Yeni iş fikirleri

Yeni iş fikirleri

Yeni iş fikirleri araştırması yapılırken mutlaka gelişen teknolojiye ayak uydurabileceğiniz ve aynı zamanda popüler olan iş türlerini seçmek gerekmektedir. 5 yıl sonra işsizlik sebebiyle dükkanınızı kapatmamak gerektiğinden dolayı, doğru yatırımlar yapılarak bir iş oluşturulabilir. Dikkatli olmanız gereken nokta ise, bir iş oluşturma esnasında sıkıca araştırma yapmak ve bulunduğunuz muhitte ki rakip firmaları da gözden geçirmektir. Şimdi sizlere maddeler halinde 2017 yılının en iyi yeni iş fikirlerini sıralıyoruz;

  1. Güvenlik sistemi mağazası açmak! – Gelişen teknolojinin en önemli kolu haline dönüşen güvenlik firmaları, sundukları güvenlik ekipmanları (kamera gibi) ile işyeri ve yaşam alanlarının güvenliğini sağlamaktadır. Henüz 10 senedir yaygınlaşan bu meslek, artık birçok işyeri ve yaşam alanı sahibinin dikkatini çeken bir unsur olarak görülmektedir.
  2. Kumpirci açmak! – Hem maliyeti düşük, hem de bir stant üzerinden satışlar yapabileceğiniz kumpirci açma fikri sizlere cüzi harcamalar ile iyi getiriler elde etme şansı veriyor. Ülkemizde ortalama bir kumpir 13 ila 20 TL arasında satılmaktadır. Sizler günde 20 tane kumpir dahi satsanız, 400 TL’ye yakın bir kazanç elde edebilir ve bunun %40’lık bir bölümünü maliyet, %60’lık bölümünü ise kar olarak cebe koyabilirsiniz.
  3. Oto yıkamacı! – Oto yıkamacılar ülkemizde herkesin araç sahibi olduğunu düşündüğümüz zaman, yeni iş fikirleri alanında gayet parlak bir fikir olarak göz doldurmaktadır. Bir aracın ortalama 4 ila 10 TL arasında yıkandığını düşününce, bir aracı yıkama süreci ise 10 dakika kadar sürecektir. Günlük olarak aracın gelir – gider durumuna göre personel alımları sağlanarak bu işi büyültebilirsiniz.

Başarılı yeni iş fikirleri!

Başarılı yeni iş fikirleri alanında bu saymış olduğumuz üç farklı iş kolunu değerlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir köfteci açmak, çiğköfteci açmak, waffle dükkanı açmak, fırın makarna satışı yapmak gibi çeşitli popüler iş grupları da tercih edilebilmektedir. Yatırımcıların büyük bir bölümü bu tip iş kollarını araştırıyor. Popüler bir işe sahip olabilmek ve gelecekte de sıkıntılar yaşamamak adına bizlerin önerisi, mutlaka geleceğe dönük bir meslek grubunu seçmekten geçiyor!

Yeni iş fikirleri için tavsiyeler!

Yeni iş fikirleri için tavsiyeler noktasında ilk önereceğimiz şey kendinize ait bir web sitesi açmak! Buradan hem marka değerinizi tanıtabilecek, hem müşterilerin sizlere ulaşabilmesi bakımından bir tanıtım yapabileceksiniz. Ayrıca internet reklamı yaparak da kazancınızı ön seviyeler de tutmak ve yatırımları bu mantık altında kontrol edebilmek önem taşıyan bir diğer unsur olarak görülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here