Zalando Akıllı telefonunuzun hediyenizi seçmesine izin veriyor

Zalando

Zalando Nedir : Zalando genel merkezi Berlin’de bulunan ve 2017 yılını 4.49 milyar Euro gelir ile kapatan giyim alanında lider bir e ticaret sitesi. Avrupa’da özellikle Almanya’da çok popüler olan Zalando’da 14 binin üzerinde çalışan bulunuyor.

Zalando

Zalando ve Google, tüm Android telefonlarda bulunan sanal Google Asistan için hediye toplama sohbet botunda işbirliği yapıyor. Tüketiciler Ekim ayından itibaren, akıllı telefonunuzu tam olarak sizin için hangi armağanı seçmek istediğini sorabilecekler.

Sohbet botları hediyeleri bulmak için yardımcı oluyor

Zalando , Ekim ayı sonunda bir ‘Geschenkefinder’ (hediye bulucu) başlatmayı hedefliyor. Bu nedenle Alman tüketiciler, ailelerine veya arkadaşlarına ne tür hediyeler almaları gerektiğini soran bir sohbet botu isteyebilir. Müşteriye bir dizi soru sorduktan sonra, sohbet botu mükemmel bir hediye bulmak için Google Asistan’ı kullanacaktır. Elbette Zalando’nun Dağıtılmış Ticaretinden doğrudan satın alınabilir. Alman moda web mağazası zaten Facebook Messenger gibi sosyal medyada sohbet botlarını kullanıyor, ancak şimdi bir adım daha ileriye götürmek istiyor.

İşbirliği, Google’ın üçüncü tarafların, Zalando’nın önemli bir ortak olduğu bir plan olan Google Asistan’a yönelik uygulamalar oluşturmalarına izin verme planının bir parçası. “İnsanlar, sosyal uygulamalara daha fazla zaman harcıyorlar ve müşteri odaklı bir şirket olarak, tüketicinin olduğu yerde, ortaya çıkan ve öngörülebilir müşteri ihtiyaçlarını ve acı noktaları ile başa çıkmak için yenilik yapmak zorundayız” diye açıklıyor.

Zalando Başkan Yardımcısı stratejisi Nicolas Borg. “Google ile yapılan işbirliği, Dönüşümlü Ticaret alanında bir adım daha atmamıza ve çevrimiçi alışverişin geleceği için muazzam ölçüde alakalı bir alanı daha fazla keşfetmemize olanak sağlıyor.” diye açıklama yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here