Zenginlerin üç ortak özelliği

10

Çin’de yapılan ve 5 yıl süren bir araştırma zengin olmanın en önemli üç formülünü ortaya çıkardı. China Market Research Group adlı şirketin Çin, ABD, Hindistan ve Avrupa’daki zengin insanlarla görüşerek hazırladığı bir araştırma, milyarderleri diğer insanlardan ayıran üç temel özellik olduğunu ortaya çıkardı. Forbes dergisinde yayımlanan yazıda, araştırmaya katılanların çoğunlukla şans ve zamanlamanın milyarder olmak için önemli faktörler olduğunu belirttiğine dikkat çekilirken, kaybetmekten korkmayan, yenilikçi ve doğru kişilerle evlenenlerin milyarder sıfatını diğerlerine göre daha kolay aldığı belirtildi. Zenginliğin ilk sırrı, kaybetmekten korkmamak. Bu kişiler gerektiği zaman risk alabiliyor. Milyarderlerin dikkat çeken bir başka özelliği de doğru evlilik yapmaları. Bu özellik, alınan riski eşin kolay onaylamasını sağlıyor.

3 YORUMLAR

  1. ABD’li bir is adami ogluna söyle bir nasihatta bulunur: Bir is yaparken sermayenin yetersizliginden dolayi üzülme, yaratici düsüncenin en büyük destegi yetersiz sermayedir “der.
    Cesaret sermayenin yarisidir.
    Bugün Almanyada 24 yasindaki bir genc zenginler listesinde. Kisa sürede nasil zengin oldu ve 2 milyar Euroyu nasil kazandi? Herkes bunu merakediyor ve bu gence özenip onu cesaretinden dolayi takdir ediyor.
    Girisimci olmak lafla degil, cesaretle olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here