Bayilik Veren Firmalar – Franchise Sektörü

Bayilik Veren Firmalar ve Franchise Tanıtımları

Bayilik veren firmalar ile ilgili tanıtım yazıları ve bayilik / franchise haberlerine ilgili kategorilere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Toplamda 2000’in üzerinde bayilik veren firmanın tanıtımı mevcuttur. Bayilik veren firmalar ile ilgili sizlerde bayiliğinizi tanıtmak isterseniz bize sitemizin iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. Bayilik veren firmalar ile yazının sonunda bulunan notlar kısmını mutlaka okuyunuz.

Bayilik Veren Firma Kategorileri

Bayilik veren firmaları kategorilerden seçerek inceleyebilirsiniz. Bazı bayilik veren şirketler zaman içerisinde kapanmış veya sektör değiştirmiş olabilir. Bu yüzden firmaların güncel bilgileri için web sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

  1. Bayilik ile ilgili Haberler

Popüler Bayilik haberleri

  • 5.000 TL Altında Bayilik Veren Firmalar için Tıklayınız
  • 10.000 TL Altında Bayilik Veren Firmalar için Tıklayınız
  • 20.000 TL Altında Bayilik Veren Firmalar için Tıklayınız
  • İş kurmak isteyenlere 20 Az Sermayeli Bayilik Önerisi için TIKLAYINIZ
Bayilik veren firmalar 2016
Bayilik veren firmalar

Bayilikler ile ilgili Notlar :

Bayilik veren firmaların tanıtımları sitemize başvuran bayilik sahipleri ile internet ortamında bayilik vereceğini duyuran web sitelerinden oluşmaktadır. Morfikirler.com 10 yıldır yayın hayatına devam eden bir site olduğu için bayilik tanıtımlarının bir kısmı eski olmaktadır. Bazı bayilik veren firmalar ise şirketlerini kapatmış veya devretmiş olabilir. Bu yüzden bayilik almak isteyeceğiniz firma ile ilgili ilk olarak web site adreslerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Formlar eski olabileceği için güncel iletişim bilgilerine kendi web sitelerinden ulaşmanızı öneririz.

Bayilik almak isteyen girişimcilerin dikkat etmesi gereken noktalar.

Bayilik almak bazen az bazende güçlü bir yatırım gerektirebilir. Bu yüzden bayilik veya franchise ile iş kurmak istiyorsanız önerilerimizi dikkate almanız gerekiyor.

1- Bayilik veren firmanın bayi sayısı size en önemli gelen unsur olmalıdır. Burada çok bayisi olan firmanın sizin yatırım yapmak istediğiniz şehirde kaç bayisi olduğu önemlidir. Bazen bir şehirde veya ilçede aynı lokasyona yakın bayilikler verimli olmamaktadır.

2- Çok az bayisi bulunan firmaları iki şekilde incelemeniz gerekmektedir. Az bayisi olan firmanın ilk bayilik verdiği yılı mutlaka araştırın. Çünkü bazen eski bayilikler bulunduğu potansiyeli iyi değerlendirmiş ve müşteri kitlesini kendisine alıştırmış olabilir. Bir diğer konu ise az bayilik veren firma bayilik sektörüne yeni girmiş olabilir. Burada da firmanın ürün veya hizmetlerini iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Firmanın iş potansiyelini kendi açmış olduğu lokasyonlarda takip etmek karar verme aşamanızı kolaylaştıracaktır.

3- Bayilik bedeli, Royalty ve Diğer kesilecek olan ücretleri ilk bayilik anlaşmalarınızı yaparken belirlemeniz gerekecektir. Ufak miktarlar daha sonra toplam gelirlerinizden kesileceği için size çok gelebilir. Bayilik ile ilgili terimleri iyi araştırmalı ve konuya hakim olmalısınız.

4- Yurt dışından bayilik getirmek isteyen girişimciler ise mutlaka tecrübeli franchise danışmanları ile çalışmalı. Firmanın Türkiye’de ki potansiyeli için mutlaka fizibilite yaptırmalısınız.

5- Toplam yatırım bedelleri bayilik veren firmalar için işin en kritik noktasıdır. İşiniz kurulmadan tüm sermayeyi isteyen firmalar eğer büyük markalar değilse paranızı vermeyin. Sermayenizi kurulum aşamalarına bölerek verebilirsiniz.

6- Bayilik alırken tüm sermayenizi kredilerden karşılamayın ve yüklü miktarlarda borç almayın. İşiniz kurulduktan sonra para kazanmanız ilk 6 ayı bulabilir. Bu yüzden işe borç ile girmek sizi riske sokacaktır.

7- Yüz yüze görüşmeden ve firmanın diğer bayileri ile iletişim kurmadan bayilik almayın. Telefonda veya internet ortamında bayilik veren firmalara işi görmeden ve birebir görüşmeden yatırım yapmayın.

Sponsor