeni ürün veya hizmetin yararları hakkında onları tam olarak bilgilendirin ve satış temsilcilerine değil, müşterilerinize ve ağlarındaki diğer kişilere söylemelerini teşvik edin. Facebook, Twitter gibi çevrimiçi sosyal ağ araçları bunun için özellikle etkili olabilir.

7- Haber gönderin. Herkese yeni ürün veya hizmet hakkında bilgi vermek için müşteri veri tabanınızı kullanın (ancak veri koruma kanunlarına uyduğunuzdan emin olun). Günlük e-postalara da kısa ayrıntıları ekleyin ve broşürleri gönderim bedelinden tasarruf etmek için giden yazışmalara ekleyin.

8- Satış ortaklığı pazarlaması, ürünleri veya hizmetleri benzer müşterileri cezbeden başka bir işletmeyle takım oluşturmayı ifade eder. Sizinkini tanıttıkları sırada yeni tekliflerini tanıtmak konusunda anlaşmaya varın.

9- Ücretsiz reklamcılıktan en iyi şekilde yararlanın. Forum siteleri ve basın bültenleri ile teklifinizin daha çok duyulmasını sağlayın. Sosyal medyada popüler olan sayfalar ve kişiler ile irtibata geçin ve daha çok müşteriyi bilgilendirmeye çalışın.

10- Dikkat çekici olun. Yeni teklif için kullanabileceğiniz sosyal medya araçlarından sonra daha çok göz önünde bulunmak için teklifinizi cazip hale getirmeye devam edin ve dikkat çekmeye devam edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here