“Sermaye Var, Fikir Yok” Diyenler İçin 2019 Yılına Yatırım Fikirleri

  5493

  Belirli bir sermayeye sahip olup yatırım yapmayı düşünenler için en önemli konu yatırım yapılacak sektörün seçilmesidir. Sektörler ve yatırım fırsatlarının trendlere göre değişmesi, bir dönemin karlı olan bir yatırımın sonraki dönemlerde karlı olmamasını neden olabilir. Bu nedenle yatırım yapılacak sektöre karar verirken ekonomideki son göstergeleri ve trendleri detaylı bir şekilde incelemek faydalı olacaktır. Aksi takdirde yatırımlarınızın tamamen karşılıksız kalması ve zarar eden bir işletmeye sahip olmanız olası olabilir.

  Biz de bu yazımızda 2019 yılında karlılığı yüksek olması beklenen sektörleri sizlere fikir verebilmek için bir araya getirdik.

  Kozmetik Sektörü

  Hem dünyada hem de Türkiye’de kozmetik sektörü büyük bir yükseliştedir. Bu sektörün ilerleyen yıllarda da büyümeye devam etmesi ve uzun süreli kar getirecek işletmelere ev sahipliği yapması öngörüler arasındadır. Tüm sermaye miktarlarına uygun fırsatlar sunan kozmetik sektörüne; yeni bir marka yaratarak, köklü firmaların distribütörlüklerini alarak ya da toptan kozmetik ürünleri satışı yapılarak giriş yapılabilir.

  Önerilen İçerik: Geleceği Parlak 42 İş Fikri

  Cep Telefonu Sektörü

  2017 yılından bu yana %20 oranında büyüyen cep telefonu sektörünün, teknolojideki hızlı gelişmeler ile birlikte hızlı büyümesine devam ettiği bilinen bir gerçektir. Türkiye’de kullanıcıların cep telefonu değiştirme sıklığının ne kadar çok olduğu göz önünde bulundurulduğunda, cep telefonu sektörünün en karlı yatırım araçları arasında yer aldığı kolaylıkla kabul edilir.

  Gayrimenkul Sektörü 

  Gayrimenkul sektörü 2018 yılında ekonomik gelişmeler nedeni ile karlılığını biraz yitirmiştir. Ancak yeni yılla birlikte konut fiyatlarında beklenen yükselişle birlikte sektörün yeniden eski karlılığına ulaşması öngörülebilir.

  Turizm Sektörü

  2018 yılında Türk Lirasının yaşadığı değer kaybı nedeni ile Türkiye, Asya ve Avrupa ülkeleri için ucuz tatil fırsatları sunan bir ülke halindedir. Bu potansiyelin 2019 yılında da devam etmesi beklendiğinden, bu sektöre yoğunlaşmak her düzeydeki yatırımcılar için karlı yatırım fırsatları arasında kabul edilebilir.

  Geri Dönüşüm Sektörü

  Dünya genelinde geri dönüşümün önemi çoktan kavransa da Türkiye’nin bu sektörde geride kaldığı bilinen bir gerçektir. Bu durum 2019 yılında yatırım yapmak için sektör arayan yatırımcıların karşısına büyük bir fırsat olarak çıkabilir.

  Örneklere Göz Atın: Geri Dönüşüm Makinesi 330 Bin Dolar Yatırım Aldı

  Bir geri dönüşüm şirketi kurup, süreç yönetimini titizlikle düzenlemek kısa sürede karlı ve başarılı bir iş sahibi olmanızı sağlayabilir. Kentlerin nüfusunun hızlı bir şekilde artması nedeniyle geri dönüşümün uzun yıllar boyunca karlı yatırım fırsatları arasında yer alacağı şimdiden öngörülebilir.

  Yarasa Gübresi Üreticiliği Sektörü

  Türkiye’de yeni yeni bilinmeye başlasa da yarasa gübresinin toprağa olan etkilerinin öğrenilmeye başlaması ile yarasa gübresi üretiminin yükselişe geçtiği görülebilir. Toprağın sürekli nemli kalmasını sağlayan yarasa gübresi, doğallığı ve kalitesi ile orantılı olarak kullanılan toprağın verimliliğinde %50 ile %120 arasında artış yaşanır. Yarasa gübresi üretimi yarasaların doğal yaşam alanı olan mağaralarda gerçekleşir. Yetkili makamlardan gerekli izinler alınıp bu mağaralar kiralanabilir ve buralardan yarasa gübresi üretimi sağlanabilir.

  Mantar Yetiştiriciliği Sektörü

  Mantar yetiştiriciliği az miktarda sermaye işe başlanıp kısa sürede kar elde etmeye başlanılabilecek yatırım alanları arasında yer alır. Bulunulan bölgede hangi mantar türünün tercih edildiği tespit edildikten sonra bu mantar türüne yönelmek, size kısa zamanda kar getirmeye başlayabilir.

  Fırsatlara Göz Atın: Girişimcinin Yeni Gözdesi “İstiridye Mantarı Üretmek”

  2 YORUMLAR

  1. İş fikrinize yazılım desteği için whatsapp mesajı atın. 0216-565-52-53 Uygun fiyatlı web tasarım, CRM, mobil uygulama üretimleri. Şimdi mesaj atın, fiyat teklifi alın.

  2. Be 59 yaşında bir inşaat mühendisiyim. Yukarıdaki cazip fikirlerden geri dönüşüm konusu beni çok etkiledi. Bu konuda daha derin bilgi alabileceğim güvenilir kimseler varsa ulaşmam için yardımcı olabilir misiniz.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here