Yerel Portal Web Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanma

Yerel Portal Web Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazan

Kendi şehriniz veya ilçeniz için toplumsal merkez sitesi oluşturun ve yerel işletmelerin reklamlarını yaparak para kazanın. Drupal veya WordPress gibi içerik yönetim sistemlerini kullanarak bir site oluşturun. Bu platformlarda sitenizi canlı ve dinamik bir site kılmak için birçok araç ve eklenti bulabilirsiniz. Haberleri sitenize otomatik olarak çekmek için yerel gazetelerin RSS kaynaklarını ekleyin.

Yerel halk tarafından çekilen şehir fotoğraflarını gösteren Flickr fotoğraf  slayt araçlarını ekleyin. Arkadaşlarınızdan ve ailenizden yemek tarifleri, duyurular, resimler, etkinlikler, fikir yazıları gibi içerikler ekleyerek siteye katkıda bulunmalarını isteyin. Siteniz için bir Facebook Sayfası oluşturun ve sitenize de bir Facebook eklentisi ekleyin. Eleman ilanlarının yer aldığı bir bölüm ekleyin. Yerel işletmeler ve yerel anlaşmalar bölümü ekleyin.

Eğer yeterince güçlü bir toplum sitesi oluşturabilirseniz o zaman oldukça güçlü bir reklam platformunuz var demektir. Eğer sitenizin ne kadar aktif olduğunu, günde kaç kere ziyaret edildiğini, ne kadar çok üyesi olduğunu gösterebilirseniz yerel işletmelerle iletişime geçerek siteniz için reklam  alabilirsiniz.

Reklam alanlarınızı ister aylık isterseniz de reklam başına 50 TL ile 200 TL arasında satabilirsiniz. Eğer belirli konulardaki aramalarda sitenizin Google aramalarında üst seviyelerde olduğunu gösterebilirseniz reklam alanlarınız için daha yüksek ücretler isteyebilirsiniz.  İsterseniz de kendi servislerinizin reklamını yapabilir veya Adsense, Linkz gibi servislerle tıklama başına para kazanabilirsiniz.

Yerel portal sitesi kurarak para kazanmak için izlenecek adımlar:
1.Yaşadığınız yerin adını içeren bir domain adresi satın alın. Örnek: İstanbul411.com, Sakaryarehber.com, Ankarabugun.com
2.Bir bilgisayar yönetim sistemi kullanarak yerel bilgileri otomatik olarak toplayan araçlarla dolu bir web sitesi oluşturun.
3.Sitenize Google Analytics gibi izleme mekanizmaları ekleyin. Böylece potansiyel müşterilerinize sitenizin trafiğini gösterebilirsiniz.
4.Yaşadığınız yerdeki insanların sitenizden haberdar olmasını ve sitenize katılmasını sağlayın. Sitenizi canlı ve aktif tutun.
5.Reklam oranlarınızı gösteren belgelerle yerel işletmelerle görüşün.  

Ne kadar para kazanabilirim?
Yaşadığınız alanın büyüklüğüne ve sitenizin trafiğine göre güzel bir yerel site aylık birkaç yüz TL ile birkaç bin TL arasında gelir getirebilir.

1 YORUM

  1. internetten para kazanmak isteyenler için benimde bir tavsiyem olacak.burda sadece size verilen görevleri her gün 2 saat yapmanız kazanç sağlamanız için yeterli. merak etmeyin burda herkese uygun görev var ve çalışma saatlerinide siz kendiniz seçiyorsunuz.. detaylı bilgi için eğer link silinmeden yayınlanırsa aşağıdaki linki kopyalayarak adres çubuğunuza yapıştırabilir yada benimle iletişime geçebilirsiniz…
    j.mp/proje-detaylari
    [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here