Sermayesiz Yapılabilecek 5 İş Fikirleri

Sermayesiz Yapılabilecek iş fikirlerini bir çok kişi merak ediyor. Bu yüzden herkesin merak ettiği düşük sermaye ya da sermayesiz yapılabilen işlerden 5 tanesini sizler için bir araya getirdik.

Sermayesiz yapılabilecek işler ile para kazanmak özellikle bir çok kişinin para kazanma hayallerini gerçekleştirmek için dikkat çekiyor. Ancak bu hayalleri hayata geçirmek uzun ve yorucu bir dönemden geçiyor. İşin aslı ise her şeyin başında çok ama çok çalışmak gerekiyor. Unutmayın gördüğünüz bir çok fikir size para kazandırabilir ama az çalışarak kazanmak yerine düzenli ve disiplinli çalışmak size her zaman daha iyi kazandıracaktır.

Yoğun bir tempoya girerek tüm enerjisini verecek ve hayallerine ulaşacak insanlar için, sermayesiz ya da çok düşük sermayeli, geleceği olan işlere 5 örnek vereceğiz. Bu örnekler, şu anda dünyada en çok rağbet görülen ve üzerinde durulan, başarılı bir organizasyon ve planlama ile çok iyi yerlere gelebileceğiniz iş fikirleridir.

Sermayesiz Yapılabilecek işler

1. LetGo Satışları

LetGo
LetGo

LetGo adındaki web sitesini veya mobil uygulamayı kullanarak, acil satılık ürünleri inceleyebilir, uygun fiyatlara alacağınız ürünlere küçük karlar koyarak kendi minik işletmenizi oluşturabilirsiniz. Bunun için tabi ki ufak bir sermaye gerekmektedir. En azından ilk etapta satacağınız ürünleri alabilmeniz gerekiyor. Aynı zamanda isteyenler ikinci el ürünlerini de bu sistem üzerinden satarak sermaye elde edebilir. LetGo gibi diğer ikinci el satış sitelerini de aynı amaç için kullanmanız mümkün. Ancak bu aralar bir çok mecrada LetGo’nun reklamı yapılıyor.

2. Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı
Sosyal Medya Danışmanlığı

Sermayesiz Yapılabilecek işlerden biri diğeri sosyal medya danışmanlığı. Bir çok büyük firma büyük paralar harcayarak sosyal medya firmaları ile ya da sosyal medya uzmanları ile çalışmaktadır. Ancak daha küçük ölçekli firmaların pek böyle bir şansı yoktur. Eğer kendinizi sosyal medya konusunda deneyimli ve meraklı hissediyorsanız, bu tarz çalışmalar yaparak gözünüze kestirdiğiniz firmalarla anlaşabilir, belki de ufak çaplı girişiminizi geliştirerek büyük firmalarla anlaşabilecek boyutlara bile gelebilirsiniz. Sosyal medya danışmanı olmak için sosyal medya analiz araçlarını iyi kullanmanız gerekmektedir. Sosyal medya araçlarında Buzzsumo ve Fanpage Karma gibi analiz ve trend araçları bir başlangıç olabilir.

3. Çeviri Servisi

Çeviri
Çeviri

Sermayesiz Yapılabilecek iş olarak Çeviri hizmetlerini deneyebilirsiniz. O da ekstra dil bilmektir… Eğer böyle bir özelliğe sahipseniz çeviri işiyle ilgilenebilirsiniz. İnternet ortamında neredeyse her dilden her dile çeviri aranmaktadır. Kendinize ait basit bir web sitesi kurarak ya da cüzi fiyatlara kurdurarak reklamınızı bile yapabilirsiniz. Üstelik Google üzerinden aratıldığında bulunabilmeniz de cabası olacaktır. Bu konuda ayrıca bir çok web sitesi bulunmaktadır. Bu siteler üzerinden de çeviri yaparak ve makale yazarak para kazanmanız mümkündür.

4. Çevrim-içi Eğitimler ve Udemy

Udemy
Udemy

Hayatta hangi bilgilere sahipseniz başkalarına aktararak para kazanmanız mümkün. Ne olduğu önemli değil, yoga, yemek yapmak, her hangi bir spor dalı ya da grafik tasarım bile olabilir. Kuracağınız bir Facebook ya da Instagram hesabı üzerinden küçük paylaşımlar yapabilir ve insanların dikkatini çekebilirsiniz. Bu sayede ücretli eğitim vereceğiniz insanları da bulmanız mümkün. Ayrıca Udemy gibi eğitim vererek para kazandıran sitelerden de faydalanabilirsiniz. Udemy video eğitimleri bir çok girişimciye para kazandırıyor. Yeter ki vereceğiniz eğitim konusunda ki sunumlarınız kaliteli olsun.

5. İçerik Oluşturmak

İçerik
İçerik

Sermayesiz Yapılabilecek işlerden birisi de içerik oluşturmak. Günümüzün en önemli reklam ve pazarlama araçları olan televizyon, radyo, gazete ve dergi gibi yayınların yerini artık büyük oranda internet siteleri ve uygulamaları alıyor. İnternet sayesinde en büyükten en küçüğe kadar firmalar reklam kampanyaları ve pazarlama çalışmaları gerçekleştirmektedirler. Bu kampanyaların en önemli unsuru da Google’dır. Firmalar, Google’ın yazılımı tarafından kolayca bulunabilecek ve beğenilecek yazılar aramaktadır. Bu tarz yazılar yazabiliyorsanız, ya da bilgisayar konusunda deneyimliyim, hızlı da yazarım diyorsanız, içerik oluşturarak oldukça iyi bir gelir etmeniz mümkün. Bunun için İçerik Bulutu gibi siteler sizlere yardımcı olabilirler. Ayrıca hazırladığınız içerikler ile birlikte bir site açarak sizlerde iyi paralar kazanabilirsiniz.

Sponsor

13 YORUMLAR

 1. Sermayesiz yapılacak en güzel zevkli iş bence network işi 6 doğru kişiyle yola çıkıyorsun şirket ve hammadde çok güçlü olunca kısa sürede gelire ulaşıyorsun uzun vadede servete zengin olma imkanına erişebiliyorsun sen kendinden eminsen bir ev hanımı bu işten servet kazanıyorda benmi yapamıyacam diyorsan arayın görüşelim beraberce yükselip dünyanın çeşitli ülkelerini bedavadan gezelim hem sağlık hem varlık sahibi olalım 05353159188

 2. arkadaşlar merhaba Avon ailesine katılmak aile bütçesine katkıda bulunmak ve sizinle her konuda yardımcı olacak bir liderle çalışmak isterseniz 05427838126 numaradan arayın merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz işi bilerek yapın yakınınızda olup ilgilenmeyen lider olacağına sizinle her zaman ilgilenecek bir lider seçin telefonla bütün sorunlar halledilir

 3. Selam arkadaşlar size sizlere oturduğunuz yerden ve hiç bir şey yapmadan aylık 1.000 TL’ye yakın para kazanabileceğiniz iki siteyi sunuyorum. Aşağıda yazmış olduğum bağlantıları tıklayın üyeliğinizi tamamlayın hiç bir ücret ödemeden hem eğlenip hem kazanmaya başlayın üstelik anket doldurmak, reklam tıklamak vs.si yok. Sadece günde bir kaç kere siteye girip biriken puanları dönüşüm yapıyorsunuz zaten üye olup açıklamaları okuduğunuz zaman anlayacaksınız. Şimdiden bol kazançlar dilerim. %100 Türk siteleri üyelik yapın pişman olmayacaksınız.

  http://parabahcesi.com/?ref=3050

  http://bc.vc/Yok068U

 4. KENDİ İŞİNİZİN PATRONU OLUN VE AYDA 10 BİN TL KAZANIN..SADECE 300 LİRALIK harika gıda paketini evinize alın ve TAMAMEN SİZE ait bir sanal marketiniz olsun….Ürünler kaliteli taze ve 1 günde teslim ediliyor..Hem yerli sermaye kazanacak ve kalkınacak hem de siz kazanacaksınız…Sadece bu internet marketinizden alışveriş yaparak ve üye kazandırarak…Lütfen linkteki videoyu inceleyin ve güzel bir adım atın..ÜCRETSİZ KAYIT İÇİN:::https://www.skp.com.tr/nurelmarket

 5. ORGANİK KÖY YUMURTASI

  36 ay boyunca kargo ücreti yok adrese teslim sadece 20 kuruş!!!

  Evet yanlış duymadınız yumurta üretim ve tüketimine yeni bir kavram getiriyoruz.
  Doğal ve organik yumurtalarımız siz değerli tüketicilerimizin kapısında!
  Aylık yumurta tüketim bedelinizi hesaplamaya ne dersiniz?
  Farkı kıyasladığınızda zaten üretim ailemi katılmış olacaksınız!
  Üyelik bedeli sadece 360 tl olup sözleşmesi 36 aydır
  NASIL MI?
  Bir defaya mahsus 360 tl ödüyerek sözleşme yapıyoruz.Biz sizin için çiftliğimize 10 adet tavuk alıyoruz.Aylık 10 tavuk üzerinden size 50 yumurta adrese teslim kargo bedeli bize ait gönderim yapıyoruz.
  BUYRUN BİRLİKTE HESAPLAYALIM
  50 YUMURTA×36AY=1800 YUMURTA
  360TL (ÜYELİK)÷1800 YUMURTA=20 KURUŞ ADRESE TESLİM(KARGO ÜCRETİ YOK)
  DOĞAL,TAZE VE ORGANİK KÖY YUMURTASINI BU FİYATA BULAMAZSINIZ.

  ŞİMDİ BURAYA KADAR HEMFİKİR OLDUĞUMUZU ANCAK KAFANIZDA BİRKAÇ SORU İŞARETİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM MESELA

  SORU
  1)Sadece 360 TL’ye siz neden veya nasıl bu kadar yumurta gönderiyorsunuz?

  CEVAP=Biz alıp satıcı değiliz.Biz üretimini yapıyoruz.Ve tabiki bu işten bizde kar ediyor ve hedeflerimizi büyütmeyi düşünüyoruz.

  2)Siz ne kazanıyorsunuz?

  CEVAP=Bir tavuk ortalama yıllık 250-300 yumurta verir.Biz sizin üyelik bedeliniz ile 10 adet tavuk alıyor ve üretmeye başlıyoruz.Azından hesaplayalım yani 250 yumurta üzerinden

  10(tavuk)×250 (yumurta)=2500 yumurta yıllık alıyoruz
  2500 (yumurta)×3 (yıl)=7500 yumurta
  7500 (genel kazanç)-1800(sizin üyelik boyu yumurtanız)=5700 adet yumurta biz üretmiş ve kazanmış oluyoruz giderler hariç (bakım,besleme,veteriner,kargo ücretleri hariç)

  YANİ İŞİN KISA VE ÖZÜ BİZDE PARA KAZANIYORUZ:)

  GELELİM YUMURTANIN FAYDALARINA:)))

  Yapılan araştırmalar besinler içindeki en kaliteli proteinin yumurtada olduğunu göstermiştir.Ayrıca yumurta dışarıdan alınması gerekli olan Amino asitleri yeterli miktarda içerir.Vücüda gerekli olan A, B,D,E ve birçok vitamini yüksek oranda barındırır.Çocuklar fiziksel ve zihinsel gelişimi açısından çok gereklidir.
  Genel olarak sarısı büyük oranda vitamin ve yağlar beyaz kısmı ise büyük oranda proteinler içerir.
  Kolay,pratik ve hesaplı bir yiyecek olması ayrıca tercih sebebidir.

  ADRES=ÇANAKKALE
  MAİL:senollarhyvnclk@gmail.com
  İLETİŞİM:05422825426

 6. Lr aloevera yapin.bana ulasin uye olun ve tanitarak kazanin.vatsap mail yada faceden ulasabilirsiniz

 7. İstanbuldayım emlak isiyle uğrasmaktaym alıcı ve satıcıdan bizi haberdar edecek arkadslara ihtiyacımız var.Haber verdigi yerin satısı gerceklesirse hakını alır.zkonut@gmail.com

 8. fason iş yapabileceğim geniş bodrumu olan bir yerim var ek iş arıyorum ahmet al 0553 540 51 55

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here