Yüzde 1 etkisi – İkea köfte

Mehmet Doğan’ın güzel bir yazısından yola çıkarak yeni bir yazı yazmaya karar verdim.
Konu gerçekten o kadar etkileyiciydi ki aklıma şu soruyu getirdi.
Bir çok paralar harcanıpta kurulan şirketler gerçekten kendilerine etki edecek müşterilerini dinlemiyorlar mı?
Yazıda verilen örneklere bakacak olursak verilen önerilerin dışarıdan gelmesi çok ilginç.Şimdi bende yüzde bir etkisi yapabileceğini düşündüğüm bir firmaya öneride bulunacağım.
Yalnız bu öneriyi firmaya yazmayacağım.Sadece blogumda kalacak.Nedeni ise firmaların yüzde bir etki olabilecek konuları bulabilmesi için araştırma yapmalarını ve müşterilerini dinlemelerini istememdir.
(Kısa bir zaman sonra google bu yazdıklarımı arama motoruna kayıt edecek ve İkea yazıldığında belki de çok sonraki sayfalarda ben olacağım bakalım İkea bu yazıyı bulabilecek mi?)

Gelelim %1 etkiye İkea için öneri:
Basına yaptığınız açıklamalara göre %7 cironuzu köfteden kazanıyorsunuz. Geçen yıllarda 100 ton köfte sattınız ve şimdiki hedefiniz 300 ton köfte satmak.Pekiyi madem köfte satışlarınız bu kadar güzel neden yurt içine ikea restoranlarıyla yayılmayı düşünmüyorsunuz?
Kendi tasarımcılarınızla her noktada farklı dekorasyonlarla oluşturacağınız İkea restoranları sayesinde hem marka bilinirliğiniz hemde müşteri potansiyeliniz sizce de hızlı bir şekilde artmaz mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here