Turizm Konusunda Yapılabilecek Başarılı İş Fikirleri

  1137

  Turizm ile ilgili yapılabilecek ilginç ve başarılı iş fikirlerini merak ediyor musunuz?

  turizm-konusunda-is-fikirleri

  Taşımacılık, konaklama, yeme-içme ve seyahat acenteliği gibi iş kolları, turizm denildiğinde ilk akla gelenlerdir. Ancak bu girişimler çoğu zaman oldukça büyük sermayeler istemektedir.

  Siz de turizmin nimetlerinden faydalanmak istiyor ancak bu kadar büyük sermayelerin altından kalkamayacağınızı düşünüyorsanız bu fikirler tam size göre.

  Turizm konusunda yapılabilecek ufak çaplı girişimlerin en güzel yanı çoğu zaman ciddi sermayeler istememesidir. Turistlerin dikkatini çekebilecek, ilgi odağı olabilecek ve insanlarda görüp başkaları tarafından da talep edilebilecek bir çok ürün oldukça düşük maliyetlere üretilebiliyor ya da hizmeti verilebiliyor.

  İşinizi hayata geçirmeyi düşündüğünüz bölgede hareketliliğin ve canlılığın yılın hangi zamanlarında ve günün hangi saatlerinde gerçekleşeceğini bilirsiniz. Bu da işinizin bir avantajı olarak görülmektedir. Bir diğer avantaj ise, turizm bölgelerinin genelde turizm kaynakları bilinir. Yani o bölgeye gelenler yerli mi yabancı mı ya da genelde hangi ülkelerden oldukları kolayca tahmin edilir. Bu hedeflediğiniz turistlere yönelik iş yapmanızı kolaylaştırır.

  Turizm sektörüne yönelik hangi işler yapılabilir?

  1 -Havaalanı Bebek Bakım Odası

  havaalani-bebek-bakim-odasi
  Bebek Bakım Odası

  Adından da anlaşılabileceği gibi, havaalanlarında yapılabilecek oldukça karlı bir iş. İnsanlar uçakları zamanında kalsa dahi yaklaşık 2-3 saatlerini havaalanında geçirmek durumunda kalırlar. Bu süre turizm açısından düşünüldüğünde daha da artmaktadır. Ancak bebekli turistler için bu durum diğer turistlere göre daha zordur. Bebeklerin bakımını yapmak ve doyurmak için özel bir alana ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle havaalanı bebek bakım odası kiralayarak işlerini rahatlıkla yapmak isterler.

  2 -Bisiklet ve Motosiklet Kiralama

  bisiklet-ve-motosiklet-kiralama
  Bisiklet ve Motosiklet Kiralama

  Turizm bölgesinde özellikle uzun düzlükler bulunan bir yer bulunuyorsa bisiklet ve motosiklet kiralama işi müthiş gelirler elde etmenizi sağlayabilir. Turistler her zaman yürümek istemezler. Bisiklete binmek yabancı ülkelerde sağlık ve eğlence açısından oldukça yaygın bir aktivitedir. Bir çok turist emin olun bulunduğu tatil bölgesinde “keşke bisikletim olsaydı” sözlerini içlerinden geçiriyorlardır. Bisiklet haricinde motosiklet kiralama işi de oldukça iyi kazanç elde etmenize imkan verebilir. Özellikle sıcak bölgelerde bu iş pırlanta sayılır.

  3 – Çeviri Hizmetleri

  cevirmen-ceviri-hizmetleri
  Çeviri Hizmetleri

  Turistlerin en büyük sorunlarından biri çoğu Türk vatandaşının ikinci bir dil bilmemesidir. Bu nedenle turistler çoğu zaman çevirmene ihtiyaç duyarlar. Bu da yapacağınız işin kaynağıdır. Ayrıca rehberlik hizmetleri de verilerek iş geliştirilebilir.

  4 – Seyahat Blogu

  seyahat-blogu-para-kazanma-blog
  Seyahat Blogu

  İnternet ortamında kendinize ait bir seyahat blogu oluşturabilir, izlenimlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilir, video ve fotoğraflarla takipçilerinize seslenebilir ve gezerek para kazanabilirsiniz. Blogunuz üzerinden para kazanabilmek için reklam anlaşmaları yapmalısınız. Bunun en bilinen yöntemi ise Google Adsense ile bloga reklam yerleşimidir. Blogunuz ne kadar okunur ve reklamlarınıza ne kadar tıklanırsa o kadar çok para kazanırsınız. Ayrıca popüler bir blog sahibi olabilirseniz, bir çok firmayı da reklam anlaşmaları için peşinizden koşturma şansınız da bulunuyor.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here