Zengin İnsanların Yaptığı 9 Şey

Günlük yaşantınızda yaptıklarınız ya da alışkanlıklarınız maddi durumunuz belirliyor. Peki Zengin insanlar ne yapıyor.? Genelde bahsedeceğimiz şeyler, kelebek etkisi ya da küçük bir kar tanesinin çığ yaratması gibi düşünülebilir. Thomas Corley adlı yazar, hayatının 5 yılını, zengin insanların ( aylık geliri 160 bin dolardan yüksek olanlar ve net 3.2 milyon dolar varlığı bulunanlar) ve düşük gelirli insaların (aylık gelir 35 bin dolardan düşük olanlar ve  en fazla beş bin dolar net varlığı bulunanlar) üzerinde araştırma yapmaya adadı.

Bu araştırma sonucunda, zengin alışkanlıkları ve düşük gelirli alışkanlıklarını belirledi. Corley, herkesin zengin ve düşük gelirli alışkanlıklarının bulunduğunu ancak %50 lik zengin dilimin ortak noktalarını bulabildiğini söyledi.

İşte zengin alışkanlıklarından bazıları.

“Hergün hedefime odaklanırım”

Zengin İnsanlar: %62

Düşük Gelirli İnsanlar: %6

Zengin insanlar sadece hedeflerine odaklanmıyor ayrıca bu hedefleri yazıyor. İnsanların genel kanısı ise hedef asıl amaçtır, bir istek ise hedef değildir. Bu yüzden odaklanmak önemlidir.

“Hergün yapılacaklar listesi hazırlarım”

Zengin İnsanlar: %81

Düşük Gelirli İnsanlar: %19

Zengin insalar sadece bu listeyi hazırlamıyor ayrıca zengin insanların %70’i bu listeyi tamı tamına gerçekleştirerek tamamlıyor.

“Günlük en fazla 1 saat televizyon izliyorum”

Zengin İnsanlar: %67

Düşük Gelirli İnsanlar: %23

Benzer şekilde, zengin insanların reality şovları sadece %6 sı izlemesine karşın düşük gelirlilerin %78 i bu programları izliyor. Zengin insanlar arasındaki genel kanı ise boşa harcanacak zamanlarının olmaması ve zamanlarını daha yaratıcı ve üretici şeylere harcamak gerektiği yönünde.

“Okumayı çok severim”

Zengin İnsanlar: %86

Düşük Gelirli İnsanlar: %26

Tabiki zengin insanlar okumayı seviyor ancak okudukları kitaplar genelde kişisel gelişim kitapları. Roman tarzı kitaplar okumuyorlar. Araştırmaya göre zenginler %88’i günde 30 dakika kişisel gelişim kitabı okuyor.

“Sesli kitap dinlerim”

Zengin İnsanlar: %63

Düşük Gelirli İnsanlar: %5

“İşimin gerektirdiğinden daha fazla çalışıyorum”

Zengin İnsanlar: %81

Düşük Gelirli İnsanlar: %17

Zengin insanların %86’sı haftalık 50 saatten daha fazla çalışıyorlar.

“Düzenli olarak piyango oynarım”

Zengin İnsanlar: %6

Düşük Gelirli İnsanlar: %77

Söylemeye bile gerek yok ancak zengin insanlar ellerindeki parayı riske atmıyor ve değerini biliyorlar.

“Hergün aldığım kalorileri hesap ediyorum”

Zengin İnsanlar: %57

Düşük Gelirli İnsanlar: %5

Zengin insanlar sağlıklarına değer veriyor ve sürekli kontrol altında tutmaya ve sağlıklı yiyecekler yemeye çalışıyorlar. Ayrıca bu insanların %92 si düzenli spor da yapıyor.

“Her gün diş ipi kullanıyorum”

Zengin İnsanlar: %62

Düşük Gelirli İnsanlar: %16

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here