Yeni Teknoloji Akıllı Alışveriş Aynaları

Akıllı Alışveriş Aynaları

Mastercard, Barselona’daki Mobile World Congress’te birkaç yeni ödeme teknolojisini ortaya çıkardı. Perakende Ayna olarak adlandırılan bunlardan biri, müşterilerin montaj kabininde ödeme yapabilmelerini sağlıyor.

Mastercard ve OAK Labs bir araya gelerek, satın alma deneyiminde devrim yaratan yeni nesil alışveriş aynası New York merkezli bir mağazada geçen denendi ve bu yıl dünya çapında birkaç perakendecide görünecek. Akıllı Alışveriş Aynası ayrıca tüketicilerin sadece nakit ya da geleneksel kredi kartlarına odaklanmak yerine giderek alternatif yollarla ödeme yapmaya alışma eğilimine giriyor. Mastercard’a göre, Avrupalı ​​tüketici, 2017 yılında temassız ödeme hizmetleri aracılığıyla% 145 daha fazla harcama yaptı. Bunun üzerine, bu tür ödemelere izin veren mağazalarda% 42’lik bir artış oldu.

Akıllı Alışveriş Aynaları

Dijital akıllı aynalar, giysi parçalarının asılma etiketlerine yerleştirilmiş RFID teknolojisiyle eşleşiyor ve bu sayede yansıtıcı yüzey, ürünleri soyunma odasına getirildiği anda anında tespit ediyor.

Tüketiciler için sanal alışveriş sepeti yapılıyor, tıpkı bir alışverişçinin çevrim içi alışveriş yaparken bir grup arzu edilen eşyayı bir araya getirme şekli gibi.

Bu teknoloji ile bir perakendeci, uygun oda taleplerini kolaylıkla alabilir, yanıt verebilir, doluluk durumunu görebilir, envanterlerini kontrol edebilir ve ürünler hakkında geri bildirim alabilir. Birçok tüketici, çevrim içi alışverişin kolaylığını takdir etse de, tüketiciler perakendecileri, gelişmiş ve kişiselleştirilmiş bir deneyim için mağaza içindeki dijital ürünlerin yönlerini entegre etmek için arıyorlar.

Akıllı Alışveriş Aynaları

Oak Labs Hakkında

Mayıs 2018’de, Zivelo LLC, verimli perakende teknolojisi sağlayan bir yazılım şirketi olan Oak Labs’i satın aldığını duyurdu.

ZIVELO, self servis kiosk ve dijital tabela çözümleri sunan bir kamu bilgi işlem teknolojisi şirketidir. 2008 yılında kurulan ZIVELO hızla şık ve sofistike ürün tasarımı ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunarak öncü self-servis teknoloji markası haline geldi. ZIVELO çözümleri, sağlık hizmetleri, perakende, ulaşım ve işletme yönetimi dahil olmak üzere, Fortune 100’den ABD Hükümeti’nin hemen hemen her şubesine kadar uzanan çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here