İş Planı Örnekleri
İş Planı Örnekleri

İş Planı Örnekleri yazımızda listeler halinde yer almaktadır.İş planı örneklerinden yola çıkarak sizlerde kendi işinizde hem yeniden planlama yapabilir hem de yeni kuracağınız işiniz hakkında fikirler oluşturabilirsiniz. İş planlarını Microsoft Word office ile açabilirsiniz.
İş planı nedir : İş planının amacı, iş kuran girişimcinin iş kurma sürecinde hangi hedefler için neleri nasıl ve ne zaman yapacağını belirlemesidir. İş planı içerisinde Girişimcinin özelliklerini ve hedeflerini, Kurulacak işin temel niteliklerini, yasal yapısını ve ortaklarını, Hedeflediği piyasanın özelliklerini, Müşteri kitlesine ulaşmak için uygulayacağı satış ve pazarlama çalışmalarını, Ürün yada hizmetlerini üretmek için uygulayacağı süreçleri, Kuracağı işletmenin teknik sistemlerini, İşletmeyi yürütmek için gerekli idari süreçleri ve örgütlenmeyi, İşletmenin tahmini üretim ve satış planlarını, İşletmenin finansal hareketlerini ve İşletmenin finansal karlılığının bulunması gereklidir.

İş Planı Örnekleri
İş Planı Örnekleri

İş Planı Örnekleri Listesi

İş Planı Örneklerini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Zip halindeki dosya içerisindeki iş planlarını Word ile açmanız mümkündür.

Toplu halde iş planı örnekleri Ek : isplaniornekleri
Kosgeb iş planı ve Girişimcilik Eki : Girişimciler İçin İş Planı Rehberi IsPlaniRehberi
Özel iş planı Dosyası : İş Planı özel dosya IsPlaniDosyasi
Mutlaka Lazım olur Pazarlama Planı Rehberi Eki PazarlamaPlaniRehberi