Youtube Para Kazanma Şartları

Youtube Para Kazanma Şartları
freestocks.org/pexels

Oyun kanallarının yaygınlaşması ile birlikte Youtube para kazanma kuralları herkesin dikkatini çekmeye başladı. Zaman içerisinde hayatımıza yeni fenomenler girdi ve hatta bazıları sinema dünyasına da el atarak sosyal medya ve etkileşim kavramlarının yeniden ele alınmasını sağladı.

Özgün içerikler üreten, Youtube kanalı açan ve para kazanma Youtube amacını diğer sosyal medya mecralarında faaliyet göstererek destekleyenler dünyanın en ünlü markalarından sponsorluklar almaya başlayınca Youtube para kazanma şartları haliyle gündemimize oturdu.

Youtube para kazanma aktif etme 2018 sorgulamalarındaki artış nedeniyle sizler için Youtube para kazanma şartları hakkında ayrıntılı bir yazı hazırlamak istedik. Bu yazımızda internetten para kazanmak isteyenlerin en gözde tercihi olan Youtube hakkında önemli bilgiler aktaracağız.

Youtube Para Kazanmak İçin Kaç Abone Lazım?

Youtube üzerinden kanal açan ve Youtube para kazanma aktifleştirme işlemlerini yapanlar kanalları üzerinden farklı şekillerde para kazanabilirler. Youtube para kazanma aktif olduğu takdirde yüklenen tüm videolardan para kazanma mümkün olabilir. Reklam seçenekleri kabul edildiği takdirde de elde edilen kazançlar artırılabilir.

Kanallardaki videoların reklam verenlere uygun içerikler üretme şartı mutlaka karşılanmalıdır. Videolara eklenen küçük resimler, açıklamalar, başlıklar ve etiketler kazanılan para miktarını doğrudan etkiler.

Youtube kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve üretilen içeriklerin kalitesini artırmak adına para kazanma şartlarını güncelleyen bir platformdur. En güncel olarak; Youtube para kazanmak için kaç abone lazım olur diye merak ediyorsanız, para kazanabilmek için minimum 1000 aboneyi kanalınıza çekmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. 1000 aboneye ulaştığınızda ise karşılamanız gereken bir diğer koşul videolarınızın izlenme sürelerini arttırmanızdır. 1000 aboneniz varsa ve son 12 ay içerisinde  videolarınız 4000 saat izlenilmişse Youtube üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube program eşiği kriterleri karşılanmadığı takdirde bu platformdan gelir elde etmek için bir süre daha beklemelisiniz.

Youtube Kanalı Para Kazanmak İçin Nasıl Aktifleştirilir?

Youtube kanalınızı oluşturduktan sonra yüklediğiniz ve izlenen videolarınız üzerinden para kazanmaya başlamak istiyorsanız öncelikle para kazanma opsiyonunu etkinleştirmelisiniz. Para kazanma seçeneğini aktifleştirmek için de yine Youtube tarafından sunulan şartların tamamını yerine getirmelisiniz.

YouTube İş Ortağı Programı Şartları Kabul Edilmelidir

Youtube’da oturum açıp, içerik stüdyosu linki seçilip, menüden kanal – durum ve özellikler arasından “para kazanma” opsiyonu etkinleştirilmelidir. Daha sonra Youtube iş ortağı programı şartlarının onayı için yönergeler takip edilmelidir.

AdSense Kaydı Yapılmalıdır

Youtube kanalı üzerinden para kazanmak istiyorsanız gerçekleştirmeniz gereken ikinci aşama AdSense kaydı yaptırmaktır. Bunun için yeni bir hesap oluşturabilir ya da mevcut hesabınızı kanalınıza bağlayabilirsiniz. AdSense hesabınızdan oturum açtığınızda bekleyen ödemeler ile ilgili bir sorun olmadığı takdirde para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Para Kazanma Tercihlerini Belirleyin

Youtube para kazanmak için tamamlamanız gereken bir diğer adım da para kazanma tercihlerini belirlemektir. Videolarınızda hangi reklam türlerinin yayınlanmasını istediğinizi belirlediğiniz bu aşama gelecekteki kazançlarınızı etkileyecektir. Tüm videolarınızdan para kazanmak istediğinizi onaylayıp, reklam türlerini seçip kayıt yaptığınızda tüm videolarınız ya da sizin belirlediğiniz videolarınızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnceleme Sekmesine Girin

İnceleme sekmesine girebilmeniz için kanalınızın program eşiğini karşılaması gerekir. Youtube para kazanma şartları 2018 yılında değişmiştir. Program eşiğinin karşılanması adına, az önce de belirttiğimiz gibi minimum 1000 aboneye ulaşmanız ve 4000 saat boyunca videolarınızın izlenmiş olması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here