İş fikri

Günümüz iş hayatında işletmelerde çalışan bir çok insan kahvaltılarını pastahane, simitevi tarzı yerlerde yapmaktadır. İşe giderken ve servis beklerken birçoğumuz sabah kahvaltısını bu tarz yerlerde atıştırarak geçiririz. Oysa sabah kahvaltısının insan vücüdundaki yeri daha önemlidir. Bütün gece aç kalan vücud çalışma gücünü kazanması için sabah kahvaltısına ihtiyaç duyar.
Poğaça,simit gibi atıştırmak için yediğimiz besinler ise yetersiz kalmaktadır. (Bu konuda ayrıntı için beslenme uzmanlarından fikir alabilirsiniz) Bizim yapmamız gereken ise sağlıklı besinleri müşterilerimizin isteyebileceği şekilde yeniden tasarlayıp piyasaya sunmaktır. Sağlıklı beslenme hakkında araştırmalar yapıp geniş bir menü listesine ulaşabilir. Hijyene ve servislerimize dikkat ederek kendimize bir pazar oluşturabiliriz.
Hedef kitle olarak. Fabrika işçileri,Okul öğrencileri ve Esnafları düşünebiliriz. İşi yapım aşamasında tavsiye edeceğim. Hedef kitlenizi sadece bir kesimden seçmeniz. Nedeni ise birden fazla kesime hitap edecek bir işletmenin yapılanması ve hizmet vermesi daha zor olacaktır. Bunun yerine tek bir kesime odaklanmak daha verimli olacaktır. Örnek birkaç uygulama düşünecek olursak. Okul çocuklarının beslenme çantalarını siz hazırlayabilirsiniz. İşçilerin servis bekledikleri yerlere seyyar kahvaltı arabaları koyabilirsiniz. Esnaflar için belirli saatlerde kahvaltı servisleri verebilirsiniz.
Konuyla ilgili 2012 yılında yapılmış bir fikir. Link

BESTE PARK-TEL