Arabasıyla iş arayanlar için 3 Öneri

Arabasıyla iş arayanlar için 3 Öneri
dondurma arabası

Arabamla iş arıyorum diyenler için hazırladığımız bu yazımızda sizlere bazı iş önerilerinde bulunacağız.

Arabasıyla iş arayanlar için öncelikle şunu belirtmeliyiz eğer bu konuda güzel bir gelir elde etmek isterseniz ilk önce vergiye tabi olmanız gerekiyor. Yoksa zabıta problemleri ile çok sık karşılaşırsınız. Bu konunun detayı için ise muhasebeciler ile görüşmeniz gerekiyor ve birde yapacağınız işe göre işi yaptığınız belediye’den izin almalısınız.

Arabayla yapıbilecek iş önerileri

1- En çok bilinen arabayla iş yapma yöntemi arabanızı rent a car yani araç kiralama şirketlerine kiralamak. Burda günlük kiralama ve aylık kiralama ile ilgili karşılıklı bir fiyat belirleniyor ve bu fiyat üzerinden para kazanabiliyorsunuz. Piyasadaki en çok bilinen bu yöntemde arabanızla ayda 1000 lira üzerinde para kazanmanız mümkün oluyor.

2- Arabanızla tekli ürünler konusunda işlek yerlerde satışlar yapmak. Bu fikirde en çok kalabalık yerlerde para kazanılıyor. Hediyelik eşya, terlik, çiçek, tekstil ürünleri gibi bir çok ürün arabanın üzerine seriliyor ve satılmaya çalışıyor. Çok kazananda var az kazanıp ek gelir olsun diyende var. Hastanelere yakın yerlerde ve kalabalık parkların etrafında yapıldığı gibi sahil kenarlarında da çok yapılıyor.

dondurma arabası
dondurma arabası

3- Arabanızı gıda satan bir araca dönüştürmek. Bunun için ise gereken aracınızın panelvan tarzında olması ve içinin geniş olması. Dondurma, Tost, köfte ekmek, dürüm gibi hızlı paket yapılan gıdalar rağbet görüyor ve işin en avantajlı kısmı aracınızı istediğiniz yere çekip orada satış yapmaya devam edebiliyorsunuz. En çok kazananlar ise genelde dondurma satanlar.Özellikle Amerika ve İngiltere’de bu durum çok yaygın ve sadece dondurma satışı için araçlar sürekli dolaşıyor ve para kazanıyorlar.

14 YORUMLAR

  1. Binek aracımla acil iş arıyorum özel şöförlük olur makam şöförlügü olur her bünyede çalışırım kendime ait suv İx35 var ısuzu nkr lüx de var aslına bakılınırsa Naklıye işi yapıyordum 8 senedir anlaşamadığım içinde ayrıldım müdür müdür yardımcılarına özel sektörde kendi aracımla şöför arayanlar iletişime gecebılırler şimdiden teşekkür ederim 05321656080

  2. 2015 Golf ile İstanbul içi/dışı korsan taksicilik yapıyorum. İhtiyaç duymanız halinde 546.216.54.55

  3. 2013 model Panelvan Ford transit aracım ile iş aramaktayım 5 yılı aşan Kargo deneyimim vardır.

  4. Merhaba…Uzun yıllar yurtdışında kaldım ve 2013te döndüm…İşler istediğim gibi gitmedi ve İstanbula yerleştim.Eşimin kanser olmasından dolayı çok istememe rağmen tekrar yurtdışına dönemedim…Allaha şükür eşimin durumu iyiye gidiyor ama benim artık maddi olarak zorlandığım gerçeğiyle karşı karşıyayım…Çifte vatandaşlığım varistediğim an yurtdışına kısa süreliğine gidip gelebilirim…İyi derecede ingilizcem var…Sıradan bir iş olmaması kaydıyla yardımcı olabilecek arkadaşların tavsiyesini bekliyorum

  5. Yumurta, Süt, Tereyağ vs. yöresel, doğal, GDO’suz, organik ürünler satmanızı şiddetle tavsiye ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here