Yollardaki En Güvenli Bisiklet

  15

  Yeni iş fikirleri : Josh Zisson’ın tasarladığı model, aktif fren lambaları ve diğer güvenlik özellikleri ile birlikte yansıtıcı bir kaplama da içeriyor.

  Bisiklet
  Bisiklet

  Kent seyyahlarını bisikletlerine binmekten alıkoyan nedenlerden biri de, yoğun trafikte karşılaşabilecek olası tehlikelerdir. Pure Fix Cycles tarafından tasarlanan Kilo Glow modeli bir süredir karanlıkta parlayan model seçeneği sunarken, alanında uzman Safest Bike on the Road aktif fren lambaları ve diğer güvenlik özellikleri ile birlikte yansıtıcı bir kaplama da içeriyor.

  Hemen hemen her yüzeye uygulanabilen dayanıklı bir geriye yansıtıcı boya geliştiren Halo Coatings şirketinin iş geliştirme müdürü olan Josh Zisson tarafından tasarlanan bisiklet, çeşitli güvenlik önlemlerini bir model üzerinde birleştiriyor. Bir dinamo dişli göbeği, LED ön lamba ve gündüz farlarına güç sağlamak için sürücünün enerjisini kullanıyor. Voltaj girişine karşılık veren ve bisiklet yavaşladığında daha parlak hale gelerek aktif bir fren lambası görevi gören bir arka lamba da bu dinamoya bağlanıyor. Frenler kapalı bir yuva içerisinde muhafaza edilerek aşırı yağışlarda bile etkili tutuş sağlanıyor. Hepsinden de öte, bisiklet Halo Coating geri yansıtıcı boyası ile karanlıkta motorlu araçlar tarafından rahatlıkla görülebiliyor.

  Zisson henüz bu modeli pazarlamayı düşünmemesine karşın, bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak şekilde sürüşü daha güvenli bir aktivite haline getirmek için bisiklet üreticilerinin yansıtıcı kaplama alanında yatırım yapmalarını teşvik etmeye çalışıyor. Ayrıca, diğer bisiklet üreticileri için de ilham kaynağı oluşturuyor.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here