Yunanistan’da Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri

Yunanistan'da Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri 7
Yunanistan iş fikirleri

Türkiye dışında yatırım yapmayı düşünen girişimciler için derlediğimiz Yunanistan ‘da yapılabilecek karlı iş fikirleri

Yunanistan deyince bir çok insan ön yargı ile bu ülkede girişim yapmayı istemeyebilir. Ancak detaylı bir şekilde incelendiğinde ülke özellikle Türk girişimciler için oldukça avantajlı bir ülkedir. Öncelikle Türkiye’ye çok yakın bir ülke olan Yunanistan’da insanlar Yunanca haricinde genel olarak İngilizce’ye de hakimdirler. Bu nedenle iletişim konusunda pek fazla sıkıntı çekilmeyecektir.

Ülke vatandaşları kültürel açıdan Türklere çok benzemektedirler. Türkiye’nin Osmanlı zamanından bir çok bağı burada bulunduğu gibi Yunanistan’ın da bir çok bağı Türkiye’dedir. Bu nedenle orada kötü bir muamele ile karşılaşacağı gibi bir ön yargıdan kaçınmalısınız.

Ülkenin iklimi Türkiye’nin Güney bölgeleri ile benzerlik göstermektedir. Bu nedenle sıcak bir ülkede iş yapacağınızı unutmayınız. Ayrıca deniz turizmi konusunda çok gelişmiş bir ülkedir. Avrupa Birliği üyeliği sayesinde Avrupa’nın bir çok kesiminden sürekli olarak turist almaktadır.

Bu bilgilerin ardından Yunanistan’da yapılabilecek iş fikirleri hakkında daha fazla detaya inebiliriz.

Yunanistan’da neler yapılabilir?

1 – Turist Rehberliği

tur-rehberligi

Yunanistan daha önce de belirttiğimiz gibi bir turist cennetidir. Yunanistan’a senede 18-22 milyon arası turist gelmektedir. Bu nedenle turist rehberliği oldukça geçerli bir meslektir. Tabi ki bilmediğimiz bir ülkede nasıl turist rehberliği yapabiliriz diye düşünebilirsiniz ancak resme biraz daha geniş bakmalısınız.

Öncelikle gelişen teknolojiler sayesinde her konu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olunabilmektedir. Sadece interneti kullanarak bile rehber olabilecek kadar bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bunun haricinde Yunanistan’da rehberlik yapmaya gönüllü insanlarla anlaşabilir, kendinize bir rehberlik sistemi kurabilir, seyahat acenteleriyle anlaşabilir ve komisyon üzerinden çalışacak bir uygulama da geliştirebilirsiniz. Bu konuda seçenekleri değerlendirmek ve geliştirmek tamamen size kalıyor.

2 – Soğuk Hava Deposu

soguk=hava=deposu

Ülke turistlerin yoğun bulunduğu bir bölge olduğu için binlerce otele ve restorana ev sahipliği yapar. Soğuk hava deposu bu nedenle önemli bir ihtiyaçtır. On binlerce turiste hizmet veren restoranlar ve oteller yiyeceklerini elde ettikleri aracıların soğuk hava depolarını kullanmaktadırlar. Uygun bir bölgede açılacak soğuk hava deposuyla iyi gelirler elde etmek mümkündür.

3 – Deniz yolculuğu ve koy seyahati

koy-seyahati

Biraz daha fazla sermaye kullanılarak satın alınabilecek yatlarla Yunanistan’ın güzel koylarını gezdiren bir tur hizmeti hayata geçirilebilir. Ayrıca gezilen koylarda bulunan işletmelerle yapılacak anlaşmalar ile ekstra gelir elde etme imkanı da bulunuyor.

4 – Çamaşırhane ve Kuru Temizleme

camasirhane-kuru-temizleme

Yine turistlere hizmet verebilecek oldukça karlı ve kolay bir iş. Uygun bir sermaye ile uygun bir bölgede kuracağınız çamaşırhane ve kuru temizleme ile masrafınızı düşük tutarak güzel kazançlar elde etmeniz mümkün.

5 – Hediye Dükkanı

hediye-dukkani

Özellikle Yunanistan’a özgü varlıkları anımsatan ve anlatan hediyelik eşyaların satılabileceği ufak bir işletme kurma imkanınız bulunuyor. Üstelik ürünlerinizi Türkiye’de üreterek kar elde etme imkanınız da var.

6 – İç Mekan Aksesuar

ic-mekan-heykel-is-fikri

Yine Türkiye’de maliyetlerinizi düşürerek üretebileceğiniz iç mekan aksesuarları, tablolar, heykeller, saksılar ile Yunanistan’da ticaret yapabilirsiniz. Yunanistan’da bulunan bir çok lüks otel ve restoran bu tarz ihtiyaçlara sahiptir.

Ön yargılara gözlerinizi kapatarak cesaretle ve tam konsantrasyonla işinize sarıldığınız zaman önünüzde kimse duramayacağını unutmayınız.

1 YORUM

 1. merhabalar,
  su an yunanistan yatirim yapmak icin cok guzel firsatlar sunuyor! Krizi kazanca cevirme zamani su an.
  avrupa ile ticaret yapmak isteyen yatirimcilar hangi sektor olursa olsun,dusuk iscilik ucretleri ve yatirim destekleri ile avrupayla
  serbest ticaret gerceklestirmek cok kolay ve puruzsuz.

  size verecegimiz danismanlik ve burokrasi hizmetleri ile sorunsuz olarak yatirim gerceklestirmenizi sagliyoruz.

  tel:00306984554592

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here