Sahil ve Plajlarda Yapılabilecek 20 İş Fikirleri

2017 yılının yaz aylarındayız

Bu yüzden sizlere sahil ve plajlarda yapılabilecek bazı iş fikirlerini sunmaya karar verdik. Özellikle yaz sezonunda olmamız nedeniyle daha çok hizmet sektöründe karşılaşabileceğimiz türden yeni iş olanakları karşımıza çıkıyor. Başta sahil kentleri olmak üzere tüm parkları ve bahçeleri para kazanacak alanlara çevirebiliriz. Yaz demek tatil, deniz ve kumsal demektir. Bu nedenle sizleri sahillerde yapılabilecek iş fikirleri konusunda bilgilendirmek istiyorum.

1- Haşama, Mayo, Terlik ve Güneş kremi gibi malzemelerin satıldığı mini kiosklar genelde en çok ihtiyaç duyulan ürünleri barındırıyor. Sahil ya da plajlarda kurulan bu mini kiosklar mutlaka ilgi görüyor ve tatilciler tarafından ziyaret ediliyor.
mayostand2- Sahil kenarında çocuk havuzları aileler için çok önemli, özellikle bir çok aile yeni büyümekte olan çocuklarının denize girmesini pek istemiyor. Bu yüzden hazırda bu tarz ürünleri kiralamayı kabul ediyorlar. Aynı şekilde bu tarz ürünleri denize yakın villa ve işletmelere de kiraya verebilirsiniz.
miniksismehavuzu3- Dondurma, Fast food ve Waffle standları gün boyu sahilde olan aileler için zaten en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Dondurma işind ene kadar çok çeşit o kadar çok ilgi görüyor. İşin sırrı ise dondurmacının sunumu ve standın görsellerinin ilgi çekici olması.
softkiosk4- Tatile gelen kişiler mutlaka o bölgeye ait hediyelik eşyaları yanında götürmek istiyor. Yöresel hediyelik eşyalar özellikle işin can alıcı noktası. Şehrin veya sahilin bulunduğu ilçenin isimleri ile birlikte donatılmış eşyalara odaklanmanız sizlere daha çok kazandırabilir.
hediyelikesya5- Deniz bisikletleri kiralama işi eskiden beri yapılıyor ve her sezonda iyi para kazandırıyor. İnternet üzerinden bu ürünleri rahatlıkla satın alıp kiralama yapabilirsiniz. Yarım saatlik ve saatlik kiralamalar yapan müşterilerin en dikkat ettiği nokta ise ürünlerin temiz tutulması.
denizbisikleti6- Sörf malzemeleri kiralama yurt dışında çok yaygın olan bu iş için Türkiye’den de talepler gelmeye başladı. Sörf aletleri ve giysileri için yurt dışından da bayilikler alabilirsiniz. Unutmayın yurt dışında da bir çok Sör tutkunu bulunmaktadır.
surfstand7- Semaver ve Mangal Kiralama işleri özellikle sahillerde çok tutuyor. Halkımızın neredeyse hepsi çayı çok sevdiği için bu fikire sıcak bakıyorlar. Semaver kiralama işinde mangal kömürü kullanılıyor ve bardakların her daim temiz olması gerekiyor.
semavervemangal8- Çadır ve yan malzemeleri satışı ve kiralama daha çok plajda ve sahilde eşyalarını bir arada toplamak isteyenlerin tercih ettikleri bir fikir. Toplu şekilde de bu sektörde kiralama yapmak mümkün. Bunun için gençlerin etkinliklerini de yakından takip etmeniz gerekiyor.
cadir9- Altın arama dedektörü ile sahillerde yüzük kolye vs. aramak popüler bir iş. Bu iş bir çok tatil yöresinde uzun zamandır yapılıyor. Özellikle sezon sonunda bir çok defineci bu işi yaparak para kazanıyor. Dedektör markalarından Nokta’nın bu iş için özel ürettiği dedektörleri inceleyebilirsiniz.
altinaramasahil10- Minik şişme havuzları satışı. Bu tarz ufak satışlar her zaman para kazandırıyor. Küçük Çocuklar için vazgeçilmezler arasında. En çok deniz kenarında satılan bu ürünleri aynı zamanda kiralayabilirsiniz. Bu iş için yanınızda mutlaka şişirme pompası da olmalı.
sismehavuz11- Plaj oyuncakları satışı ailelerin en çok aradığı ürünler arasında . Sadece çocuklar değil yetişkinler bile bu tarz oyuncakları satın alabiliyor. Bu işi aynı zamanda hediyelik eşya ile de birleştirebilirsiniz.
hasamastand12- Plaj şemsiyesi kiralama sahil veya plajın özelliğine göre değişiyor. Eğer plajda yoksa kaçınılmaz bir fırsat ve iyi para kazandırıyor. Günlük ve saatlik olarak kiralama mantığı bulunan bu işe sürekli talep oluyor.
plajsemsiyesi13- Jet ski kiralama işi biraz lüks gibi gözükse de para kazandırma açısından çok karlı bir iş alanıdır. Jet ski özellikle zengin turistlerin ilgi gösterdiği bir eğlenme şekli. Bu yüzden işin lokasyonu için önceden araştırma yapmanız gerekecektir.
jetskikiralama14- Su balonu aktivileri yapmak. Son yılların gözde işlerinden birisi ve gittikçe yayılıyor. Toplu halde satın almak ve kiralamak mümkün. Daha çok gençlerin ve çocukların rağbet ettiği su balonları için kısa süreli kiralama modeli uygulanıyor.
sutopu15- Profosyonel Sahil fotoğrafçılığı yapmak. Bu daha çok organizasyonlar ve deniz aktivitelerinde aranan bir hizmet. Bu iş için sahillerde ki işletmeler ile anlaşmalar yapabilir ve iş alabilirsiniz.
profesyonelfoto16- Su kayağı yerine göre eğlence sektöründe iyi para kazandıran fikirler arasında. Özellikle bu işi hobi niyeti ile yapmak isteyen bir çok kimse var. Biraz tehlikeli gibi gözükse de bir çok tatilci bu işi yapmayı seviyor.
sukayagi17- Soğuk içecek kiosku – Limonata, Nar suyu, Portakal Suyu gibi. Serinlemek doğal bir ihtiyaç olduğu için bu standlar her zaman iş yapıyor. Özellikle sahillerde fiyatlar biraz daha yüksek olduğundan kar marjınızda çok olacaktır.
icecekkisoku18- Buz küpleri satışı işi diğerlerinden biraz farklı özellikle fast food ve içecek standlarının yanında yapılıyor ve talep görüyor.Buz küplerini restoran ve pansiyonlarda alıyor. Yani bu işi toptancı olarak da yapmanız mümkün.
buz_kupleri_219- Şarjmatik istasyonu kurmak. Sahil ve plajlarda bir çok insan akıllı telefonlarını ve tabletlerini yanından ayırmıyor. Bu yüzden olmazsa olmazlar arasında…
şarjmatik20- Portatif Ücretli Tuvalet ve Duş Kabinleri. En çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisi ve bir çok yerde bulunmuyor. Bu tarz yapıları işletebilir veya o bölgede aylık olarak da kiralayabilirsiniz.

wcduskabini

2 YORUMLAR

  1. Kafe/Restoran’lara mikrofiber bez satışı yapmaktayım. 4’lü pakette bezi 3 TL’ye alıp 6 TL’ye satarak paramı ikiye katlıyorum. Kafe, restoran, ev yemekleri satan yerlerde bu bezler çok fazla kullanılıyor. Günde ortalama 180-190 TL kazanıyorum. Bezlerin toptancısı: 0553 048 34 86

  2. önce can simidi sonra deniz bisikleti derken para kazandıkça jet ski kiralama iline girilebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here