Yurtdışında Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır

Yurtdışında Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır

vatandaslik

Yurtdışında Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır

Girişimciler yurt dışında yatırım yaparak vatandaşlık hakkı alabiliyorlar. Son Zamanlarda Krizle boğuşan ülkeler çareyi yatırım yapanlara vatandaşlık hakkını satmakta buldu. Avrupa’dan Asya’ya, Amerika’dan Afrika’ya pek çok ülke belli bir yatırım tutarı karşılığında vatandaşlık ve oturma izni veriyor. İşte o liste…

ABD Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: 1 milyon dolarlık şirket kuran veya hükümetçe belirlenen bölgelere 500 bin dolarlık yatırım yapan işadamlarına süresiz oturma izni veriyor. 5 yıl sonra da vatandaşlık geliyor.

KANADA Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: 400 bin dolarlık yatırımla birlikte, 800 bin dolarlık varlık istiyor.

ALMANYA Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: Gerekli olan minimum yatırım miktarı 250 bin Euro olarak belirlenirken, bu tutarın Alman vatandaşlarına istihdam oluşturması gerekiyor.

AVUSTURYA Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: 6-10 milyon Euro’luk risk sermayesi yatırımı gerekiyor. Vakıflara 2 milyon Euro’luk bağışlar karşılığında da vatandaşlık hakkı veriliyor.

DOMİNİK CUMHURİYETİ Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: 100 bin dolar yatırıma vatandaşlık hakkı verirken, eş ve çocuk varsa tutar 200 bin dolara çıkıyor.

URUGUAY Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: Vatandaşlık için yatırım gerekli değil ancak kişi başı aylık bin 200 dolar gelir şart. Önce geçici ikamet, 3 yıl sonra vatandaşlık veriliyor.

SAINT-KITTS VE NEVIS Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: Hükümet tarafından onaylanan projelere 400 bin ila 1 milyon dolar arası yatırım yapmak gerekiyor.

Guatemala Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: 5 yıllık devlet tahvillerine en az 50 bin dolarlık yatırım vatandaşlık için yeterli oluyor.

İNGİLTERE Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: 5 yıl süreyle İngiltere topraklarında 1 milyon poundluk yatırım yapanlar vatandaşlık hakkı kazanıyor.

SLOVAKYA Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: Vatandaşlık için istenen yatırım miktarı 1 milyon Euro.

UKRAYNA Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: Şirket adına açılan banka hesabında 100 bin dolarla sınırsız oturum hakkı alınıyor.

LETONYA Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: Yatırımcının vatandaşlık almak için kırsal alandan 71 bin 500 Euro tutarında ya da büyük şehirlerden 143 bin Euro tutarında gayrimenkul satın alması yeterli.

KARADAĞ Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: 500 bin Euro’dan fazla yatırım yapan işadamlarına vatandaşlık hakkı veriliyor.

BULGARİSTAN Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: En az bir yıl daimi oturumu olan ve 1 milyon leva (1.2 milyon dolar) ve üzerinde yatırım gerçekleştirilen yabancılara vatandaşlık verilecek. Ancak değişik, gayrimenkul satın almaları kapsamayacak.

MAKEDONYA Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: Geçtiğimiz hafta içinde Makedonya hükümeti, yabancı yatırımı teşvik için 40 bin Euro’luk gayrimenkul alan yabancılara bir yıllık oturum izni, 400 bin Euro değerinde yatırım yapana ve en az 10 işçi istihdam edene vatandaşlık vereceğini ilan etti.

İRLANDA Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: 1 milyon dolarlık yatırım yapanlar, hükümetin belirlediği tarihte ülke vatandaşı olabiliyor.

İSPANYA Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: 160 bin Euro ve üzerinde konut ve gayrimenkul alanlara İspanya ‘da oturma izni ve AB içinde serbest seyahat ve çalışma olanağı tanıyor.

ARNAVUTLUK Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: Ülkede 200 bin dolar yatırım yapan işadamları vatandaşlık hakkını kazanıyor.

HONG KONG Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: Yaklaşık 1 milyon 260 bin dolar tutarında bir yatırımla ülke vatandaşlığına sahip olmak mümkün.

YENİ ZELANDA Vatandaşlık Hakkı Nasıl Alınır: Vatandaşlık hakkı kazanmak için seçilen programa bağlı olarak 1 milyon dolar ila 7 milyon dolar arasında yatırım yapılması gerekiyor.

3 YORUMLAR

  1. aynen . arkadsıma katılıyorum. döviz kaynagıymış. kimin cebine giriyo o dolarlar eurolar yine zenginin cebine. ee zengin zaten gidip paristen alışveriş yapıyor avrupada balayına cıkıyor. fukara türk milleti seyrediyor işte ancak karşıdan yalanıp duruyor. bari turistleri vuralımda gelmesin ülkemize madem biz cıkamıyorsak bi yere. intahara gerek yok adalet için kısasa kısas. turizm miş yalan zengine bahane. turistler rahat edemezse ülkemize yabancı dolmamazsa belki düzelir birşeyler.

  2. ben avrupayı bir insan olarak gezemiyeceksem benim ülkeme gelen turisylere zarar verecegim kaybedecek birseyim yok.zaten intar etmey düsünüyorum bari boş gitmiyeli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here