İnternetten Para Kazanmak İçin 15 Garantili Yol

İnternetten para kazanma yolları her geçen gün artıyor. “İnternetten para kazandıran yollar nelerdir?”, “İnternetten para kazanmak için ne yapılmalı?”, “İnternetten ayda kaç para kazanılır?” gibi en çok merak edilen sorularla karşınızdayız.
İnternetten Para Kazanmak İçin 15 Garantili Yol
13 dk
Son güncellenme: 24/10/2021
Tüm Başlıklar

Evden para kazanmak için dijital dünyaya adım atmanın tam zamanı! İnternet sunduğu birçok fırsatla para kazanmak isteyenlerin hayatını kolaylaştırıyor. “İnternetten nasıl para kazanılır?” soruları giderek yükselse de herkesin hayata geçirebileceği bir iş fikri neyse ki internette yer alıyor. Geleneksel meslek ve iş algısının yerle bir olduğu günümüzde internetten para kazanmak bazıları için çok güvenilir bir yöntem olarak kabul edilmese de dijital dünyada varlığını kabul ettirenler için para kazanmak çok da zor olmuyor. 

Ek gelir elde etmek, geçimini sağlamak, ek iş yapmak ya da internet üzerinden tam zamanlı çalışmak gibi istekleri olanlar için hazırladığımız bu kapsamlı yazıda internetten para kazanmanın en yeni yollarını keşfedebilirsiniz. Siz de yazımızdaki fikirler arasından size en çok hitap edeni belirleyerek mevcut kazancınızı arttırabilir, aylık geçim zorluklarınızdan kurtulabilir ve mobil dünyanın da sunduğu ayrıcalıklarla kolay bir şekilde gelir elde edebilirsiniz.

Toloka Yandex Üzerinden Para Kazanmak

Yande Tokola Logosu

İnternette vakit geçirmek sizin için keyifliyse ve bu süreci verimli bir şekilde para kazanarak taçlandırmak istiyorsanız Yandex Toloka ile ek gelir elde edebilirsiniz. Agresif kazanç hedeflerinize hitap etmese de damlaya damlaya göl olsun zihniyetindeyseniz internetten güvenli bir şekilde para kazanma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Bir nevi anket sistemi olarak ön plana çıkan Yandex Toloka kayıtlı kullanıcılarına farklı görevler veriyor. Seçilen ilgi alanları doğrultusunda görev üstlenebilen kullanıcılar internet üzerinden gelen mesajların içeriğini kontrol ediyor, işletmelerin yerini gösterecek çalışmalar yapıyor ve ses kayıtlarını Yandex tarafından belirtilen kurallar doğrultusunda yazıya döküyor. Görevler ve görevlerin tamamlanması durumunda kazanılacak miktar değişiklik gösterebiliyor. Kimi zaman tek bir hesap üzerinden kimi zaman ise çoklu hesaplarla görevler yerine getirildiğinde kullanıcılar günde 10 – 20 TL gelir elde edebiliyor. İnternetten para kazanmak için en karlı yöntem olmasa da internetten para kazanma sürecini başlatmak için ideal olarak sınıflandırılan Yandex Toloka ile siz de yeni bir başlangıç yapabilir, pratik bir şekilde freelance dünyasına adım atabilirsiniz. İnternette saatlerinizi harcıyorsanız hem eğlenceli hem öğretici hem de bu karlı para kazanma yönteminin keyfini çıkarabilirsiniz.

Google Adsense ile İnternetten Para Kazanmak

Google Adsense Logosu

Google iyi ki var! Google ile birlikte internetin seyri değişti diyebiliriz. Aranılan konularda kolaylıkla bilgi sahibi olunmasını sağlayan, arama motoru algoritma dinamikleri ile birçok yeni iş kolu yaratan ve firmaların dijital dünyada var olup daha çok satış yapma şansını arttıran önemli bir platform olarak Google internet üzerinden para kazanmak isteyenlere de göz kırpıyor. Google Adsense; internet sitesi olan kişilere ek gelir elde etmenin en pratik yollarından birini sunuyor. 

Kullanım kolaylığının yanı sıra birçok reklam verenin bulunması Google Adsense ayrıcalıklarını arttırıyor. Web sitesinin içeriklerinin genel konusu doğrultusunda Google tarafından atanan reklamların kapsamı değişiyor ve web sitesini ziyaret edenler reklamları tıkladığında para kazanmak mümkün oluyor. Spesifik bir konuda özelleşen bir web sitesi geliştirildiği takdirde Adsense sayesinde ek gelir elde edilebiliyor. Elbette internetten para kazanmanın tüm yollarında olduğu gibi Adsense gelirlerinin arttırılması için de stratejik davranılması gerekiyor. En önemli unsurların başında internet kullanıcılarının dikkatini çekecek bir konuda web sitesinin oluşturulması geliyor. Reklam tıklaması başına para kazanılacağı için sitenin ziyaretçi sayısı ne kadar arttırılırsa elde edilen gelir de doğru orantılı olarak o kadar artıyor. Bu başarının sağlanması için de ziyaretçilerin ayağı alışana kadar bir süre internet reklamları verilerek siteye aşinalığın arttırılması gerekebiliyor.

Domain Satışı Yaparak Para Kazanmak

Domain satışı yaparak internetten para kazanmak

“İnternet dünyası benden sorulur, ben bu işin kurduyum; sektörlerin nabzını tutar yeni firmaları yakından takip ederim” diyorsanız göreceli olarak profesyonellik isteyen domain satışı işine girebilirsiniz. Sabır, strateji ve bilgi gerektiren bu iş fikri için sermaye ayırmanız gerekir. Aslına bakılırsa domain satışı yaparak internetten para kazanmak garantili bir yöntem değildir. Üstelik bu iş fikri sermaye gerektirmesine rağmen para kazanmayı garanti etmez. Yine de bu iş fikri aynı zamanda en yüksek kazanç imkanı sunanlar arasında da yer alır. Sektörel bilgi bolca araştırma ve çokça analiz yapılırsa boştaki domainler alınabilir, elde tutulabilir ve bekleme sürecine geçilebilir. Bir firma ya da yayına başlamak isteyen bir platform eldeki domainleri talep ederse işte o zaman TL’ler, dolarlar ve Euro’lar havada uçuşabilir. Acil bir kazanç beklentiniz yoksa, uzun süre beklemek ve turnayı gözünden vurmak istiyorsanız domain ticaretine başlayabilirsiniz.

E-Kitap Yazarak İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak için e kitap yazmak

Nerede o eski kitaplar! Dokusunda bile bilgi olan, okuyucusuyla ilgili birçok bilgi veren kitaplar... Bu şekilde düşünüyorsanız haklı olabilirsiniz ancak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi internet, internetin yaygınlaşması, akıllı cihazların çıkması ve akıllı cihazlara erişimin kolaylaşması ile birlikte birçok yeni iş fikri ortaya çıktı. Bu iş fikirlerinden biri de e-kitap yazmak olarak ön plana çıkıyor. Akademik bir uzmanlığınız olsun olmasın spesifik bir konuda bilginiz varsa ya da belli bir konuda araştırma yapmak size keyif veriyorsa e-kitap yazmak tam size göre olabilir! Yazı yeteneği kadar bulunacak olan konunun ilgi çekici olması da e-kitap yazarak para kazanmak için oldukça önemli değişkenler olarak kabul ediliyor. Daha önce blog ya da metin yazarlığı yapan kişilerin başarılı olma şansı da elbette e-kitap söz konusu olduğunda artıyor. Siz de yazı yeteneğinize ve ifade gücünüze güveniyorsanız niş bir konu bulabilirsiniz. İlgi çekeceğinden emin olduğunuz bir konuda derin araştırmalar yaparak özet niteliğinde bir kaynak hazırlayabilirsiniz. Yaptığınız çalışmanın ne kadar faydalı ve uzun olduğuna göre internet üzerinden satılan diğer e-kitapları araştırarak fiyat belirleyebilirsiniz. E-kitap yazarak toplamda milyonları bulan kazançlar elde edenlerin var olduğunu unutmadan gerçekten dikkat çekeceğiniz bir çalışmayla siz de internetten para kazanmanın en karlı hallerini yaşayabilirsiniz.

Slogan Üreterek İnternetten Para Kazanmak

Firmalar için slogan üreterek para kazanmak

İçerik yazarlığı, blog yazarlığı, web tasarım, sosyal medya görsellerinin tasarımı, animasyon video üretimi, dizgi hazırlamak, sosyal medya reklamları stratejileri belirlemek ve daha birçok freelance iş olduğu ve bu işlerle internetten para kazanmanın mümkünlüğü artık birçok kişi tarafından biliniyor. Ancak slogan üreterek internetten para kazanmak hakkında henüz yeterince farkındalığın oluşmadığı da inkar edilemiyor.

Firmaların, küçüklü büyüklü şirketlerin ve zaman zaman kurumsal imajını tazelemek isteyen büyük markaların yaratıcı, akılda kalan ve markayla bütünleşecek sloganlara ihtiyaçları oluyor. Slogan üretmek de bu aşamada güzel kazançlar sağlanmasına aracılık ediyor. Siz de duyduğunuz, okuduğunuz ya da bir şekilde maruz kaldığınız sloganlara karşı tepkisel yaklaşıyorsanız, kendinizin daha iyi sloganlar bulabileceğini düşünüyorsanız freelance iş yapanlarla hizmet satın almak isteyenleri buluşturan platformlara üye olabilirsiniz. Kendi belirlediğiniz slogan ücretleri ile ilan açabilir, talebe karşılık ürettiğiniz ve kabul gören slogan başına para kazanabilirsiniz. Slogan üreterek para kazanmak için freelance profilinizi tam olarak doldurmalı ve beklemelisiniz. İlk birkaç işten sonra hakkınızda yapılan yorumlar da arttıkça slogan üreterek daha çok para kazanır hale gelebilirsiniz. 

Backlink Satışı Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Backlink satışı yaparak internetten para kazanmak

Google Adsense ile internetten para kazanma yöntemlerinden bahsettik. Kendisine ait bir bloğu ya da web sitesi olan kişilerin iştahını kabartan bir diğer para kazanma yöntemi de backlink satılı yapmaktır. Blog ya da web sitesi aracılığı ile başka bir web sitesine link verme işi olarak tanımlanabilen backlink satışı uzun vadeli bir yatırım olarak düşünülebilir. Backlink satışı yapılacak sitenin değeri ve ziyaretçi sayısı ne kadar yüksek olursa bu yöntemle para kazanmak da o kadar kolaylaşır. Eğer kişi kendi web sitesini ya da bloğunu açma fikri çok yabancı geliyorsa ancak kendi sitesi olan çevresi bulunuyorsa kişi, backlink satışı için aracılık da yapılabilir. Her halükarda, backlink satışı nasıl yapılırsa yapılsın doğru şekilde adımlar atıldığında bu iş her zaman kazandırır. 

Dropshipping Yaparak İnternetten Para Kazanma

Dropshipping Yaparak İnternetten Para Kazanma

İnternetten ticaret yaparak para kazanmak istiyorsanız ve sermayesiz bir iş fikri arıyorsanız drop shipping tam size göre bir iş fikri olabilir. Mal stoklama derdine girmeden bir malın alıcısı ve satıcısıyla arasındaki köprüleri kurarak dropshipping sayesinde para kazanabilirsiniz. Dropshipping ile internet üzerinden para kazanmak için XML yazılımının yardımına başvurabilirsiniz. Kendi sitenizi açabilir, ilgili malları sitenize yükleyebilir, siparişleri toplayabilir ve sonra da malı tedarik edeceğiniz firmalar ile bağlantıya geçerek malın alıcısına yollatabilirsiniz. Drop shipping ile hatırı sayılır bir ek gelir elde etmek için sitenizin Google arama sayfalarındaki sıralamasını yükseltmelisiniz. Bunun için SEO çalışmalarına da ağırlık vermelisiniz. Seçeceğiniz yazılımını iyice araştırırsanız ve konu özelinde bilginizi arttırırsanız internetten para kazananlar arasında yerinizi alabilirsiniz.

Sanal Asistanlık Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Sanal Asistanlık Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Yıllarca edindiğiniz deneyimin size daha fazla para kazandırması için harekete geçmek istiyorsanız sanal asistanlık yapmaya başlayabilirsiniz. Düzenli, programlı ve yönetimsel beceriler açısından gelişkin niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız evden para kazanmanın en prestijli hallerinden biri olan sanal asistanlık iş fikrini hayata geçirebilirsiniz. Dijital alanda girişimleri bulunanlara, freelance çalışanlara, bloggerlara, şirketlere ve iş yaşamıyla ilgili düzen isteyen çok geniş bir kitleye hitap edebilmeyi sağlayan sanal asistanlık iş fikrine artan talebe yanıt verebilirsiniz. Hizmet verdiğiniz tarafların e-postalarını denetleyebilir, onlar için internet üzerinden araştırma yapabilir, gerekli randevu taleplerini karşılayabilir, firmalar adına sosyal medya yönetimi hizmeti verebilir; nitelikleriniz ve yaptığınız işler doğrultusunda yüksek gelir elde edebilirsiniz. Sanal asistanlık işinde niteliklerin önemli olduğu bilinir. Müşterilerinizin beklentilerini karşılayabilirseniz ve aranızda karşılıklı güven ilişkisi oluşturabilirsiniz saat başı ücretinizi kendiniz belirler hale gelebilirsiniz. 

Themeforest Üzerinden Para Kazanmak

Themeforest Üzerinden Para Kazanmak

Web sitesi tasarımı konusunda kendinize güveniyorsanız tam zamanlı çalıştığınız bir işiniz olsa dahi internetten para kazanmak da sizin için oldukça kolay olabilir. Bir firma özelinde hizmet vermenize kıyasla daha az kazanmanıza neden olsa da özel web sitesi tasarımları hazırlayarak Envato platformu bünyesinde hizmet veren Themeforest sitesine tasarımlarınızı yükleyebilirsiniz. Farklı özelliklerde hazırladığınız web sitesi tasarımlarla web sitesi sahip olmak isteyenlere hazır tema oluşturabilir, en çok talep gören temalardan birini yaratarak tek bir tasarımla çoklu satışlar yapabilirsiniz. Yalnız şunu hatırlatmak istiyoruz, Themeforest genellikle profesyonellerin web tasarımlarının sergilendiği bir platform yapısına sahiptir. Bu platformdan tasarım satışı yapılabilmesi için ortaya konan işin gerçekten profesyonel olması gerekir.

Oyun Hesabı Satarak İnternetten Para Kazanmak

Oyun Hesabı Satarak İnternetten Para Kazanmak

Oyun sektörü dünya genelinde en yüksek karlılığa sahip olan, sürekli gelişen ve dinamizmi ile oyun severlerin satın alma alışkanlıklarını etkileyen en önemli sektörlerden biri olma özelliğini taşır. Yüksek bütçeli oyunlar oyunculara keyifli, eğlenceli ve aynı zamanda rekabet dolu dakikalar yaşatarak neredeyse bağımlılık haline gelir. Özellikle bazı oyunlar vardır ki kullanıcılarının binlerce TL, dolar ve Euro harcayarak hesaplarını yükseltmesine neden olabilir. İşte siz de oyun dünyasının iddialı isimleri arasında yer aldığınızı düşünüyorsanız ve oyun hesabınız diğer oyuncuların hayalini süslüyorsa bu işten çok ciddi miktarda para kazanabilirsiniz. Oyunlarda nadir silahlara sahip olursanız, hesabınızın seviyesi yüksekse, sınırlı sayıda bulunan nesneler sayesinde oyunlarda tozu dumana katıyorsanız oyun hesabınızı satmak için ilan verebilirsiniz. Özellikle Pokemon Go, LOL, World of Warcraft gibi oyunlardaki hesaplarınızı nakde çevirebilirsiniz. Bu noktada unutmamanız gereken hesabınızın ne kadar ileri derecede olduğu diğer bir deyişle oyun için ne kadar emek verdiğinizdir.

Pinterest Üzerinden Para Kazanmak

Pinterest Üzerinden Para Kazanmak

Instagram üzerinden para kazanmak artık en çok bilinen ve uygulanan internetten para kazanma yolları arasında gösteriliyor. Sosyal medya kullanıcılarının artması ve sosyal medyanın etkisinin yükselmesiyle birlikte Instagram kazanç sunan tek platform olma niteliğini de kaybediyor. Pinterest ülkemizde çok yaygın kullanılmasa da yine de en gözde sosyal medya platformlarından biri olarak ön plana çıkıyor. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan bu fotoğraf paylaşım platformu da sizin için bir kazanç kaynağı haline gelebilir. Pinterest üzerinden paylaştığınız resimlerle takipçi sayınızı arttırarak, takipçi sayınıza göre firmalarla tanıtım anlaşmaları imzalayarak, hesabınızda kendi ürünlerinizi satarak ya da Pinterest platformunda etkisini arttırmak isteyenlere danışmanlık yaparak para kazanabilirsiniz. Her sosyal medya platformunun kendi algoritmaları olduğu için stratejilerinin farklılaşmasını lehinize döndürebilirsiniz.

Web Tabanlı Seminerler Düzenleyip Satarak Para Kazanmak

Web Tabanlı Seminerler Düzenleyip Satarak İnternetten Para Kazanmak

Bir web sitesine ya da çalıştığınız sektörde iyi bir imajınız varsa veya sosyal medya hesaplarınızı aktif olarak kullanıp kendinize has kemikleşmiş bir hedef kitlesi oluşturmayı başardıysanız web tabanlı seminerler düzenlemeye başlayabilirsiniz. Başlangıçta güçlü olduğunuz kanallar aracılığı ile ücretsiz seminerler düzenleyerek fayda sağlama odağında hareket edebilir, zaman geçtikçe hedef kitleniz de çoğaldıkça seminerlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. Seminer düzenleyip para kazanmaya başlamak için uzunca bir süre beklemeniz de yatırım için sermaye harcamanız da gerekebilir. Üstelik seminer zamanını belirlemek de hesapladığınız kadar kolay olmayabilir. Web tabanlı seminerlerin size sunacağı avantajlar da oldukça fazladır. Az kişiye yüksek fiyatlı seminerler satabilir, sizinle iletişim kurmak isteyen kişilerin sayısını arttırarak birim fiyatınızı yükseltebilirsiniz. Bu iş fikrinin maksimum verimlilik sunması için seminerleri düzenleyeceğiniz konuyu dikkatli bir şekilde seçmeye özen göstermelisiniz.

Oyun Oynayarak İnternetten Para Kazanmak

Oyun Oynayarak İnternetten Para Kazanmak

Oyun hesaplarınızı yükselterek ve elinizdeki nadir nesneleri ya da hesabınızı bütün olarak satarak para kazanabileceğinizden bahsettik. Ancak bu sefer oyun oynayarak nasıl para kazanılır ile ilgili detayları sunmak istiyoruz. Oyunları deneyerek, oyun oynarken videolarınızı çekip Twitch gibi platformlarda yayımlayarak siz de keyifle para kazanmaya başlayabilirsiniz. Twitch özelinde detaylı bilgi vermemiz gerekirse bu platformun 24 saat boyunca aktif olduğunu, platformda oluşturacağınız kanala istediğiniz zaman video yükleyerek para kazanabileceğinizi söyleyebiliriz. Oyun, kendi görüntünüz ve oyunla ilgili yorumlarınız üzerinden para kazanmanızı sağlayan bu platformdan para kazanmak için bir bilgisayara, kameraya ya da web kamerasına ve mikrofona ihtiyacınız olacaktır. Twitch üzerinden kanal açtıktan sonra takipçilerinizi arttırmak için kendinize özel bir yayın dili belirleyerek dikkat çekici yayıncılar arasında yer alabilirsiniz. Takipçi sayınızı arttırdığınızda önünüzde birçok para kazanma fırsatı belirecektir. Piyasaya yeni sürülen oyunların tanıtımını yapabilecek seviyeye geldiğinizde işte o zaman internetten para kazanmanın en karlı hallerinden birini deneyimleyebilirsiniz.

İkinci El Eşya Satışı ile İnternetten Para Kazanmak

İkinci El Eşya Satışı ile İnternetten Para Kazanmak

Sürdürülebilir bir iş fikri olmasa da ek gelir elde etmenizi sağlayacak bir iş fikri arıyorsanız ikinci el eşyalarınızı birçok farklı platform üzerinden satabilirsiniz. Son dönemde giderek popüler hale gelen ikinci el satışı platformlarına mobil kanallardan da web sitelerinden de erişim sağlayabilirsiniz. Kullanmadığınız ya da artık ihtiyacınız kalmayan kıyafetleri, ev eşyalarını, elektronik eşyaları tek bir sayfadan satışa çıkarıp ilanlarınızın kontrolünü kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç olarak; internetten para kazanmak istiyorsanız bilinen kadar az duyulan birçok para kazanma yöntemini de deneyebilirsiniz. Acil paraya ihtiyacınız olmadığı takdirde uzun vadede yüksek kazanç sunması mümkün alternatiflere yönelebilir ya da nakit akışınızı hızlandıran hızlı para kazanma yöntemlerine başvurabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak İsteyenler Tarafından Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Siteler Üzerinden Para Kazanabilirim?
İnternetten para kazanmak isteyen birçok kişinin aklındaki “hangi siteler üzerinden para kazanabilirim?” sorusu kişinin hayata geçireceği iş fikri özelinde değişebilir. Web tasarım, metin yazarlığı, seslendirme, editörlük, çeviri gibi freelance işler yapmayı düşünüyorsanız hem Türkiye’deki hem de dünya genelindeki freelancelerin hizmet arayanlarla buluştuğu platformlara girebilirsiniz. Bionluk, Fiverr ve freelancer gibi platformlar üzerinden alıcı isteklerini karşılayanlar para kazanabilir. Ancak internetten para kazanma yolları yalnızca freelance işlere de indirgenemez. Son dönemde internetten anket doldurarak para kazanmak isteyenler de hedeflerine ulaşabilmektedir. Swagbucks, Gift Hunter Club, Gift Hulk gibi anket sitelerine üye olanlar doldurdukları anket üzerinden para kazanma imkanı yakalayabiliyor. Bu sitelerin haricinde video izlendiğinde, görevler tamamlandığında, çekilen fotoğraflar yüklenip satıldığında da para kazandıran sitelerin var olduğu belirtebiliriz. Bir de Youtube platformunun da es geçilmemesi gerektiğini söyleyebiliriz. Para kazanmanın zaman aldığı ancak açılan kanal üzerinden düzenli ve özgün içerikler üretildiğinde kişilerin kazanç beklentilerini karşılayan Youtube yayıncılığı internetten para kazanmak isteyenlerin değişmeyen favorisidir. 
İnternetten Para Kazanmak İçin Sermaye Şart Mı?
İnternet üzerinden satış yapacağınız bir e-ticaret siteniz olsun istiyorsanız ya da kendi blogunuzu açıp tanıtımını yapmayı düşünüyorsanız belli bir miktar sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Ancak “internetten para kazanmak için sermaye şart mı?” derseniz, tercih edilen iş fikri doğrultusunda sermayeye ihtiyaç duyulamayabileceğini net bir şekilde söyleyebiliriz. Çeviri yapmak, sosyal medya yönetimi için görsel hazırlamak, metin yazmak, anket doldurmak, sanal asistanlık yapmak, online müşteri danışmanı olarak çalışmak ya da online eğitimler düzenlemek için ek bir sermaye gereksinimine ihtiyacınız olmaz. Bilgisayarınız varsa ve internet erişiminiz sürekliyse ek bir sermaye bulmadan da internetten para kazanmak için uygun ortam yaratabilirsiniz. İnternetten para kazanmak için hangi yolu tercih edeceğiniz sermaye şartını getirebilir ya da ortadan kaldırabilir. 
İnternet Üzerinden Günde Ne Kadar Para Kazanabilirim?
Bu tarz sorulara kesin yanıt vermenin maalesef imkanı yok. Öncelikle tam olarak internet üzerinden hangi işi yapacağınızı bilmiyoruz. Yapılan işin birim ücreti değişebileceğinden de size “internet üzerinden günde şu kadar kazanç sağlarsınız” diyemiyoruz. Üstelik yaptığınız iş kadar deneyiminiz, referanslarınız ve işinize olan hakimiyetiniz de elde ettiğiniz kazancı etkileyebilir. Örneğin metin yazarlığını ele alalım; metin yazarlığına yeni başlayan biriyseniz ilk içeriklerinizin 100 kelimesini 2 TL dolayında yazarken deneyim kazandıkça ve markalarla birebir çalışmaya başladıkça 100 kelime için ücretinizi rahatlıkla 20 TL’ye çekebilirsiniz. Tasarım yapıyorsanız başlangıçta 10 TL’ye hazırladığınız görselleri zaman geçtikçe 50 TL’den satabilirsiniz. Bu örnekler elbette ki yapılan işe göre çeşitlendirilebilir. Günde ne kadar kazandığınızı etkileyen bir unsur da gün içerisinde ne kadar üretim yaptığınız veya para kazanmaya ne kadar zaman ayırdığınızdır. Dolayısıyla günlük kazancınız biraz da size bağlıdır. Yine de karamsarlığa kapılmayın ve birçok kişinin internet üzerinden tam zamanlı işlerden kazandıklarından fazlasını kazanabildiklerini unutmayın.
İnternetten Para Kazanmak Üzerinde Forumlarda Yazılanlar Gerçek Mi?
Forumlar günümüzde markaların reklam yaptırdıkları platformlar arasındadır. Marka bilinirliğini arttırmak ya da dikkat çekmek isteyen firmalar forum sahipleri ile özel anlaşmalar yaparak kendi tanıtımlarının yapılmasını sağlayabilirler. Bu nedenle forumlarda internetten para kazanmak üzerine söylenen her şey doğrudur ya da tam anlamıyla gerçeği yansıtır iddiasında bulunamayız. Ancak yazılanların tamamı yanlıştır demek de oldukça büyük bir haksızlık olabilir. Bu nedenle okuduğunuz forumlarda dikkatinizi çeken söylemler olursa konu özelinde internette araştırma yapmanızı öneriyoruz. Mümkünse o yolla para kazanan kişilere ulaşın ve edindiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olun, böylece bilgi kaynağına güvenip güvenemeyeceğinizi netleştirebilirsiniz. Aksi takdirde, özellikle sermaye gereksinimi olduğu söylenen işlerden ilk etapta uzak durmazsanız zarara uğrayabilirsiniz. İnternet üzerinden para kazanmaya karar verdiyseniz öncelikle güvenilirliği onaylanan sitelerden ilerleyerek karşılaşacağınız riskleri azaltabilirsiniz. 
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.