Sermayesiz iş fikirleri 9 Adet

Sermaye Gerektirmeyen 9 Farklı İş Fikri

Sermayesiz işler için 9 iş fikri. Bir iş kurmak istiyorsunuz ama bunun için gerekli sermayeniz yok mu? Ya da az bir sermaye ile kurabileceğiniz bir iş sektörü mü arıyorsunuz cevabı yazımızda.

1. İçerik oluşturma

İnternet ortamı kişilere herhangi bir maliyet olmadan yapabilecekleri çeşitli iş olanakları sunmakta. Bunlardan en iyi olanlarını ; sosyal medya, 24 saat yayın yapan haber siteleri ve medya organları olarak sıralayabiliriz. Bu sitelere paylaşılabilir içerik sunmak artık yeni bir sektör haline geldi. Sosyal medya için makaleler yazmak, haber siteleri için haber sağlamak ilginizi çekebilecek maliyet gerektirmeyen işlerdir.

2. Organizasyon Yapmak

İnsan ilişkilerinde kendinize güveniyor ve iletişiminizin güçlü olduğunu düşünüyorsanız bu tam da size göre bir iştir. Parti, düğün, davet, toplantı planlayabilir müşterilere yeni fikirler sunabilir ve bunları hayata geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

3. Müzik dersleri

Müzikal bir yeteneğe sahipseniz ya da herhangi bir enstrümanı iyi derecede çalabiliyorsanız bunları öğrenmek isteyenlere ders verebilirsiniz. Evinizde vereceğiniz saatlik dersler karşılığında gelir elde edebilir ve çevrenizi genişlettikçe daha büyük bir çoğunluğa dersler verebilirsiniz.


Size İlham Verebilir: Online Piyano Dersi 318.157 Dolar Kazandırdı

4. Sosyal medya danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı günümüzde oldukça popülerdir. İşletmeler sosyal medya hesaplarını, web sitelerini düzenleyecek , iyi bir sosyal medya stratejisi geliştirebilecek danışmanlar aramaktadırlar. Günün çoğunu evinizde geçirerek işletmelerin bu ihtiyaçlarına cevap verebilir ve gelir elde edebilirsiniz.

İlgili Konu:  Sosyal Medya Danışmanı olarak para kazanmak

5. Evde yapılan işler

Sermayesiz iş fikirleri arasında en çok yapılan iş evde yapılan el işleridir. El işçiliğine gereksinim duyulan , takı, dikiş ,çiçek yapımı, mandal yapımı gibi işleri takip edip işverenlerle irtibata geçerek para kazanmanız mümkün.

6. Online kurs ve dersler

Yapmak istediğiniz işi belirleyin ; örneğin web tasarımı, yemek tarifleri vs.. Daha sonra seçtiğiniz sektörle ilgili bir sosyal medya hesabı açıp reklamını yapın. Bu konularda eğitim almak isteyenlere canlı bağlantılar sayesinde ulaşın. Sermayesiz iş fikirleri arasında aynı zamanda online kurslara geleceğin işi olarak ta bakılıyor.

7. Yemek yapmak

Sermayesiz iş fikirleri arasında yetenekli olmanızı gerektiren bir diğer iş ise yemek yapma becerilerinizdir. Çoğu insan iş yoğunluğundan yemek pişirmeye vakit bulamıyor. Siz tamda bu ihtiyaca cevap verebilirsiniz. Bunun için aşçılık okulundan mezun olmanıza gerek yok , lezzetli yemek yapabilmeniz yeterlidir. Servis ücretini ve maliyetleri hizmeti alanın sağlayacağı koşullarda sizden istenen listeyi sunmanız yeterli olacaktır.

8. Tercümanlık

İkinci bir dili iyi derecede biliyor , yazılı ve sözlü kelimeleri bir dilden diğerine çevirebiliyorsanız tercümanlık sizin için ideal bir gelir aracı olabilir. Uluslar arası şirketler ile bağlantıya geçebilir, yayın evleri ile görüşebilir ,konferanslar hatta mahkemelerde çeviri yapabilirsiniz. Sermayesiz iş fikirleri arasında en çok dikkat çeken tercümanlık için ise en az bir dil bilmeniz şart.

9. Yazılım eğitimi

Konusunda uzman olduğunuz bir yazılım ile ilgili işletmelere , kamu kuruluşlarına özel oturumlar uygulayarak anlatım yapabilir bu konuda saat başı ücret kazanabilirsiniz.  Son dönemde uygulama yazılımlarının eğitimleri popüler durumda ayrıca eskiden beri web site yazılımlarının eğitimleri büyük ilgi görmeye devam ediyor.

6 YORUMLAR

  1. slm ben 20 senedir alçı boya işleri yapıyorum istanbul bahçeli evlerde oturuyorum 7 senelik pasaportum hazır yurtdışında çalışmak istiyorum saygılarımla 05320500393

  2. Adem kardeş, bu siteyi takip et, eski ve yeni bütün konuları okursan kafana yatacak bir iş fikri bulabilirsin. Bu devirde tabiri caizse ekmek aslanın ağzında. O yüzden en önemli şey sabırlı ve sebatlı olmaktır.

  3. Mrb oyi aksamalar bana bir is konusinda yardimci olurmusunuz ama madi durumum iyi deyil insaat ta calismaktayim bende kendi isimimin olmasini cok istoyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here