Az Sermaye İle Yapılacak 40 İş Fikri

Az Sermaye İle Yapılacak İşler İle İster Ek Gelir Elde Edin, İsterseniz İş Kurun
Az Sermaye İle Yapılacak 40 İş Fikri
5 dk
Son güncellenme: 20/12/2019

Az Sermaye İle Yapılacak İşler İle İster Ek Gelir Elde Edin, İsterseniz İş Kurun

Borç yükünüzü hafifletmek, tatiliniz için para biriktirmek ya da hayalini kurduğunuz şeyleri gerçekleştirmenizi kolaylaştırabilecek bir çok ek iş olanağı bulunmaktadır. Önemli olan karar vermeniz ve adım atmanız. Bu girişimlerin bir çoğu maliyet gerektirmeyen ya da çok az bir sermaye ile yapılabilecek işlerdir. 

1. Kullanıcı deneyimi tasarımı; 

Hızla büyüyen bir iş kolu olan kullanıcı deneyimi tasarımı işi web sayfalarını daha kolay erişilebilir ve anlaşılabilir düzeye getirmeyi amaçlayan bir sektördür. Bu işi yapabilmek için bilgisayar ve internet konusundaki bilgi ve deneyime sahip olmanız yeterlidir.

 2. Grafik tasarımcı; Grafik tasarımcılar , müşterileri için logolar, web siteleri ve reklam afişleri geliştirmektedirler. Bu konuda yeteneğiniz varsa grafik tasarımı sizin için iyi bir iş kolu olacaktır. 

3. Yazarlık; Yazarlık konusunda yeteneğiniz varsa , reklam yazarlığı, blog yazma gibi alanlar ile ilgili yazılar yazıp para kazanabilirsiniz. 

4. Web sayfası geliştiricisi; İnternet çağını yaşadığımız bu günlerde artık her sektör ve iş yerinin bir web sitesinin olması şart. Web sitesi kurulumu, düzenlenmesi, tasarımı ve geliştirmesi konularında bilgi sahibi iseniz geniş bir sektöre sahip bu iş kolundan kazanç elde edebilirsiniz. 

5. Sosyal medya pazarlamacısı; Sosyal medya satışları oldukça popüler durumda markaların ürünlerini pazarlayıp kar elde edebilirsiniz. 

6. Video Düzenleyici; Çekilmiş videolarda bulunan editör hatalarının düzeltilmesi ,videolara ses veya içerik eklenmesi ya da bir video içeriği yaratmak ile ilgili bilgi sahibi olmanız durumunda kolayca para kazanabilirsiniz.

7. Ses Oyunculuğu; Ses tonunuza güveniyor ve düzgün bir diksiyona sahip olduğunuzu düşünüyorsanız reklamlar,sesli kitap ve e-öğrenme işinden kazanç elde edebilirsiniz. 

8. Uygulama geliştirme; Mobil cihazlar için bir uygulama geliştirmeni halinde oldukça yüklü miktarda para kazanmanız mümkün.

9. Sanal asistanlık; Sanal asistan olarak yapacağınız işler; e-postaları organize etmek, sosyal medyayı yönetmek, blog yayınlarının organizesini sağlamak, seyahat düzenlemeleri gibi geniş kapsamlı ve ev ortamında yapacağınız kazançlı bir iştir.

10. Yazım Denetçisi; Kitap, dergi, web sitelerinde yayınlanan yazıların dil bilgisi, yazım hatalarını kontrol edip düzenleme yapabilirsiniz.

11. Sesli kopyalama; Bir şirket tarafından size gönderilen ses dosyalarını dinleyip , yazıp doküman halinde tekrar şirkete gönderebilir ve bundan gelir elde edebilirsiniz.

12. Danışmanlık; Konusunda uzmanlaştığınız herhangi bir sektörde şirket yada kamu kuruluşları ile bilgilerinizi , deneyimlerinizi paylaşmanız para kazanmanız açısından iyi bir yoldur.

13. İnsan kaynakları; İnsan kaynakları , işe alma, iş eğitimi, personel takibi gibi görevleri içermektedir. Bu iş kolunda aynı anda birden fazla şirkette çalışmanız mümkündür. Bu da gelirinizi katlayarak arttırmanıza olanak sağlar.

14. Halkla ilişkiler Danışmanlığı; Halkla ilişkiler danışmanlarının temel sorumluluğu, insanların bir kişi, işletme veya ürünler hakkında ne düşündüklerini kontrol etmektir. İnsan kaynaklarında olduğu gibi halkla ilişkiler danışmanlığını da birden fazla şirkete çalışarak yapabilirsiniz.

15. Bilgi Teknolojisi Danışmanlığı; Bilgi Teknolojisi danışmanı olabilmek için, bilgisayar yazılım ve donanımları ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Çıkacak herhangi bir soruna müdahale yada yeni bir yazılım önerme konusunda şirketlere yardımcı olabilirsiniz.

16. Pazarlama Danışmanlığı; Pazarlama danışmanları, işletmelerin mallarını veya hizmetlerini tanıtmasına, satmasına ve dağıtımına yardımcı olacak stratejiler geliştirir.  Bu konudaki bilgileriniz sayesinde iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

17. Finansal Danışmanlık; Kişi ya da şirketlerin bütçe oluşturmaları, yatırım fırsatları ile ilgili bilgilendirilmeleri, yönetmelik ve vergi mükellefiyet konusunda yardımcı olabilirsiniz.

18. Hukuk Müşavirliği; Bir hukuk müşaviri , bir müşterinin fikri mülkiyet, gayrimenkul ve sözleşmeleri konusundaki hukuki konularını yönetebilir sorunlarını hukuk çerçevesi içerisinde nasıl çözeceği ile ilgili yardımda bulunabilir. Bu işi yapabilmeniz için hukuk konusunda deneyimli olmanız gerekmektedir.

19. İşletmelerin performans iyileştirilmesinin yapılması; Daha önce edinmiş olduğunuz deneyimlerinizden faydalanarak şirketlere performans ve iş sistemleri ile ilgili rehberlik yapabilir sorunlarının çözümü ile ilgili yardımda bulunabilirsiniz.

20. İnternet güvenliği; İşletme ve kişiler için bilgisayarlarının güvenli olması oldukça önemlidir. Bunu sağlayacak program kurulum ve donanımlara sahip olmanız iyi bir gelir elde edebilmeniz için oldukça popüler bir yoldur.

21. Ev Yemekleri; Yaptığınız yemeklerin lezzetine güveniyor ve çevrenizden bu yeteneğiniz ile ilgili çok fazla iltifat alıyorsanız becerinizi gelir elde etme amacı olarak kullanabilirsiniz.

22. Ressamlık; Resim yapma ile ilgili bir yeteneğiniz varsa bunu kullanabilek için bir çok alana sahipsiniz demektir. Fuar ve parklarda karikatür ya da kara kalem resimler çizebilir sosyal medya hesaplarınızdan satış yaparak kar elde edebilirsiniz.

23. Müzik öğretmenliği; Bir çok insan ,bir müzik aleti çalmayı öğrenmek istemektedir. Çalmayı bildiğiniz bir müzik aleti ile ilgili evinizin ortamında saatlik dersler verebilir hiçbir ek maliyet olmadan gelir sağlayabilirsiniz.

24. YouTuber Olmak; Etrafımız çektikleri videoları YouTube da yayınlayıp fenomen olan bir çok insanla dolu. Herhangi bir konu ile ilgili paylaşım yapmanız ve çok seyredilmeniz para kazanmanın en basit yollarından biri.

25. Ahşap Boyama; Özellikle kadınların tercih ettiği bu sektör oldukça gelişmiş durumda. El yapımı ahşap boyama işleri günümüzde oldukça değer görmekte.

26. Örgü İşçiliği; Kazak, battaniye, şal ve örgü ile yapılmış tüm kıyafetler son zamanlarda oldukça moda. Hazırlamış olduğunuz eşyaları yine sosyal medya hesaplarını kullanarak satabilir aynı zamanda daha fazla müşteri potansiyeline sahip olabilirsiniz.

27. Takıcılık; Yüzlerce çeşit ve seçeneğe sahip olan takı sektörü her gün daha fazla gelişmekte ve Pazar payını oldukça arttırmaktadır. El yapımı takılar tasarlamak ve yapmak iyi bir gelir kaynağıdır.

28. Organik Ürün Pazarlama; Organik ,hormon içermeyen ya da yöresel ürün pazarı ülkemizde oldukça popüler durumda. Kendi bahçenizde yetiştirdiğiniz organik ürünleri pazarlayabilir hobi olarak uğraştığınız bahçe işinden para kazanabilirsiniz.

29. Kişisel Spor Koçluğu; Spor ile bilgi sahibi iseniz kişisel danışmanlık,antrenörlük yapabilir müşterilerinize istekleri doğrultusunda yardımcı olabilirsiniz.

30. Organizasyon İşleri; Parti,dvet, doğum günleri gibi organizasyonları planlayabilir müşterilerinize fikir edinmelerinde yardımcı olabilirsiniz.

31. İkinci el eşya satmak Evinizde bulunan tüm fazlalıklarınızdan kullanmadığınız tüm eşyalarınızdan kurtulabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için ikinci el eşya satan internet sitelerine girip satış yapmanız yeterlidir.

32. Reklamcılık; Bir blog ya da web sitesi sahibi iseniz sitenize alacağınız reklamlardan kolaylıkla gelir elde edebilirsiniz.

33. Doğrudan satış görevlisi; Özellikle ev hanımlarının tercih ettiği bu satış yöntemini siz de deneyebilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için ürünlerle ilgili bir satış kataloğuna sahip olmanız yeterlidir. İster makyaj ürünü, ister mutfak eşyası olsun son yıllarda oldukça popüler ve para kazanmak için oldukça tercih edilen bir sektördür.

34. Hediyelik eşya yapımı; İnsanlar el yapımı olan hediyeliklere daha çok ilgi göstermektedirler. Hobi olarak başladığınız bu uğraş size bir gelir kapısı açabilir. Evinizde yaptığınız kokulu sabunlar, mumlar, anahtarlıkların satışı ile gelir elde etmeniz mümkün.

35. Bebek Bakıcılığı Tüm gününüzü ayırmak yerine , bir organizasyon ya da akam yemeği için bebeklerinin yanında olamayacak anne babalar a saatlik hizmet verebilir bebekleri ile ilgilenmeniz karşılığında para kazanabilirsiniz.

36. Evcil Hayvan Bakımı; Hayvanlarla aranız iyiyse ve onları seviyorsanız ,Hafta sonları, tatil zamanları ya da günü birlik zamanlar için evcil hayvan bakıcılığı yapabilirsiniz. Bu sizin için hem eğlenceli olacak hem de gelir sağlayacaktır.

37. Dekorasyon; Ev dekorasyonları ile ilginiz ve yeteneğiniz varsa iç mimar olmanıza gerek yok. Bu konudaki yeteneğinizi insanlarla paylaşabilir , yeni fikirler edinmelerini ve bunlara göre düzenleme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

38.Süsleme İşçiliği; Özel gün ve bayramlar için süslemeler hazırlayabilir , yeni ve ilginç kıyafetler tasarlayabilirsiniz.

39. Yaşlı Bakımı; Hasta bakımı ya da yaşlı bakımı konusunda bilgi sahibi iseniz bu durum sizin için oldukça iyi bir fırsat olacaktır. Yaşlıların hastane randevularının takibi,evlerinin temizliği, yemeklerini yapmak ve bakımlarını sağlamak iyi bir iş koludur.

40. Özel fotoğrafçılık; Düğün, doğum günü ve açılışlar gibi özel günler için kendi işinize ek olarak özel fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Sadece bu işle bir ayda 1000 liranın üzerinde ek gelir elde etmeniz mümkün.

Bu içeriği oylayın
2.75, 4 Oy
Yorumlar (15)
AtolyeGepetto 48 ay önce
Merhaba ; İstenilen fotoğrafın karikatür çizimini yapıp ahşap maket haline getiriyoruz.. Ayrıca kişiye özel ahşap broş, anahtarlık,kolye, yüzük, küpe yapıyoruz. Sayfamızı inceleyebilirsiniz; İnstagram : AtolyeGepetto Bizimle çalışma imkanınız bulunmakta ; Yönlendirdiğiniz müşteri başına belli bir ücret hesabınıza yatırabiliriz.
furkan ay 48 ay önce
merhaba iş fikirlerinizi bekliyorum.özellikle teknoloji ve yrme- içme alanında.istanbuldayım, mantıklı ve kazançlı ise yatırım yaparım. e-posta: in-ha@outlook.com
İsmail 49 ay önce
Kıymetli Arkadaşlar. İş ortaklığı ile sosyal medyadan, telefon ile arayarak sattığınız sobalardan ciddi oranda gelir elde edebilirsiniz. Aylık sadece 1 soba satışından en az 200 ile 1000 tl arasında sobanın fiyatına ve kapasitesine bağlı olarak para kazanabilirsiniz. Nasıl mı? Doğalgazın olmadığı bölgelerde ısınma aracı olarak , Odun, Kömür, Tezek, Pelet yakıtlı soba, Klima ve Elektrikli kombi kullanılmaktadır. Elektrikli kombiler normal kombiler gibi zahmetsiz ısınma konforu sağlasa da yüksek elektrik maliyetleri bakımından tercih edilmez. Bu bakımdan doğalgazın olmadığı yerlerde odun, tezek, kömür ve pelet yakıtla çalışan kat kaloriferi sistemi kuruyoruz. Pelet yakıtlı soba ve kazanlar ise kullanıcılarına doğalgaz konforunda ve aynı maliyetlerle ısınma sağlatır. Özellikle ilçe ve köylerde yoğun miktarda pazar bulunmaktadır. Hatta doğalgazın olmadığı her yer bizim müşterimizdir. Müşteri sorunu yok, sadece takip var, ikna var. İster evde oturup tanıdıklarınıza satın; isterseniz de çıkıp dolaşın. Başlangıçta 2-3 ay satışlar tek tük olsa da sonrasında referansların artmasıyla soba satışlarınız kesinlikle artmaktadır. Çünkü köylerde yaşı ilerlemiş ve kömürle uğraşamayan çok insan var. İşsizlik diye bir sorun yoktur. Sadece plansızlık, programsızlık, gayretsizlik vardır. Size her türlü yardımcı olmaya çalışırız. Sonuçta herkes ekmeğinin peşinde Bizimle çalışmak hatta bu işin tesisat kısmında iş öğrenmek isterseniz info@peletshop.com adresimizden bize ulaşabilir, dilerseniz sitemizdeki irtibat numarasından da www.peletshop.com 0553 748 1558 ulaşabilirsiniz. Saygılarımla
Sevilay 50 ay önce
Ben sevilay yildirimda oturuyorum.sosyal medyadan satls ile ılgili is yapabilirim.ihtiyaclm var.
Hakan 51 ay önce
Manisa da erkek giyim dukkanı açan kazanır. Bycangk@gmail.com iletisim.
YUSUF 51 ay önce
Rizede kazanclı iş kurmak ıstiyorum
metin 51 ay önce
mantikli ve kazancli ise yatirim yapabilirim. topcuoglugroup@gmail.com
Yunus Gürkan 53 ay önce
Merhabalar. Türkiye'nin herhangi bir şehrinde yatırım yapmak isteyen girişimci ruhuna sahip adaylarımıza danışmanlık hizmeti verilir. Özellikle İstanbul ve çevresi olursa yüz yüze görüşme imkanı mevcut. 05464701453
çağatay tayfun 54 ay önce
çanta cuzdan imalat ve toptan satışı için yatırımcı arıyorum 20 yıllık tecrübem var istanbul pendik 0535 826 38 72
Ömer 54 ay önce
On parmak çok hızlı klavye kullanıyorum sesli kopyalama doküman yapabilirim
İsmail 49 ay önce
Kıymetli Arkadaşlar. İş ortaklığı ile sosyal medyadan, telefon ile arayarak sattığınız sobalardan ciddi oranda gelir elde edebilirsiniz. Aylık sadece 1 soba satışından en az 200 ile 1000 tl arasında sobanın fiyatına ve kapasitesine bağlı olarak para kazanabilirsiniz. Nasıl mı? Doğalgazın olmadığı bölgelerde ısınma aracı olarak , Odun, Kömür, Tezek, Pelet yakıtlı soba, Klima ve Elektrikli kombi kullanılmaktadır. Elektrikli kombiler normal kombiler gibi zahmetsiz ısınma konforu sağlasa da yüksek elektrik maliyetleri bakımından tercih edilmez. Bu bakımdan doğalgazın olmadığı yerlerde odun, tezek, kömür ve pelet yakıtla çalışan kat kaloriferi sistemi kuruyoruz. Pelet yakıtlı soba ve kazanlar ise kullanıcılarına doğalgaz konforunda ve aynı maliyetlerle ısınma sağlatır. Özellikle ilçe ve köylerde yoğun miktarda pazar bulunmaktadır. Hatta doğalgazın olmadığı her yer bizim müşterimizdir. Müşteri sorunu yok, sadece takip var, ikna var. İster evde oturup tanıdıklarınıza satın; isterseniz de çıkıp dolaşın. Başlangıçta 2-3 ay satışlar tek tük olsa da sonrasında referansların artmasıyla soba satışlarınız kesinlikle artmaktadır. Çünkü köylerde yaşı ilerlemiş ve kömürle uğraşamayan çok insan var. İşsizlik diye bir sorun yoktur. Sadece plansızlık, programsızlık, gayretsizlik vardır. Size her türlü yardımcı olmaya çalışırız. Sonuçta herkes ekmeğinin peşinde Bizimle çalışmak hatta bu işin tesisat kısmında iş öğrenmek isterseniz info@peletshop.com adresimizden bize ulaşabilir, dilerseniz sitemizdeki irtibat numarasından da www.peletshop.com 0553 748 1558 ulaşabilirsiniz. Saygılarımla
AtolyeGepetto 48 ay önce
Merhaba ; İstenilen fotoğrafın karikatür çizimini yapıp ahşap maket haline getiriyoruz.. Ayrıca kişiye özel ahşap broş, anahtarlık,kolye, yüzük, küpe yapıyoruz. Sayfamızı inceleyebilirsiniz; İnstagram : AtolyeGepetto Bizimle çalışma imkanınız bulunmakta ; Yönlendirdiğiniz müşteri başına belli bir ücret hesabınıza yatırabiliriz.
hasan 55 ay önce
Aklımda çok kazanç ve başarılı olacağına inan diğim bi işfikri var ve bunu araştırdım türkiye de yok belki dünya pazarında da yok olabilir . nasil gerçekleştir meliyim ve fikrin patenti nasıl olur ? İlgilenecek kisiler iletisim kurabilir kurumsal firmalar tercihim dir . 05452280076 ilk önce mesaj atın lütfen
Ali 55 ay önce
Merhabalar Antalya ve çevresinde ikamet eden esnaf veya otel çalışanları veyahut esnaf adayları. Bu ilan sizin içindir. 12.000 tl yatırım ile sezonda aylık 2000-2500 euro kazanç elde edebilirsiniz. Otel içerisinde yapılacak bu işe ilgi duyuyor iseniz arayın, detayları sizlere anlatayım. 05327649436
Serkan Toker 55 ay önce
Doğrudan Satış İşini yapmak isteyenler için LR Health & Beauty ödül almış,yüksek kalitede orjinal ürünler üreten, dürüst, adil, şeffaf iş modeli olan Alman şirketini öneriyorum. Bize ulaşın. İnstagram:pharma.rep Partner Page, pharmarep.lr-partner.com
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.