İş Kurmak İstiyorum Diyenlere 50 Yeni iş fikri

İş Kurmak İstiyorum

2018’de bir iş kurmak istiyorum diye düşünüyorsanız farklı fikirleri inceleyebilirsiniz. İş kurmak isteyenlere yardımcı olmak için bu yazımızda kısa sürede başlayabileceğiniz 50 iyi iş fikrinin bir listesini derledik. Bir işe başlamak için artık daha iyi bir zaman dilimindeyiz, çünkü iş kurmaya başlamak birkaç yıl önceki gibi pahalı sermaye yatırımlarını gerektirmiyor. İşletmeniz için bir fikir edinmenize yardımcı olmak için, 2018’de başlayacağınız en iyi 50 iş fikrinin bir listesini hazırladık.

İş Kurmak İstiyorum Diyenlere 50 Yeni iş fikri

İş Kurmak İstiyorum

1. DİJİTAL PAZARLAMA KAMPANYA YÖNETİCİSİ
Pazarlama dijitalleşti ve mümkün olan en iyi sonuçları üretmek için dijital pazarlama kampanya yöneticilerinin görevi başladı.Bir dijital pazarlama kampanyası yöneticisi olarak kariyerine başlamak için çevrim içi kaynakları inceleyerek ve kendi üzerinde deney yoluyla bilgiler edinebilirsiniz. Ne yaptığınızı öğrendikten sonra, yerel işletmelere çalışmak için başvurun ve servislerinizle ilgilenip ilgilenmeyeceklerini sorun.

2. İŞ BROKERLIĞI
Bir iş komisyoncusu, satın alma ve satma işleminde özel sektöre ait işletmelerin alıcılarına ve satıcılarına yardımcı olan kişidir. Bu nedenle, belirli bir sektörde iş hukuku ve ortak uygulamalar hakkında iyi bir bilgiye sahip olmalıdır. İş komisyoncuları yaptıkları satışlar için komisyonlarla ödüllendirilir.

3. OFİS ALANI KİRALAMA
Ofis paylaşımı bir sonraki Google veya Amazon’da çalışan genç girişimcilerin ihtiyaçları tarafından yönlendirilen ve gelişen bir sektördür. Bu iş için uygun bir mülkünüz varsa bu yeri farklı alanlara ayırıp firmalara kiraya verebilirsiniz.

4. SANAL ÇAĞRI MERKEZİ OPERATÖRÜ
Normal çağrı merkezlerinden farklı olarak, sanal çağrı merkezleri genellikle dünyanın her yerinden insanları işe alır, bu kişilerde işleri evlerinden yapar. Evden yapılabilen bu iş için ihtiyaç giderek artıyor. İşe en çok ihtiyaç duyanlar ise yeni girişimciler.

5. DİL ÇEVİRİSİ
Makine çevirisinin etkileyici ilerlemelerine rağmen, vasıflı çevirmenlere olan talep hala çok yüksek ve muhtemelen oldukça uzun bir süredir devam edecek. R10, Bionluk, Fiverr veya Upwork gibi platformlarda iş aramaya başlayabilir ve yavaşça müşterilerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca, popüler blog yazarlarıyla doğrudan iletişim kurmak ve bloglarını başka bir dile çevirmeyi düşünmelerini isteyip istemediklerini sormak da iyi bir fikirdir.

6. ELEKTRONİK OEM PARÇALARINI ALMA
Amazon veya eBay’de en çok satan ürünlere bakarsanız, muhtemelen birçoğunun Çin’den geldiğini fark edeceksiniz. Formül oldukça basittir: ilk envanterinizi satın alır, bir marka oluşturur ve ürünlerinizi çevrimiçi olarak tanıtırsınız. Her şeyi fiziksel bir depo olmadan yapmak için nakliye veya Amazon yerine getirme hizmetlerini bile kullanabilirsiniz.

7. ÇEVRİMİÇİ MAĞAZA
Çevrimiçi bir e-ticaret mağazasının açılması, on yıl önce olduğu gibi para kazanmanın bir başka yoludur. Evet, satmak daha zor, ancak her şeyi çok az çabayla ayarlamak için kullanabileceğiniz çok çeşitli ücretsiz araçları kullanabilirsiniz. Ayrıca iyi bir sosyal medya reklamı yönetimi ile istediğiniz satışları yakalayabilirsiniz.

8. AFFİLİATE PAZARLAMA
Bağlı kuruluş pazarlamacıları diğer kişilerin ürünlerini tanıtıyor ve satışlarında komisyonlar kazanıyor. Amazon şu anda bağlı kuruluş pazarlama için en popüler platformdur, ancak birçok alternatif vardır. Bağlı kuruluş pazarlama, genellikle içerik ve tanıtımın sorunsuz bir karışımını oluşturmak için blog oluşturma ile birleştirilir.

9. VERİ ANALİSTİ DANIŞMANLIĞI
“Büyük veri”nin artmasıyla birlikte, giderek daha fazla şirketin genel iş stratejilerini ayarlamak için bilgi yığınlarını anlamlandırması gerekiyor. Bir veri analisti, bu işi başarmak için teknik uzmanlığa sahip olan, genellikle ekonomi, matematik veya finans alanında eğitimi olan kişidir. Büyük uluslararası şirketler için çalışan veri analistleri, yaşam tarzlarını desteklemek için yeterli paradan bu işle daha fazla para kazanabilirler.

10. ONLİNE DEFTER TUTMA
Diğer birçok meslekte olduğu gibi, defter tutma çevrimiçi hale geldi . Bu, ofis ortamında kapana kısılmış ve daha fazla kişisel özgürlük ve kendi saatlerinde çalışma kabiliyeti olan birçok muhasebeci ve muhasebeci için harika bir haber .

11. NİŞ WEB SİTESİ SAHİBİ
Yeni trendler her gün başlıyor ve bazıları da pop kültür duyumları haline geldi. Bir niş web sitesi sahibi olarak işiniz çok doygun hale gelmeden piyasayı ele geçirmektir. Bir niş web sitesi ( WordPress kullanarak ) oluşturmak , binlerce günlük ziyaretçi ile sonuçlanan arama motorlarının en üst noktasında yer almanızı sağlayacaktır.

12. SEO UZMANI
Arama Motoru Optimizasyonu, web’de yer almak isteyen herkes için mutlak bir gerekliliktir. Yetenekli bir SEO uzmanı, ölmekte olan bir işi aylar içinde müreffeh bir operasyona dönüştürebilir. Şaşılacak bir şey yok, en iyi SEO profesyonelleri, tecrübeli yazılım geliştiricileri kadar para kazanabiliyorlar.

13. İŞ İNKÜBATÖRÜ
Bir işletme inkübatörünün işi yeni şirketlerin büyüme ve başarı elde etmelerine yardımcı olmaktır. Tipik bir iş inkübatörü, müşterilere yönetim eğitimi, ofis alanı, yüksek hızlı internet bağlantısı, spor salonu, yemek ikramları ve diğer ihtiyaçlar hakkında bilgiler sunacaktır. Çok büyük düşünmek zorunda değilsiniz küçük yerel bir inkübatör oalak işe başlayabilirsiniz.

14. KENDİ KENDİNİ YAYINLAMA
Bazı yazarlar yılda 1 milyon dolar kazanıyor. Aynı başarıyı sizde elde edersiniz ve tek ihtiyacınız olan birkaç serbest araç ve satacak etkileyici bir kitap yazma becerisidir. Elbette, kendi kendini yayımlamada başarılı olmak için altı rakam kazanmak zorunda değilsiniz. Her ay sadece birkaç yüz dolarlık ekstra bir kazanç bile sizin yol kat etmenize yardımcı oalcaktır.

15. SOSYAL MEDYA DANIŞMANI
Bir sosyal medya danışmanının işi, en son sosyal medya trendlerinin hepsinde en üst düzeyde olan ve kitleleri çok geniş bir ölçekte nasıl kullanacaklarını bilen biri için idealdir. Bazı sosyal medya danışmanları büyük paralar kazanabilirken, çoğu sadece ortalama ücret etrafında bir şey kazanmayı başarabilir. Yapılan işlerde müşterilerine en iyi verimi yakalayanlar genelde bir çok müşteriyi referasnları ile rahatlıkla edinebilirler.

16. İÇERİK YAZARI
Her boyuttaki işletmeler, içerik pazarlamasını müşterileri çekmenin ve pazar liderleri olarak konumlarını oluşturmanın lider yolu olarak benimserler. İçerik yazarı, karmaşık konuları hızlı bir şekilde sindirebilmeli ve bunları arama motorları için optimize edilmiş ilgi çekici yayınlara dönüştürebilmelidir. Bu nedenle, her şey hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir.

17. PODCASTİNG
Podcasting, bir format için uygun olan ilginç ya da niş konularla uğraşan herkesin yanlarında birkaç dolar kazanmanın harika bir yoludur. Video oyunları ya da etnik müzik sever misiniz? Kesinlikle seviyorum diyorsanız bu işi yapmanızı isteyecek bir çok müşteri bulabilirsiniz.

18. BLOGLAMA
Bloglama yaşıyor ve 2018’de gelişiyor. Blog işi başlamak için hala ücretsiz, ancak blog yazmak biraz zamanınızı alacaktır. Bu günlerde rekabet, büyük arama motorlarının ilk sayfalarını yakalamak gerçekten zordur. İçeriğin kendisinden başka iyi bir SEO bilgisi uygulamanızda gereklidir. Ana motivasyonunuz, en iyi blog yazarlarının her hafta yalnızca 20 saat çalışmasına rağmen yüksek altılı rakamlar kazanabilmesi olmalıdır.

19. YOUTUBE FENOMENLİĞİ
Kimler 61 milyondan fazla abonesi olan en büyük YouTube yıldızı PewDiePie’yi duymamış? Onun yıldızlık yolculuğuna alçakgönüllü bir web kamerası ve o gün yaptığı basit bir Youtube videosu ile başladı. Canlı oyun akışının ötesinde , YouTube’da herkesin peşinden gitmeye cesaret eden fırsatlarla dolu geniş ve keşfedilmemiş denizler var. Önemli olan sabretmek ve insanların ilgisini çekecek güzel videolar hazırlamak.

20. EL YAPIMI ÜRÜNLER
Eğer akıllı bir kişi iseniz, ev yapımı ve vintage ürünler için en büyük online pazar olan Etsy’ye bir göz atmalısınız. Etsy sitesinde el yapımı ürünleri satan bir çok mini girişimci var bunların neler sattıklarını inceleyerek sizde yerel platformlarda el yapımı ürünler pazarlayabilirsiniz. Deri cüzdanlar, nehir ağaçlarından yapılmış lambalar, benzersiz el baskılı tişörtler, mücevherler, organik çorbalar ve sayısız diğer şeylerin harika bir karışımı bu sitede var. En çok satılanlar genellikle platformun ötesine geçerek kendi markalarını yaratıyor ve dünya genelinde mağazalar açıyor.

21. ANTİKA YENİLEME
Genel olarak ahşap ve değerli objelerle çalışmaktan hoşlanıyorsanız antika yenileme başarıya giden biletiniz olabilir.
Tam olarak ne yaptığınıza bağlı olarak, başlamak için çok para harcamanıza gerek yoktur, ancak yapabileceğiniz en iyi parçaları elde etmek için ülke çapında seyahat etmeniz gerekecektir.

22. WORDPRESS TEMALARI
Pasif gelir elde eden bir web geliştiricisi mi yoksa tasarımcı mı? Eğer öyleyse, WordPress temaları oluşturmak sizin için doğru yol olabilir. Temanız bittiğinde, hala devam eden destek ve güncellemeleri müşterilere sunmanız gerekir, ancak bunu yaptığınızda daha çok para kazanabilirsiniz. Themeforest gibi sitelerde temalarınızı satabilir ve farklı müşteriler için özel temalar yapabilirsiniz.

23. MAKYAJ SANATÇISI
Bu meslek yatak odanızda çalışmaya başlayabileceğiniz ve bir kaç yıl yolun sonunda bir Hollywood filminin setini bulabileceğiniz birkaç işten biridir. Dahası, makyaj sanatçıları YouTube gibi platformlardan yararlanabilir ve içeriklerinin dünyanın her yerinden milyarlarca kişiye görünür olmasını sağlayabilir.

24. GÖRÜNTÜ DANIŞMANI
Muhtemelen bir görüntü danışmanına kimin ihtiyacı olduğunu merak ediyorsunuz. Gerçek şu ki, birçok şirket ve birey imajlarına güveniyor ve onu yönetmek için birisini işe almaya değer buluyor. En iyi görüntü danışmanları, başarısı kanıtlanmış bir sicili olan ve belirli endüstri hakkında iç bilgisi olan insanlardır.

25. E-DERGİ
Bu günlerde bir e-dergi başlatmak çok kolay; İnternetten her şeyi outsource edebilir ve baş editör olarak hareket edebilirsiniz. Abonelik modeli bir sonraki ay ne kadar para kazanacağınızı tam olarak bilmenizi sağlar ve web’in küresel yapısı size hedeflemek için çok geniş bir kitle sağlar.

26. DRONE KAMERAMANI
Uçmayı seviyorsanız, belki de bir drone kameramanı olarak çalışmayı düşünmelisiniz. İlginç yerlere gitmek, farklı insanlarla tanışmak ve şirketlerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için portföy geliştirebilirsiniz. Profesyonel dronlar çok pahalıdır, ancak orta boyutlu bir drone ve bir GoPro kamera ile küçükten başlayabilir ve bu işi yapabilirsiniz.

27. DİL ÖĞRETMENİ
Uzun bir süredir dil öğretimi olmak öğrenciler ve üniversite öğretmenleri için para kazanmanın bir yoluydu. Artık, Skype ve her yerde bulunan internet erişimi ile herkes, dilini evinin rahatlığında öğretmeye başlayabilir. Yabancı dilleri bile tanımak zorunda değilsiniz sadece konuşma becerilerini uygulamaktan mutluluk duyan çok sayıda ileri düzey öğrenci var.

28. ÇEVRİMİÇİ KURSLAR
İnsanların geniş açık online kurslara erişebildiği en popüler platformlardan biri olan Coursera’nın bilgi için aç olan 15 milyondan fazla kullanıcısı var. Bu çevrimiçi kurslar geleneksel lise müfredatının çok ötesine gider. İnsanların ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz herhangi bir yeteneğiniz varsa bu işi yapabilirsiniz. Tek gereken bir web kamerası,video işleme yazılımı ve temel düzenleme becerileridir.

29. PANSİYON SAHİBİ OLMAK
Airbnb gibi hizmetler sayesinde herkes evlerini, garajını veya sadece tek bir odayı dünyanın dört bir yanından gelen turistler ve gezginler için eşsiz bir konaklama birimine dönüştürebilir. Platform müşteriler ile nasıl rahatça iletişim kurulabileceği konusunda kolaylıklar sağlayacaktır. Bu işte çok cazip bir yerdeki bir eve sahipseniz, oldukça iyi para kazanmayı bile bekleyebilirsiniz.

30. ETKİNLİK PLANLAYICISI
İnternet, insanların dünyanın dört bir yanından benzer kişilerle bağlantı kurmasını sağladı ve etkinlik planlayıcıları için mükemmel bir fırsat yarattı. Bir etkinlik planlayıcısı, düğün veya ticaret fuarı gibi bir etkinliği organize etmek için organizasyon becerilerini kullanır. Para daha sonra giriş ücretleri, sponsorluklar, katılımcılara yerinde satış ve diğer şeylerden kazanılabilir.

31. GIDA KAMYONLARI
Yemek yapmayı ve her zaman yeni fikirler geliştirmeyi seviyor musunuz? Cevabınız evet ise yemek kamyonu açmak iyi bir fikir olabilir.Gıda kamyonu işi bir çok ülkede popülerdir ve bu konuda bayilik veren firmalar da mevcuttur. Çeşit olarak belli bir segmente yönlenmek kazancınızı daha çok arttıracaktır.

32. CATERİNG HİZMETLERİ
Bu günlerde catering işine başlamak, doğru niş alanı bulmaktan ibarettir. İstediğiniz herhangi türde yiyeceklerde, her çeşit müşteride ve her türlü mekanda uzmanlaşabilirsiniz. Belki de ağ etkinliklerini organize etmek isteyen genç profesyonellere hitap etmek istersiniz ya da çocuk partileri için yiyecek içecek şirketi olarak bilinmek istersiniz. bu durumda sizi durduracak hiçbir şey yoktur.

33. KAHVE DÜKKANI
İlk espresso dükkanınız çok daha büyük bir işin başlangıcı olabilir. Anahtar aslında kahve satmak için zaman harcamak değil, bunun yerine işi yapmak için başka birini istihdam etmektir. Ardından, espresso dükkanınızı büyütmeye ve işi doğru yönde hareket ettirmeye odaklanabilirsiniz.

34. GLUTENSIZ FIRIN
Sadece glüten içermeyen ürüler üreten düzenli bir fırın gibi! Çok küçük ev fırınları size çok fazlaya mal olmayacak olsa da, daha büyük bir ticari işletme de ucuz değildir. Neyse ki, kullanılmış ticari makineleri online aradığınızda, gerekli ekipmanı çok daha iyi bir fiyat karşılığında alabilirsiniz.

37. ORGANİK SATIŞ MAKiNELERİ
Otomatlar tam olarak moda değil, ama hala son derece kârlı olabilecek bir niş var: organik otomatlar. En sevdiğiniz granola barını günün herhangi bir saatinde başka nerede bulabilirsiniz? Bu iş, büyük şehirlerin zengin bölgelerindeki yüksek trafikli alanlar için en uygun olan sektörlerden birisidir.

38. REHBERLI TURLAR
Popüler bir turistik yer var mı? Eğer öyleyse, kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Rehberli turlar işine başlamak, yaz boyunca ekstra para kazanmanın karlı bir fırsatı olabilir ya da rehber olarak çalışmak için diğer insanları işe alan daha büyük bir işletmenin başlangıcı olabilir.

39. ORGANİK KAFE
Küçük bir kafenin sahibi olmak kesinlikle harika bir deneyim gibi gözüküyor. Aslında, daha iyi ses getiren tek şey organik bir kafenin sahibi olmaktır. Organik kafelerin ana avantajı, menünüzdeki ürünler için premium fiyatlardan ücret alabilmenizdir.

40. MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRİCİSİ
Mobil uygulamalar her zamankinden daha popüler ve insanlar hayatlarını akıllı telefonlarından yönetmenin yolları için iyi para ödemeye istekli. İyi bir fikriniz varsa ve kodlamayı bilmek istiyorsanız bu sektörde çalışabilir ve uygulamanızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Bu sektör son yılların en hızlı yükselen iş lanlarından birisidir.

41. VR / AR UYGULAMA GELİŞTİRİCİSİ
Sanal gerçeklik yazılım pazarının 2020 yılına kadar 24,5 milyar dolarlık bir gelire ulaşması bekleniyor. Bu gelirin iyi bir kısmı cebinizde olabilir. Tek yapmanız gereken, sürükleyici VR ve AR deneyimlerinin nasıl geliştirileceğini öğrenmek. İnternet, yol boyunca size yardımcı olacak benzer fikirlere sahip insanlar ve kaynaklarla doludur.

42. IOT SERVIS SAĞLAYICI
Aynı şekilde, Nesnelerin İnterneti (IoT) hızlı büyüyor ve yakında her cihaz bulutla bağlantılı olacak gibi görünüyor. Her büyüklükteki işletmeler ve kuruluşlar, onlara gerekli altyapı, donanım sensörleri ve sürekli destek sağlamak için birisine ihtiyaç duyacaktır. Bu sektörde hizmet veren girişimcilere olan ihtiyaç hiç durmadan artmaktadır.

43. SANAL GERÇEKLİK
Sanal gerçeklik, oyun salonları için mükemmel bir uyum ve bu ölmekte olan işe yeni bir hayat getirebilir. Teknoloji hala % 100 değil, ancak muhtemelen bir iki yıl içinde olacak. Sanal gerçeklik uygulamaları eğlence sektörü kadar iş dünyasında da çok aranıyor. Bu sektörde kendini yetiştiren girişimciler iyi paralar kazanabilir.

44. ELEKTRİK ŞARJ İSTASYONU SAĞLAYICISI
Elektrikli araçlar ulaşımın geleceği ve elektrikli araç şarj istasyonları bu devrimin bel kemiğidir. Çok sık trafik alan bir mülkünüz varsa, bir şarj cihazını takmayı ve küçük bir ücret karşılığında EV sürücülerine hizmet sunmayı düşünebilirsiniz. Şimdilik ülkemizde pek yaygın değilsede ileride elektrikli araçlar daha çok popüler olacaktır.

45. 3D BASKI HIZMETLERi
3D baskı dünyayı fırtına ile çekiyor ve eğer yüksek kaliteli bir 3D yazıcıya yatırım yapar ve başkalarına sunursanız, bu devrimin bir parçası olabilirsiniz. Size baskı için projelerinizi gönderecek olan bir çok şirket bulabilirsiniz. Unutmayın bu sektör gelecek 10 yıl içerisinde çok gelişecek.

46. E-BİSİKLET TAMiR HİZMETLERİ
E-bisikletler ortalama tüketici için uygun hale gelmeye başlıyor. Ancak çoğu geleneksel bisiklet mağazası, içinde bulunan karmaşık elektronik bileşenlerin servis edilmesine olanak sağlayacak uzmanlıktan yoksundur. Eğer bu göreve gelirseniz, bölgenizdeki en büyük oyuncu olabilirsiniz.

47. KARİYER KOÇLUĞU
Kuşkusuz ki, pek çok insan, önlerinde parlak bir geleceğe sahip olma şansını en üst düzeye çıkarmak için hangi yöne doğru gitmeleri gerektiği konusunda kariyer koçluğu hizmeti almak isteyecektir. Bir kariyer koçu işini bir ofiste veya internet üzerinden yapabilir.

48. KİŞİSEL ALIŞVERİŞ
Yiyecek, kıyafet veya elektronik eşya alışverişi çok hızlı bir şekilde çok fazla zaman harcayabilir. Bir kişisel alışverişçi , yoğun bir şekilde insanların bu süreyi küçük bir ücret karşılığında geri kazanmasına yardımcı olabilir. Kişisel alışveriş yapan kişi, mağazaya giren kişilere veya müşterinin hangi ürünü satın alması gerektiğine dair çevrimiçi önerilerde bulunabilir.

49. YAŞLANMA KARŞITI SPA
Modern teknoloji, iyi görünümlerimizi nasıl uzatacağımızı ve sağlık sorunlarını nasıl düzelteceğimize dair bize yeni tedavi seçenekleri sunuyor. İyi bir anti-aging spa, önemli bir yatırım ve sürekli bakım gerektirecektir. Bu iş özellikle yaşlanan kesimlerden iyi para kazanmayı sağlar.

50. YEŞİL TEMİZLİK HİZMETLERİ
Yeşil temizlik hizmetlerini düzenli temizlik hizmetlerinden ayıran tek şey, gerçek temizlik için kullanılan ürünlerin türüdür. Ancak bu basit şey, aksi halde itici olmayan işletmeleri oldukça arzulanan bir şeye dönüştürebilir. Lüks mahallelerdeki insanlar, çevreyi korumaya yardımcı olduklarını bilmek için çok fazla para ödemeye isteklidir.

5 YORUMLAR

 1. beyoğlu cihangir de iş kurmak isteyenler beni arasın 05324763503 80 m2 dükkanım var iş yeri açmak isteyenler, iş tecrübesi olanlar , işyeri acmak isteyenler. arayın görüşelim

 2. güzel fikirler ancak
  ben dijital kazanç uygulamasını tavsiye ediyorum
  sadece elinizdeki cep telefonunu kullanarak aylık 250 TL ve fazlasını kazanbilirsiniiz
  mobilon
  ilgilenenler bes yüz elli üç sekiz yüz on üç doksan beş çift sıfır

 3. Çok güzel iş fikirleri yazılmış… Çoğununda geleceği parlak. Hızlı kolay para kazanılacak bir çok iş sektörü de mevcut. Elinize sağlık morfikirler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here