Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü Kozmopolitan Gıda’ya

Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü Kozmopolitan Gıda'ya
Kozmopolitan Gıda

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Üyesi Kozmopolitan Gıda A.Ş. KOSGEB’den aldığı ödülle İzmir’in gururu oldu.İzmirli Kozmopolitan Gıda A.Ş., Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) KOBİ’leri ve yenilikçi girişimleri kamuoyuna tanıttığı 2012 Yılı KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreninde, Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülünü aldı.

Kozmopolitan Gıda

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Üyesi Kozmopolitan Gıda A.Ş., İzmir’in gururu oldu. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Bozdağ, ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Aynı zamanda Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Kozmopolitan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özdolgun, ABD ve Kanada pazarları’nda başarılı bir küresel girişimcilik modeli oluşturduklarını kaydetti. Kozmopolitan Gıda’nın, kurulduktan 3 yıl gibi kısa bir süre sonra ABD ve Kanada’da sağladıkları başarı sayesinde bu ülkelerin en büyük market zincirlerinde kendi markalarıyla yer almayı başardığını anlatan Özdolgun, “ABD pazarında, Wal-Mart, Sam’s Club, Shoprite, Pathmark, Stop&Shop, A&P, TJ Maxx, Kanada pazarında ise Sobey’s market zincirlerine kendi markamızla ürün satıyoruz. Bu başarımız neticesinde  Yılın Küresel Dogan Girişimci dalında Türkiye çapında birinci olduk. KOSGEB’in 8 kategoride verdiği ödüllerde birincilik kazanan tek İzmirli firma olmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

680 BİN FİRMA

Halen Türkiye’nin toplam ihracatının yüzde 60’ının KOBİ’ler tarafından gerçekleştirildiğine dikkati çeken Özdolgun, ilk aşamada, KOSGEB Veri Tabanı’na kayıtlı yaklaşık 680 bin firma arasından, 1100 başvurunun kabul edildiğini, sonraki aşamada bu sayının 8 kategoride 40 firmaya indirildiğini, son aşamada da bu seçilen firmalar arasında birincilerin seçildiğini kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here