Zemini silerken süpürgelikleri temizleyen paspas 100.000 dolardan fazla para kazandırdı

Zemini silerken süpürgelikleri temizleyen paspas 100.000 dolardan fazla para kazandırdı
Zemini silerken süpürgelikleri temizleyen paspas
Zemini silerken süpürgelikleri temizleyen paspas
Zemini silerken süpürgelikleri temizleyen paspas

Melek paspasları adını açılabilen kanatlarından almış. Kathy Cioci’nin bu fikri kendisini çok uğraştırmasına rağmen yılmadan karamsarlık yapmadan yoluna devam eden Kathy sonunda bir kesime iş fikrinin işe yarıyacağını göstermeyi başarmış. Kathy’nin çok küçük görünen iş fikri ona 100.000 dolardan fazla para kazandırdı. Zemini silerken süpürgelikleri temizleyen paspas

Ürün tanıtımı: Patentli esnek uçlarıyla zemini ve süpürgelikleri aynı anda temizleyen sünger paspas.
Mucit: Kathy Cioci, ABD
Finansal Ödül: 100,000 Dolardan Fazla

Hikâyesi: Kathy Cioci’ye göre evsel temizlik endüstrisinde 10 yıldan fazla süredir yeni bir buluşu olan ilk kişi o. Angel Mop esnek kanatları olan ve dönüşebilir bir temizlik aracı. Patentli “Melek Kanatları – Angel Wings” 90 derecelik açıyla katlanarak zeminleri temizlerken aynı zamanda süpürgelikleri de silmenize yardımcı oluyor. Sekiz çocuk annesi Cioci, evi pırıl pırıl görünsün diye ellerinin ve dizlerinin üzerine çökmekten yorulmuştu ve aynı anda hem zemini hem de süpürgelikleri temizleyerek onun hayatını  olaylaştırabilecek bir paspas almak için alışverişe gitti.

Dokuz Yıllık Buluş Süreci
Temizlik ihtiyaçlarını karşılayabilecek hiçbir ürün olmadığını görünce şaşıran Ciuci kendi ürününü geliştirmeye başladı. Birçok prototipin üretimini kapsayan 9 yıllık bir macera başlamıştı. Kötümser insanlardan karşıt fikirlilerden birçok kötü yorum aldı. Ancak Angel Mop bir kesimden kritik övgüler aldı. 2006 INPEX (Invention & New Product Exposition – Yaratıcılık & Yeni ürünler Fuarı) Yılın Kadın Mucidi ödülünü aldı 2007 yılında QVC/Oprah yaratıcılık yarışmasında 6000 ürünün arasında ilk 10’a girdi.

Ürünün Geliştirilmesi
Cioci birkaç fikir geliştirdikten ve prototipi için hazır olduğunda yerel bir üniversiteye başvurdu ve onlar da Cioci’yi prototip yapılan birleşik bir programa yönlendirdi. Bu da sorunsuz bir süreç olmadı.

Prototip Sorunları

Bitmiş prototipiyle final sınavına hazırlanırken mühendisin odasındaydı. Ancak, paspası çekçek konumuna getirdiğinde süngerin bütün yeri temizlemediğini gördü. Mucit adi bir ürünle piyasaya çıkmama konusunda oldukça kararlıydı ve çizim sürecine geri döndü.
Bütün tasarım ıskartaya çıkmıştı ve en baştan yeniden başlaması gerekiyordu. Başka bir mühendis tuttu ve yeni tasarım geliştirildi. 9 tane prototip ürettiler ve ürünün son hali için sabırlı ve azimli bir kalıpçıyla çalıştılar. Bir üretici bulabilmek için Chicago Ev ve Ev Ürünleri ticaret gösterisine katıldı ve farklı ekiplerle konuşmak için stantları gezdi.

Olumsuzluk
Cioci bu buluş sürecinde şaşırtan şey ailesinin veya arkadaşlarının değil de fikrini paylaştığı çevresindeki diğer insanların başlarda hevesini kırmasıydı. Ancak bu parlak fikrine olan tutkusu bitmemişti. Birinciliği alacağından emindi ve profesyonellerden olumlu tepkiler ve geri dönüşler alarak yarışmalara katılmaya başladı.

Ürünün Piyasaya Sürülmesi
Angel Mop’un piyasaya sürülmesi 2009 yılının sonbaharında gerçekleşti aynı zamanda alışveriş kanalı QVC’de de yer aldı. Ancak bu anahtar tarihten önce de bu ürün ticaret gösterilerinde ve mucit yarışmalarında çeyrek finallere kadar ilerleyen başarılar alıyordu.

Cioci Angel Mop’un üretim aşamalarında ve piyasaya sürülmesinde toplamda 200,000 Dolar yatırım yaptığını tahmin ediyor. Şu an kendi web sitesinde ve QVC kanalında satılıyor. Aynı zamanda TV şirketlerine ve ev kataloglarına örnekler gönderiyor ve şirketini yönetmekle ilgili depolama ve nakliyat gibi konularda yeni anlaşmalar yapıyor.

Yeni buluşlar süreci özellikle yeni olanlar için yalnız ve ürkütücü bir süreçtir ancak Cioci Anne Mucitlerin El Kitabı’ndan çok fazla yardım aldı. Başarısından duyduğu gurur çok yüksekti ve yaşadığı sürece değidiğini düşünüyordu. Bu yüzden Angel Mop’un yan ürünlerini de geliştirmeyi düşünüyor.

Önemli hatırlatma :
Kaynak göstermeden yayınlamayınız.

2 YORUMLAR

  1. slm arkadaslar bu urunden bende satabılırım paspas dan yanı bılen bırı var ıse bu numarayı arasın lutfen 05462625315

  2. SLM ARKADAŞLAR. BEN BU PASPASLARDAN.BİNLERCE SATABİLİRİM. AMA NERDEN VE NASIL BULURUM. HİÇ BİR FİKRİM YOK.DÜNYADA PİYASAYA SÜRÜLEN BİR ÜRÜN AYNI ANDA TÜRKİYEDE DE OLABİLİR.İTALATCI FİRMALARA NASIL VE NEREDEN ULAŞABİLİRİM BİLGİ VERİRSENİZ ÇOOK SEVİNİRİM. HERKESE KOLAY GELSİN İYİ ÇALIŞMALAR ALİ TOKGÖZ TEL .05335735952 5493766683 [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here