İş fikri : Sabah Kahvaltıları

İş fikri : Sabah Kahvaltıları

İş fikri

Günümüz iş hayatında işletmelerde çalışan bir çok insan kahvaltılarını pastahane, simitevi tarzı yerlerde yapmaktadır. İşe giderken ve servis beklerken birçoğumuz sabah kahvaltısını bu tarz yerlerde atıştırarak geçiririz. Oysa sabah kahvaltısının insan vücüdundaki yeri daha önemlidir. Bütün gece aç kalan vücud çalışma gücünü kazanması için sabah kahvaltısına ihtiyaç duyar.

Poğaça,simit gibi atıştırmak için yediğimiz besinler ise yetersiz kalmaktadır. (Bu konuda ayrıntı için beslenme uzmanlarından fikir alabilirsiniz) Bizim yapmamız gereken ise sağlıklı besinleri müşterilerimizin isteyebileceği şekilde yeniden tasarlayıp piyasaya sunmaktır. Sağlıklı beslenme hakkında araştırmalar yapıp geniş bir menü listesine ulaşabilir. Hijyene ve servislerimize dikkat ederek kendimize bir pazar oluşturabiliriz.

Hedef kitle olarak. Fabrika işçileri,Okul öğrencileri ve Esnafları düşünebiliriz. İşi yapım aşamasında tavsiye edeceğim. Hedef kitlenizi sadece bir kesimden seçmeniz. Nedeni ise birden fazla kesime hitap edecek bir işletmenin yapılanması ve hizmet vermesi daha zor olacaktır. Bunun yerine tek bir kesime odaklanmak daha verimli olacaktır. Örnek birkaç uygulama düşünecek olursak. Okul çocuklarının beslenme çantalarını siz hazırlayabilirsiniz. İşçilerin servis bekledikleri yerlere seyyar kahvaltı arabaları koyabilirsiniz. Esnaflar için belirli saatlerde kahvaltı servisleri verebilirsiniz.

Konuyla ilgili 2012 yılında yapılmış bir fikir. Link

4 YORUMLAR

  1. kahvaltılık işi çok cazip bir iş fikri bu işi haftada kurulan sergiler pazar esnafı için düşünebiliriz diye düşünüyorum.ancak önce siparişi alıp iki kişi dağıtmak uygun olabilecegini düşünüyorum da ancak zabıta izin verirmi burası Türkiye ses çıkartırlarda susarlarda şansımızı zorlayıp denemekde yarar var ,yumurta peynir reçel bal vs zeytin sıcak su ile sallama çay bu fikir bna cazip geldi ancak fiat miktarı ve sunum nasıl olmalı fikri olan varmı arkadslar

  2. bu iş için belediye prosedürleri nelerdir?nereye başvuracağız hangi evraklar gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim.

  3. iyi güzelde arkadaşlar bu tür işlerin bir de belediye prosedürü var onu nasıl aşacağız biz evimizde yaptığımız yemekleri mahallemizdeki pazar esnafına satmayı düşünmüştük bir ara ama zabıta müsade etmedi dükkan olmadan olmaz dediler dükkan tutma işine girecek maddi durumumuz yoktu olmadı kahvaltılık işi güzel de nasıl olacak bankalar ve kaymakamlık var ama gayri resmimi çalışacağız nasıl olacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here