Zume Pizza – Pizza teslimatında yeni trend

Zume Pizza

Zume Pizza farklı konsepti ile dikkat çekiyor

Zume Pizza Gıda Dağıtım Kamyonu ile pizza teslimatında yeni bir trendi yakaladı. Zume pizza Julia Collins ve Alex Garden isimli iki arkadaş tarafından kurulan yenilikçi, bir pizza şirketi. Silikon vadisi merkezli bir girişim fikri olan pizzacı işletmesinde pizza yapımı için robotları kullanıyor. 2015 yılında kurulan Zume pizza gıda işinde teknolojiyi yakından takip eden şirketler arasında yer alıyor.

Zume Pizza

İşletmesinde yapay zekayı kullanan pizzacılar, müşterilerine pizzayı teslim etmeden önce kamyonda siparişleri robotlar ile hazırlıyorlar. Böylece sipariş edilen pizzalar müşteriye sıcak olarak servis edilebiliyor. Farklı kaynaklarda Dominos Ve Pizza Hut gibi dev pizzacıların Zume isimli şirketten çekinmeleri gerektiği şimdiden yer alıyor.

Robot destekli bir pizza dağıtım hizmeti konsepti daha önce diğer pizza şirketleri tarafından kullanılmamıştı. İşletmeerinde büyük bir yeniliğe imza atan firma pizza teslimat süresini 15 dakikaya kadar düşürebiliyor. Teslimat dahil olmak üzere bir pizzayı 15-19 dolar arasında fiyatlara sunan şirketin tüm üretimi pizza robotları ile yapılıyor. Sadece hamuru açması için bir işçi bulunuyor ve hamur ardından robotlara teslim ediliyor.

Zume pizza Robotlar ile pizza yapımı

Sipariş müşterinin adresine kamyon ile yaklaştığında, pizza fırında bir buçuk dakika daha pişiriliyor. Şoför kamyonu park ettikten sonra pizzayı fırından çıkarıyor ve Zume dilimleyicisini kullanarak pizzayı kesiyor ve kapının önüne getiriyor. Siparişler mobil uygulamalar ile verilebiliyor ve kısa zamanda müşterinin ayağına servis ediliyor.

Diğer pizzacılara nazaran bir çok farklı yöntemler kullanılan bu işletme modeli aslında tam bir inovasyon örneği. Unutmadan söyleyelim ki Zume’un kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Alex Garden, “Yemeklerin Amazon’u olacağız” diyor. Alex Garden 41 yaşında ve Zynga Stüdyolarının eski başkanıdır. Bundan önce de Microsoft’un Xbox Live genel müdürlüğünü yapıyormuş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here